Nyugdíj

Az önkéntes nyugdíjpénztár minden évben levelet küld. Ebben megírják, hogy mekkora az kiválasztott portfólió hozama, és azt is, hogy mekkora összeggel gyarapodott a számlánk egyenlege abban az évben

Akárki lehet tag egy önkéntes nyugdíjpénztárban, aki eléri az önkéntes nyugdíjpénztár által meghatározott életkort, és kitölti a jelentkezési lapot. A szakemberek szerint már jóval a nyugdíjkorhatár elérése előtt érdemes önkéntes nyugdíjpénztári számlát nyitni. A negyvenes éveink elején már nyitnunk kell ilyen számlát – szerintük.

A befizetések után 20 százalékos személyi jövedelemadó visszatérítést kapható, legfeljebb 150 ezer forintig évente. Ez úgy tudjuk teljesen kihasználni, ha 750 ezer forintot fizetünk be a számlára. Visszatérítés csak az saját befizetések után jár, a munkáltató által befizetett összeg után nem kapunk adójóváírást.

A nyugdíj-megtakarítási formák közül az önkéntes nyugdíjpénztár díja az legkedvezőbb. Néhány ezer forinttól elkezdhető a befizetés. A költségek a havi számlavezetési díjból és az más díjakból állnak. A szabályok szerint a költségek nem lehetnek magasabbak a befizetett összeg 10 százalékánál. A költségek hozamból kerülnek levonásra. Az önkéntes nyugdíjpénztárak a költségeiket többnyire sávosan határozzák meg. Minél magasabb összeget fizettünk be, annál magasabb díjakra számíthatunk.

Az önkéntes nyugdíjpénztár egy nyugdíjcélú megtakarítási forma. Az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés lehetőséget ad arra, hogy még aktív munkavállalóként tegyünk félre nyugdíjas korunkra. A befizetések után adójóváírást is járhat, és a befizetett pénz kamata is növelik a megtakarításunkat. Rendszeresen és egyedi jelleggel is fizethetünk be a nyugdíjpénztári számlánkra.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás?

Sokféle biztosítás van. Az életbiztosítás és a balesetbiztosítás is ismert a biztosítások között. Ez két biztosítás bár hasonló, más és más élethelyzetben nyújthat segítséget. Ha biztosítást akarunk kötni, fontos, hogy ismerjük őket, tudjuk, hogy milyen védelmet biztosítanak számunkra és szeretteink számára. Utánajártunk, hogy miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás. A különbségek nem nagyok, mégis fontosak. Mutatjuk, mit találtunk.

Tovább olvasom
5 dolog, amit vizsgálnak a bankok az előzetes hitelbírálat során

Az előzetes hitelbírálat vagy előminősítés gyorsan választ ad a legfontosabb kérdésre, ami felmerül hiteligényléskor: kaphatunk hitelt? Az előminősítésnél valóban gyorsan kapunk választ, és így abban a tudatban tervezhetjük a vásárlást, hogy tudjuk, rendelkezésünkre fog állni a szükséges összeg. De mi az az 5 dolog, amit vizsgálnak a bankok az előzetes hitelbírálat során? Utánajártunk, és mutatjuk, hogy mit találtunk.

Tovább olvasom
Mi az az annuitásos hitel? Tudd meg, hogyan működik!

A Magyarországon felvett kölcsönök szinte mindegyikét annuitásos módon törlesztik az adósok. De mi az az annuitásos hitel? Tudnunk kell, hogy a hitelünk annuitásos? Fontos ez nekünk? (Vigyázat, spoiler: igen, fontos) Megmutatjuk, röviden, hogy mi az az annuitásos hiteltörlesztés, és miért lehet fontos ez. Mert van, amikor fontos.

Tovább olvasom
Harmadára csökken az alapszámlák havidíja: érdemes lehet-e váltani?

Alapszámla eddig is létezett, de a kormány új szabályozása értelmében még kedvezőbb áron nyithatjuk meg júliustól. De mi az az alapszámla? Mennyire csökken az alapszámlák havidíja? Milyen szolgáltatásai vannak? És egyáltalán miért jó, ha van bankszámlánk, ha eddig nem volt? Mutatjuk a válaszokat.

Tovább olvasom