Törlesztési biztosítás

A törlesztési biztosítás havi díját általában az adott hitel törlesztőrészletének százalékában, vagy a teljes kölcsönösszeg százalékában határozza meg a biztosító. A költségek természetesen nagyban függnek attól, hogy milyen káreseményekre terjed ki biztosításunk.

Nem mindig, ezeknél a biztosításoknál a legtöbb esetben úgynevezett várakozási idővel kell számolnunk. Ez azt jelenti, hogy a szerződéskötést követően sok esetben két, vagy három hónap múlva indul az az időszak, amelyben térít a biztosító. Emellett van önrész is, ami azt jelenti, hogy a káreseményt követően bizonyos ideig még magunknak kell fizetnünk a törlesztőrészleteket.

Ez az adott szerződéstől függ. A biztosítók különböző csomagokat ajánlanak, amelyekben általában meg van határozva a maximális térítési összeg, a térítés időtartama és az is, hogy hány százalékos egészségkárosodásnál, mi illeti meg a kedvezményezettet. A kedvezményezett egyébként a bank, káreseményt követően a biztosító a hitelező banknak fizet. Nyilván az sem mindegy, hogy milyen hitelhez szeretnénk biztosítást kötni.

Törlesztési biztosítást különböző hitelekre lehet kötni, úgy, mint például: folyószámlahitel, hitelkártya, jelzáloghitel, babaváró kölcsön, egyéb személyi kölcsön.

A törlesztési biztosítással arra az esetre kapunk védelmet, ha baj történik velünk, vagy elveszítjük munkahelyünket. Ebben az esetben a biztosító a biztosítási szerződésnek megfelelően segít a törlesztőrészletek fizetésében, vagy akár az adósság kiegyenlítésében.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Értékpapírszámla nyitása: útmutató befektetőknek a magas infláció idején

Az értékpapírszámla az alapköve lehet a befektetési portfóliónknak. Akkor, amikor magas az infláció, kiemelten fontos, hogy ne csak megőrizzük a befektetéseink értéket, de infláció feletti hozamot is el kell érni. Utánajártunk, hogy mi is az az értékpapírszámla, és hogy vehetjük fel vele a harcot az inflációval szemben.

Tovább olvasom
A leggyakoribb buktatók: ezeket a hibákat kerüld el, ha lakáshitelt veszel fel!

A lakáshitel igénylés előrelátást igényel. Az Expresszkölcsön szakértői szerint vannak tipikus hibák, amiket jobb elkerülni. Egy-egy hiba nem csak kellemetlen lehet, de akár súlyos anyagi hátrány is érheti az igénylőt. A megfelelő felkészülés azonban segíthet abban, hogy a folyamat zökkenőmentesen menjen végig. Segítünk néhány tippel.

Tovább olvasom
Felújítanál? Íme pár hasznos tipp, mielőtt személyi kölcsönt vennél fel!

A lakásfelújítás fantasztikus ötlet. És ha nincs rá elég pénzed, személyi kölcsönből is megvalósíthatod. Segítünk megvalósítani ezt az ötletet. Szakértőink összeszedték a legfontosabb tippeket, mielőtt személyi kölcsönt vennél fel. Mutatjuk a lényeget, röviden!

Tovább olvasom
A meglévő gyerekek is számítanak a CSOK Plusznál

Jövő évben a CSOK Plusz leváltja a CSOK támogatást. Röviden és közérthetően írunk arról, hogy mi változik, és hogy mennyire fontos az, hogy a meglévő gyerekek is számítanak a CSOK Plusznál. Mert nagyon fontos. Tényleg.

Tovább olvasom