Törlesztési biztosítás

A törlesztési biztosítás havi díját általában az adott hitel törlesztőrészletének százalékában, vagy a teljes kölcsönösszeg százalékában határozza meg a biztosító. A költségek természetesen nagyban függnek attól, hogy milyen káreseményekre terjed ki biztosításunk.

Nem mindig, ezeknél a biztosításoknál a legtöbb esetben úgynevezett várakozási idővel kell számolnunk. Ez azt jelenti, hogy a szerződéskötést követően sok esetben két, vagy három hónap múlva indul az az időszak, amelyben térít a biztosító. Emellett van önrész is, ami azt jelenti, hogy a káreseményt követően bizonyos ideig még magunknak kell fizetnünk a törlesztőrészleteket.

Ez az adott szerződéstől függ. A biztosítók különböző csomagokat ajánlanak, amelyekben általában meg van határozva a maximális térítési összeg, a térítés időtartama és az is, hogy hány százalékos egészségkárosodásnál, mi illeti meg a kedvezményezettet. A kedvezményezett egyébként a bank, káreseményt követően a biztosító a hitelező banknak fizet. Nyilván az sem mindegy, hogy milyen hitelhez szeretnénk biztosítást kötni.

Törlesztési biztosítást különböző hitelekre lehet kötni, úgy, mint például: folyószámlahitel, hitelkártya, jelzáloghitel, babaváró kölcsön, egyéb személyi kölcsön.

A törlesztési biztosítással arra az esetre kapunk védelmet, ha baj történik velünk, vagy elveszítjük munkahelyünket. Ebben az esetben a biztosító a biztosítási szerződésnek megfelelően segít a törlesztőrészletek fizetésében, vagy akár az adósság kiegyenlítésében.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével?

Merthogy spórolhatunk. Akár milliós összeget is. De mi az előtörlesztés? Mikor érdemes előtörleszteni? És persze a lényeg: mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével? Utánajártunk, és mutatjuk az eredményt. És nem lesz meglepetés: nagyon sokat is megspórolhatunk.

Tovább olvasom
Kedvezőbb bankszámlára váltanál? Fedezd fel, mit nyújt a CIB ECO Bankszámla!

A bankszámla költségét érdemes csökkenteni. Ehhez a CIB ECO Bankszámla jó választás lehet. Szakértőink bemutatják a CIB ECO Bankszámlát, hogy tudd, ez egy igazán jó választás lehet. Neked.

Tovább olvasom
Milyen biztosítástípusok közül választhatnak a vállalatok?

A vállalati biztosítások széles köre érhető el. De milyen biztosítástípusok közül választhatnak a vállalatok? Melyiket válasszák? Érdemes-e egyáltalán egy vállalkozásnak biztosítást kötnie? Szakértőink az alábbi cikkben válaszolnak a kérdésekre.

Tovább olvasom
Minden, amit a falusi CSOK-ról tudnod kell 2024-ben

A falusi CSOK népszerűsége idén is megmaradt. Ez a családtámogatási forma kistelepüléseken érhető el. Vidékre költöznél? Lehet, hogy falusi CSOK segítségével megteheted. Utánajártunk, hogy mit kell róla tudni. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával