Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024

Az ajánlatokat THM szerint rendeztük sorba
Raiffeisen

Raiffeisen Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel - 10 éves kamatperiódussal

Indulódíj kedvezményekkel*

THM6,69% - 7,17%Kamat: 6,49% - 6,94%
Futamidő132 - 300 hó
Hitelösszeg1.000.000 Ft - 120.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés
Unicredit

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel

Értékbecslési díj és közjegyzői okirat díjának visszatérítésével

THM7,29% - 8,26%Kamat: 6,95% - 7,81%
Futamidő120 - 360 hó
Hitelösszeg1.000.000 Ft - 80.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

ERSTE

Piaci kamatozású Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel - 10 éves kamatperiódussal

Induló költségek visszatérítésével

THM6,82% - 7,30%Kamat: 6,59% - 6,89%
Futamidő120 - 360 hó
Hitelösszeg4.000.000 Ft - 100.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

K&H

K&H Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel - 5 éves kamatperiódussal

Induló díjkedvezményekkel

THM6,9% - 8,0%Kamat: 6,69% - 7,19%
Futamidő60 - 360 hó
Hitelösszeg4.000.000 Ft - 100.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

Mi az a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel?

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel egy igazán speciális termék, olyan, ami ellenőrzött és fogyasztóbarát. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeli az előírások betartását, és csak azok a pénzintézetek használhatják a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kifejezést, amik vállalják a követelmények betartását. Ezek a követelmények pedig fogyasztóbaráttá teszik a lakáshitelt.

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel alapfeltételei

Mint minden hitelterméknél, a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelnél is vannak alapfeltételek, amiknek meg kell felelnünk. Nagykorúnak kell lennünk az igénylés beadásához, és magyar állampolgárnak. Kell egy magyarországi állandó bejelentett lakcím is. A havi nettó jövedelmünket is igazolnunk kell, minimum három hónapos munkaviszony az elvárt, és nem állhatunk próbaidő és felmondás alatt sem. A Központi Hitelinformációs Rendszerben sem szerepelhetünk negatív adósként. Lényeges, hogy a különböző Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek alapfeltételeiben lehetnek eltérések. A hitel igénylése előtt mindenképpen tájékozódjunk arról, hogy megfelelünk-e a feltételeknek.

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel – önerővel

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor mindig szükség lesz önerőre. Ennek a mértékét a pénzintézetek egyedileg határozzák meg. A sajáterő mértéke függ attól, hogy lakást vagy családi házat szeretnénk vásárolni, és függ az ingatlan elhelyezkedésétől is. A főváros egyes kerületei között is van eltérés, a nagyobb városokat szeretik a bankok, a hátrányos helyzetű kistelepüléseken pedig nehéz lesz hitelhez jutni. Általában 70-80 százalékát hitelezik meg a bankok az ingatlan forgalmi értékének, de ez egy hátrányos helyzetű kistelepülésen lemehet akár 50 százalékig is. A bankok számára fontos, hogy az ingatlan forgalomképes legyen, ezért még az is előfordulhat, hogy azért utasítják el a hitelkérelmünket, mert a bank eladhatatlannak tartja az általunk kiválasztott ingatlant. Az ingatlan mindig a hitel biztosítéka lesz, ezért egy piacképtelen ház megvásárlását túlzott kockázatúnak ítélhetik.

Nem minden ingatlanra adnak Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt

A kiválasztott ingatlanra nem mindig ad Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt a bank. Az ingatlannak belterületen kell állnia, lakhatónak és piacképesnek kell lennie. Előfordulhat, hogy a megvásárolni kívánt ingatlant annyira piacképtelennek tartja a bank, hogy elutasítja a hiteligénylésünket. Ez főleg vidéki kistelepülésen fordulhat elő.

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylés elutasítása

Ha negatív adósként szerepelünk a KHR negatív adóslistáján, akkor a pénzintézet nem fog nekünk Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt adni. A KHR-ben azok kerülnek be negatív adósként, akik az előző hitelük valamelyikét nem fizették vissza, vagy késtek a részletekkel. Ezt a pénzintézetek minden igénylésnél vizsgálják, és mivel a KHR-ben szereplők kockázatos adósnak számítanak, így elutasítják a hiteligénylésüket. A jövedelmünknek is igazolhatónak és rendszeresnek kell lennie. Problémás lesz a készpénzben kapott fizetés, és az is, ha a hiteligénylőnek KATA szerint adózó vállalkozása van. A munkaviszonyunk hossza is lényeges, és az is, hogy nem lehetünk próbaidőn, és felmondás alatt sem állhatunk. Vannak másodlagos jövedelmek is, mint a GYES és a GYED. Ezeket a pénzintézetek önállóan nem fogadják, csak kiegészítő jövedelemként, és az is előfordul a pénzintézetek eltérő hitelezési gyakorlata miatt, hogy a másodlagos jövedelmünket egyáltalán nem veszik figyelembe.

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylés adóstárssal

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor szükség lehet adóstárs bevonására. Ha az igénylő jövedelme alacsonyabb az elvártnál, akkor is bevonásra kerülhet egy adóstárs, és így pozitív lehet a hitelbírálat. Ha az igénylő magasabb hitelösszeget szeretne, vagy magasabb törlesztőrészletet vállalna, mint amit a jövedelme megenged, akkor is segítség lehet az adóstárs bevonása. Adóstárssal történő igénylésnél ugyanis a pénzintézet figyelembe veszi az adóstárs jövedelmét.

Futamidő és törlesztőrészlet

Minél hosszabb a futamidő, annál alacsonyabb a törlesztőrészlet ugyanannál a hitelösszegnél. Az alacsony törlesztőrészlet kedvező lehet abból a szempontból, hogy a család havi költségvetését kevésbé terheli meg. Ugyanakkor a hosszabb futamidő miatt jelentősen megnövekedhet a teljes visszafizetendő összeg. Mérlegelni kell tehát, hogy a rövidebb futamidőt válasszuk-e, és ezzel kevesebbet fizetünk vissza összességében, vagy a hosszú futamidőt az alacsonyabb törlesztőrészlettel és a magasabb összköltséggel.

fogyasztóbarát lakáshitel kalkulátor

JTM – A Jövedelemarányos Törlesztési Mutató

A JTM jogszabályban szabályozottan engedi terhelni a jövedelmünket. Ez a bennünket védő szabály alaphelyzetben 50%-os terhelhetőséget enged meg 600 ezer forint nettó havi jövedelem alatt. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű, hiszen a JTM meghatározásakor figyelembe veszik a futamidő hosszát és a hitel típusát is. Bizonyos esetekben csak a jövedelmünk 25%-át fordíthatjuk hiteltörlesztésre, és azt is tudnunk kell, hogy a bankok gyakran ennél is szigorúbb szabályokat alkalmaznak. Van tehát maximuma a jövedelmünk terhelhetőségének. Ez pedig hatással lesz a futamidő hosszára, így jól látható, hogy csak bizonyos korlátok között dönthetünk arról, hogy mennyi idő alatt szeretnénk a felvett hitelt visszafizetni.

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kalkulátor

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kalkulátor egy program, amely segítséget nyújt a kiválasztott konstrukciók összehasonlításában. A megadott adatok alapján megadja az elérhető Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel adatait. Az igénylő láthatja a teljes visszafizetendő összeget, amiből kiszámítható, hogy mennyibe fog kerülni a hitelfelvétel. A kamat mellett a THM is látható lesz, és mivel az adatok egy oldalon, egymás alatt jelennek meg, könnyen kiválaszthatóvá válik a legideálisabb konstrukció. A kalkulátor használat minden hitelfelvétel előtt lényeges. A legjobb konstrukció a kalkulátorral választható ki a legegyszerűbben. Az összehasonlítás egy összetett folyamat. Több adatot figyelembe kell venni, erre pedig egy kalkulátor a legalkalmasabb. Használjuk a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kalkulátort!

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel lakásbiztosítással

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek mindig ingatlanfedezetes hitelek. A megvásárolni kívánt lakást a pénzintézet fedezetként vonja be a hitelügyletbe, és kötelezően elvárja a lakásbiztosítás megkötését. Ez nekünk is jó, hiszen ezzel biztosítjuk a lakásunkat, de az ezzel járó kiadással is számolnunk kell, hiszen a lakásbiztosítás díját is ki fizetnünk.

A túlzott eladósodás kockázata

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor a felelős hiteligénylő alaposan tájékozódik a feltételekről. A felelős kölcsönigénylés a tudatosság kezdődik. A felelős hitelfelvétel fontos eleme a tudatos kiválasztás, vagyis az, hogy nem az első, szembejövő ajánlatot fogadjuk el, hanem megnézzük azt, hogy melyik Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel felel meg legjobban az igényeinknek. A túlzott eladósodottságot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is nagyon komoly veszélynek tartja. Évekkel ezelőtt kiadott egy tájékoztatót, amiben a túlzott eladósodottság kockázataira hívja fel a figyelmet. Egy rosszul kiválasztott hitelkonstrukció vagy a túl magas törlesztőrészlet vállalása ugyanis negatív hatást gyakorolhat nem csak ránk, de a környezetünkben élőkre is. Döntsünk körültekintően hitelfelvételkor! Válasszuk a legmegfelelőbb Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Így kaphatod meg a hitelt

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Kalkuláció

1. Kalkuláció

Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Kiválasztás

2. Kiválasztás

Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Igénylés

3. Igénylés

Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Szerződés

4. Szerződés

A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.

Gyakran Ismételt Kérdések

Nem feltétlenül. Minden hitel esetében érdemes összehasonlítani a részleteket, megnézni a THM-et, kalkulátort használni, és esetleg szakember segítségét kérni. A minősített fogyasztóbarát lakáshitel valóban jó feltételek kínál, de ez nem jelenti azt, hogy nem találunk még jobb ajánlatot, minden esetben körültekintően kell eljárni a termék kiválasztásakor.

Azok, akik megfelelnek az adott bank hitelminősítésén. Erről tudni kell, hogy az ingatlan értékének maximum 80 százaléka hitelezhető, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a pénzintézetek ennél az értéknél lejjebb húzzák meg a kedvezményes kölcsön határát. Persze nem csak az ingatlan értéke számít a hitelminősítésnél, hanem az igazolt havi jövedelem nagysága is.

Számos kritériumnak kell megfelelnie a hitelnek. A legfontosabb talán az, hogy legalább 5 évig fix a törlesztőrészlet, és a kamatfelár nem haladhatja meg a 3,5 százalékpontot. Utóbbi nem azt jelenti, hogy maximum ennyi a hitel kamata, a teljes kamat az úgynevezett referenciakamat és a kamatfelár együttese. A különböző díjak mértéke maximalizálva van, ez is fontos lehet.

Elsősorban a kiszámíthatóság és megbízhatóság miatt, ugyanakkor ez a típusú hitel kedvezményes is, tehát érdemes válogatni az ilyen minősítéssel rendelkező ajánlatok között annak, aki ingatlan vásárlás, építés, vagy bővítés előtt áll.

A minősített fogyasztóbarát hitel egy olyan minősítés, amelyet banki hiteltermékek kaphatnak meg abban az esetben, ha megfelelnek a Magyar Nemzeti Bank által szabott feltételeknek.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Legutóbbi blogbejegyzések

Mi a gépjármű assistance biztosítás? Tudj meg mindent egy helyen!

Gépjármű assistance biztosítás nem más, mint az úton maradás biztonsági hálója. Szakértőink bemutatják ezt a talán kevésbé ismert biztosítási formát, lerántjuk a leplet egy tévhitről, és ami a legfontosabb: bemutatjuk, hogy miért lehet nagyon jó, ha van gépjármű assistance biztosításod.

Tovább olvasom
Augusztustól emelkedik a tranzakciós illeték: mi vár a számlatulajdonosokra?

Augusztustól jelentős változások lépnek életbe a magyar pénzügyi rendszerben, amely számos számlatulajdonost érinthet. Az új intézkedés részeként a tranzakciós illeték emelésére kerül sor, ami a mindennapi banki műveleteket drágítja meg. Utánajártunk, és részletesen bemutatjuk, hogy mit jelent ez a változás, hogyan befolyásolja a számlatulajdonosokat, és milyen érdekességek húzódnak meg a tranzakciós illeték története és működése mögött.

Tovább olvasom
Mekkora törlesztőt fizetünk az Otthonfelújítási támogatás után? Megmutatjuk!

Az Otthonfelújítási támogatással korszerűbb, alacsonyabb fenntartási költségű lehet az ingatlanunk. De mennyibe kerül ez nekünk havonta? Megtérül ez a beruházás? Érdemes ennyit havonta kifizetni? Megmutatjuk!

Tovább olvasom
Nyaralj gondtalanul: Hasznos pénzügyi tippek a biztonságért

A nyaralás az év egyik legjobban várt pillanata, amikor végre kikapcsolódhatunk a mindennapi rutinból, és feltöltődhetünk új élményekkel. Azonban ahhoz, hogy a pihenés valóban gondtalan legyen, érdemes néhány pénzügyi szempontot figyelembe venni. Összegyűjtöttünk néhány hasznos tippet, amelyek segítenek megőrizni pénzügyeid biztonságát, és elkerülni a váratlan kiadásokat.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával