Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024

Az ajánlatokat THM szerint rendeztük sorba
Raiffeisen

Raiffeisen Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel - 10 éves kamatperiódussal

Indulódíj kedvezményekkel*

THM6,79% - 7,49%Kamat: 6,59% - 7,24%
Futamidő132 - 300 hó
Hitelösszeg1.000.000 Ft - 120.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés
Unicredit

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel

Értékbecslési díj és közjegyzői okirat díjának visszatérítésével

THM7,31% - 8,29%Kamat: 7,49% - 7,81%
Futamidő120 - 360 hó
Hitelösszeg1.000.000 Ft - 80.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

ERSTE

Piaci kamatozású Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel - 10 éves kamatperiódussal

Induló költségek visszatérítésével

THM6,82% - 7,33%Kamat: 6,59% - 6,89%
Futamidő120 - 360 hó
Hitelösszeg4.000.000 Ft - 100.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

K&H

K&H Minősített Fogyasztóbarát lakáshitel - 5 éves kamatperiódussal

Induló díjkedvezményekkel

THM6,9% - 8,1%Kamat: 6,69% - 7,19%
Futamidő60 - 360 hó
Hitelösszeg4.000.000 Ft - 100.000.000 Ft
Igénylési feltételek
Hitel részletei
Jogi információ
ÉrdekelKérd szakértő segítségét!

- promóció -

Mi az a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel?

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel egy igazán speciális termék, olyan, ami ellenőrzött és fogyasztóbarát. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeli az előírások betartását, és csak azok a pénzintézetek használhatják a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kifejezést, amik vállalják a követelmények betartását. Ezek a követelmények pedig fogyasztóbaráttá teszik a lakáshitelt.

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel alapfeltételei

Mint minden hitelterméknél, a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelnél is vannak alapfeltételek, amiknek meg kell felelnünk. Nagykorúnak kell lennünk az igénylés beadásához, és magyar állampolgárnak. Kell egy magyarországi állandó bejelentett lakcím is. A havi nettó jövedelmünket is igazolnunk kell, minimum három hónapos munkaviszony az elvárt, és nem állhatunk próbaidő és felmondás alatt sem. A Központi Hitelinformációs Rendszerben sem szerepelhetünk negatív adósként. Lényeges, hogy a különböző Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek alapfeltételeiben lehetnek eltérések. A hitel igénylése előtt mindenképpen tájékozódjunk arról, hogy megfelelünk-e a feltételeknek.

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel – önerővel

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor mindig szükség lesz önerőre. Ennek a mértékét a pénzintézetek egyedileg határozzák meg. A sajáterő mértéke függ attól, hogy lakást vagy családi házat szeretnénk vásárolni, és függ az ingatlan elhelyezkedésétől is. A főváros egyes kerületei között is van eltérés, a nagyobb városokat szeretik a bankok, a hátrányos helyzetű kistelepüléseken pedig nehéz lesz hitelhez jutni. Általában 70-80 százalékát hitelezik meg a bankok az ingatlan forgalmi értékének, de ez egy hátrányos helyzetű kistelepülésen lemehet akár 50 százalékig is. A bankok számára fontos, hogy az ingatlan forgalomképes legyen, ezért még az is előfordulhat, hogy azért utasítják el a hitelkérelmünket, mert a bank eladhatatlannak tartja az általunk kiválasztott ingatlant. Az ingatlan mindig a hitel biztosítéka lesz, ezért egy piacképtelen ház megvásárlását túlzott kockázatúnak ítélhetik.

Nem minden ingatlanra adnak Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt

A kiválasztott ingatlanra nem mindig ad Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt a bank. Az ingatlannak belterületen kell állnia, lakhatónak és piacképesnek kell lennie. Előfordulhat, hogy a megvásárolni kívánt ingatlant annyira piacképtelennek tartja a bank, hogy elutasítja a hiteligénylésünket. Ez főleg vidéki kistelepülésen fordulhat elő.

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylés elutasítása

Ha negatív adósként szerepelünk a KHR negatív adóslistáján, akkor a pénzintézet nem fog nekünk Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt adni. A KHR-ben azok kerülnek be negatív adósként, akik az előző hitelük valamelyikét nem fizették vissza, vagy késtek a részletekkel. Ezt a pénzintézetek minden igénylésnél vizsgálják, és mivel a KHR-ben szereplők kockázatos adósnak számítanak, így elutasítják a hiteligénylésüket. A jövedelmünknek is igazolhatónak és rendszeresnek kell lennie. Problémás lesz a készpénzben kapott fizetés, és az is, ha a hiteligénylőnek KATA szerint adózó vállalkozása van. A munkaviszonyunk hossza is lényeges, és az is, hogy nem lehetünk próbaidőn, és felmondás alatt sem állhatunk. Vannak másodlagos jövedelmek is, mint a GYES és a GYED. Ezeket a pénzintézetek önállóan nem fogadják, csak kiegészítő jövedelemként, és az is előfordul a pénzintézetek eltérő hitelezési gyakorlata miatt, hogy a másodlagos jövedelmünket egyáltalán nem veszik figyelembe.

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylés adóstárssal

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor szükség lehet adóstárs bevonására. Ha az igénylő jövedelme alacsonyabb az elvártnál, akkor is bevonásra kerülhet egy adóstárs, és így pozitív lehet a hitelbírálat. Ha az igénylő magasabb hitelösszeget szeretne, vagy magasabb törlesztőrészletet vállalna, mint amit a jövedelme megenged, akkor is segítség lehet az adóstárs bevonása. Adóstárssal történő igénylésnél ugyanis a pénzintézet figyelembe veszi az adóstárs jövedelmét.

Futamidő és törlesztőrészlet

Minél hosszabb a futamidő, annál alacsonyabb a törlesztőrészlet ugyanannál a hitelösszegnél. Az alacsony törlesztőrészlet kedvező lehet abból a szempontból, hogy a család havi költségvetését kevésbé terheli meg. Ugyanakkor a hosszabb futamidő miatt jelentősen megnövekedhet a teljes visszafizetendő összeg. Mérlegelni kell tehát, hogy a rövidebb futamidőt válasszuk-e, és ezzel kevesebbet fizetünk vissza összességében, vagy a hosszú futamidőt az alacsonyabb törlesztőrészlettel és a magasabb összköltséggel.

fogyasztóbarát lakáshitel kalkulátor

JTM – A Jövedelemarányos Törlesztési Mutató

A JTM jogszabályban szabályozottan engedi terhelni a jövedelmünket. Ez a bennünket védő szabály alaphelyzetben 50%-os terhelhetőséget enged meg 600 ezer forint nettó havi jövedelem alatt. A helyzet azonban nem ennyire egyszerű, hiszen a JTM meghatározásakor figyelembe veszik a futamidő hosszát és a hitel típusát is. Bizonyos esetekben csak a jövedelmünk 25%-át fordíthatjuk hiteltörlesztésre, és azt is tudnunk kell, hogy a bankok gyakran ennél is szigorúbb szabályokat alkalmaznak. Van tehát maximuma a jövedelmünk terhelhetőségének. Ez pedig hatással lesz a futamidő hosszára, így jól látható, hogy csak bizonyos korlátok között dönthetünk arról, hogy mennyi idő alatt szeretnénk a felvett hitelt visszafizetni.

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kalkulátor

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kalkulátor egy program, amely segítséget nyújt a kiválasztott konstrukciók összehasonlításában. A megadott adatok alapján megadja az elérhető Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel adatait. Az igénylő láthatja a teljes visszafizetendő összeget, amiből kiszámítható, hogy mennyibe fog kerülni a hitelfelvétel. A kamat mellett a THM is látható lesz, és mivel az adatok egy oldalon, egymás alatt jelennek meg, könnyen kiválaszthatóvá válik a legideálisabb konstrukció. A kalkulátor használat minden hitelfelvétel előtt lényeges. A legjobb konstrukció a kalkulátorral választható ki a legegyszerűbben. Az összehasonlítás egy összetett folyamat. Több adatot figyelembe kell venni, erre pedig egy kalkulátor a legalkalmasabb. Használjuk a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kalkulátort!

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel lakásbiztosítással

A Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelek mindig ingatlanfedezetes hitelek. A megvásárolni kívánt lakást a pénzintézet fedezetként vonja be a hitelügyletbe, és kötelezően elvárja a lakásbiztosítás megkötését. Ez nekünk is jó, hiszen ezzel biztosítjuk a lakásunkat, de az ezzel járó kiadással is számolnunk kell, hiszen a lakásbiztosítás díját is ki fizetnünk.

A túlzott eladósodás kockázata

Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel igénylésekor a felelős hiteligénylő alaposan tájékozódik a feltételekről. A felelős kölcsönigénylés a tudatosság kezdődik. A felelős hitelfelvétel fontos eleme a tudatos kiválasztás, vagyis az, hogy nem az első, szembejövő ajánlatot fogadjuk el, hanem megnézzük azt, hogy melyik Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel felel meg legjobban az igényeinknek. A túlzott eladósodottságot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is nagyon komoly veszélynek tartja. Évekkel ezelőtt kiadott egy tájékoztatót, amiben a túlzott eladósodottság kockázataira hívja fel a figyelmet. Egy rosszul kiválasztott hitelkonstrukció vagy a túl magas törlesztőrészlet vállalása ugyanis negatív hatást gyakorolhat nem csak ránk, de a környezetünkben élőkre is. Döntsünk körültekintően hitelfelvételkor! Válasszuk a legmegfelelőbb Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Így kaphatod meg a hitelt

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Kalkuláció

1. Kalkuláció

Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Kiválasztás

2. Kiválasztás

Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Igénylés

3. Igénylés

Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.

Minősített fogyasztóbarát lakáshitel 2024 - Szerződés

4. Szerződés

A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.

Gyakran Ismételt Kérdések

Nem feltétlenül. Minden hitel esetében érdemes összehasonlítani a részleteket, megnézni a THM-et, kalkulátort használni, és esetleg szakember segítségét kérni. A minősített fogyasztóbarát lakáshitel valóban jó feltételek kínál, de ez nem jelenti azt, hogy nem találunk még jobb ajánlatot, minden esetben körültekintően kell eljárni a termék kiválasztásakor.

Azok, akik megfelelnek az adott bank hitelminősítésén. Erről tudni kell, hogy az ingatlan értékének maximum 80 százaléka hitelezhető, de a gyakorlat azt mutatja, hogy a pénzintézetek ennél az értéknél lejjebb húzzák meg a kedvezményes kölcsön határát. Persze nem csak az ingatlan értéke számít a hitelminősítésnél, hanem az igazolt havi jövedelem nagysága is.

Számos kritériumnak kell megfelelnie a hitelnek. A legfontosabb talán az, hogy legalább 5 évig fix a törlesztőrészlet, és a kamatfelár nem haladhatja meg a 3,5 százalékpontot. Utóbbi nem azt jelenti, hogy maximum ennyi a hitel kamata, a teljes kamat az úgynevezett referenciakamat és a kamatfelár együttese. A különböző díjak mértéke maximalizálva van, ez is fontos lehet.

Elsősorban a kiszámíthatóság és megbízhatóság miatt, ugyanakkor ez a típusú hitel kedvezményes is, tehát érdemes válogatni az ilyen minősítéssel rendelkező ajánlatok között annak, aki ingatlan vásárlás, építés, vagy bővítés előtt áll.

A minősített fogyasztóbarát hitel egy olyan minősítés, amelyet banki hiteltermékek kaphatnak meg abban az esetben, ha megfelelnek a Magyar Nemzeti Bank által szabott feltételeknek.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Legutóbbi blogbejegyzések

Befektetési alapok és külföldi értékpapírok a magyarok új kedvencei

Az elmúlt években jelentős változások zajlottak le a magyar befektetési piacon. Az egykor népszerű megtakarítási formák, mint a bankbetétek vagy az állampapírok, elveszítették vonzerejüket, részben a folyamatosan csökkenő kamatok, és a változó gazdasági környezet miatt. Az emberek egyre inkább keresik azokat a lehetőségeket, amelyek magasabb hozamot biztosíthatnak, ugyanakkor diverzifikáltabb portfóliót is kínálnak. Emiatt egyre többen fordulnak a befektetési alapok és a külföldi értékpapírok felé. Mutatjuk, hogy miért.

Tovább olvasom
5 érv, amiért érdemes diákszámlát nyitni

Az élet zenei ritmusához hasonlóan a pénzügyi tervezés is fontos része az önálló életre való felkészülésnek. Diákszámla nyitása nemcsak praktikus lépés, hanem egy izgalmas utazás kezdete is. Mutatjuk, miért érdemes belevágni ebbe, és hogyan kapcsolódnak a népszerű zenei előadókhoz

Tovább olvasom
Jön a qvik: elsők között lesz elérhető az OTP-nél az új fizetési mód

Az online fizetési technológiák szinte megállíthatatlan fejlődésével újabb innovatív megoldások jelennek meg a piacon, amelyek célja a vásárlói élmény javítása, és a tranzakciók gyorsítása. Az OTP Bank, Magyarország egyik vezető pénzintézete, hamarosan elérhetővé teszi az új Qvik nevű fizetési módot, amely jelentős előrelépést jelenthet a hazai pénzügyi szektorban. Szakértőnk cikke.

Tovább olvasom
A legjobb befektetések: mibe volt érdemes befektetni az utóbbi időben?

A befektetők mindig igyekeznek a legjobb hozamot elérni a befektetésükkel. De mibe volt érdemes befektetni eddig? Mire figyeljünk egy befektetésnél? Hogyan válasszuk ki a számunkra legideálisabb befektetést? Minden kérdésre választ adnak szakértőink.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával