Vállalkozóknak hitelajánlatok 2024

Vállalkozói bankszámla

Vállalkozói bankszámla

Támogatást nyújtunk a vállalkozói bankszámla létrehozásában! Könnyedén összevetheted a különböző ajánlatokat, és néhány perc alatt online benyújthatod a számodra legelőnyösebb kérelmet. Klikkelj, és válaszd ki a vállalkozásod számára leginkább megfelelő bankszámlát!

Széchenyi hitel

A Széchenyi hitel újabb és újabb hiteltípusokkal, valamint a feltételek könnyítésével és a kölcsön felhasználásának kiszélesítésével igyekszik segíteni a hazai kisvállalkozásokat. A cégek a működésüket és beruházásaikat tekintve is megtalálhatják a hozzájuk passzoló hiteltípust a programban.

Szabad felhasználásra

Szabad felhasználásra

Hitel, szabad felhasználásra vállalkozóknak: az ilyen kölcsönöket vállalkozásunk tevékenységével, gazdálkodásával kapcsolatban lehet felhasználni, azon belül viszont kötetlen a hitelcél, amelyet nem kell számlával igazolni.

Autólízing

Ha autóvásárlásról van szó, egy autólízingnek több előnye is lehet egy autóhitellel szemben. Érdemes megnézni a részleteket és összehasonlítani az ajánlatokat.

Kezdő

Kezdő vállalkozá-
soknak

Szabad felhasználású hitelek, frissen alapított cégeknek, akik nem rendelkeznek legalább 1 lezárt üzleti évvel. Több hitelkonstrukcióból is válogathatsz és egyszerűen igényelheted.

Többfajta hiteltermék közül választhatnak azok, akik vállalkozásukat forrásbevonás, kölcsön segítségével működtetnék, fejlesztenék. A vállalkozóknak sokféle kritériumnak meg kell felelniük egy hiteligénylésnél, ezzel együtt számos lehetőség áll rendelkezésükre.

A vállalkozásukat fejleszteni kívánó, vagy az adott cég működtetésében segítséget igénylő vállalkozóknak széles lehetőséget kínálnak az olyan állami programok, mint a Széchenyi Kártya Program, vagy Növekedési Hitelprogram.

A Széchenyi Kártya Programnak, egyszerűbb nevén Széchenyi hitelnek több eleme van. Ezen termékek jelentős része idén megújult, méghozzá azért, hogy minél hatékonyabban tudja segíteni a mikro-, kis-, és középvállalkozások finanszírozását a koronavírus-járvány okozta negatív gazdasági környezetben. A feltételeknek megfelelő vállalkozások a következő termékek közül választhatnak, attól függően, hogy pontosan mire van szükségük: Széchenyi munkahelymegtartó hitel, Széchenyi folyószámla hitel plusz, Széchenyi likviditási hitel, Széchenyi beruházási hitel plusz, agrár Széchenyi kártya plusz, agrár Széchenyi kártya, Széchenyi kártya folyószámlahitel, Széchenyi támogatást megelőlegező hitel, Széchenyi önerő kiegészítő hitel.

Szintén a vállalkozóknak alkották meg a Növekedési Hitelprogramot (NHP), amely ugyancsak megújult 2020-ban. Az NHP Hajrá a mikro-, kis-, és középvállalkozások működésének, valamint beruházásainak finanszírozását igyekszik segíteni, szintúgy a jelenlegi gazdasági helyzethez igazodva. A kedvezményes konstrukció úgy működik, hogy a bankok legfeljebb 2,5 százalékos kamatú hitelajánlatokkal élhetnek, és gyorsan, két hét alatt el kell bírálniuk a vállalkozások hitelkérelmeit. A programban igényelhető és felvehető összeg legalább egy millió, maximum 20 milliárd forint. A kölcsön futamideje is rugalmas, három és 20 év közötti, a kamat viszont végig fix.

A kereskedelmi bankok sokféle vállalkozói hitelt ajánlanak. Ezek a termékek megoldást jelenthetnek abban a helyzetben, amikor egy cég elindításához, működtetéséhez, vagy továbbfejlesztéséhez nincs elegendő saját tőke.

Vállalkozói kölcsönt rengetegféle céllal lehet igényelni. Többek között lehet vele számolni a működési költségeket, az alapanyag-, és készletvásárlást, különböző beruházásokat, illetve pályázatokat tekintve. Amennyiben a vállalkozásunk nemrég indult, úgy más a helyzet, hiszen a kezdő vállalkozásokra általában másfajta feltételek vonatkoznak és így a lehetőségeik is mások, mint azoknak, akiknek legalább egy-két lezárt üzleti éve van. Az igénylések menete tehát helyzettől függően eltérő, de a célok meghatározása mindegyik hitelterméknél alapvető fontosságú.

Gyakran Ismételt Kérdések

Magyarországon bejegyzett mikro-, kis- és középvállalkozások, illetve egyéni vállalkozók. Akad olyan termék, amelynél legalább egy lezárt üzleti év szükséges, de ez nem mindenütt kizáró ok.

A beruházási hitelek elsősorban a mikro-, közép-, és kisvállalkozásoknak szólnak. Sokféle feltétel van, hiszen a termék is sokféle lehet. Ami általában alapvető, az a magyarországi telephely, legalább egy lezárt üzleti év, valamint a köztartozás és hiteltartozás mentesség.

Az agrár hitel voltaképpen egy vállalkozói hitelfajta. Számos formája van, amelyet a mezőgazdaságban tevékenykedő vállalkozások tudnak hasznosítani. Működéshez, beruházáshoz egyaránt hasznos lehet, sokféle célt szolgálhat.

A vállalkozói folyószámlahitel fix költsége a kamat, amelyet a bank naponta számol a fennálló tartozásra, de akadhatnak más költségek, díjak is, mint például a kezelési költség.

A legnagyobb előnye az, hogy segíthet átmeneti pénzzavarok esetében. A vállalkozás pénzforgalmi számlájához nyújtott hitelkeretből szabad felhasználású kölcsönhöz juthatunk. A keret nagyságát a hitelező pénzintézet határozza meg az alapján, hogy a vállalkozásunk milyen helyzetben van, hogy alakult az árbevétele az elmúlt időszakban.

A célra több lehetőség is akad. A kereskedelmi bankok sokféle hitelterméket ajánlanak vállalkozóknak különböző célokra, valamint rendelkezésre állnak a Széchenyi hitelek is. Az állam igyekszik támogatni a hazai mikro-, kis-, és középvállalkozásokat, kamattámogatást és könnyített feltételeket biztosít számukra a különböző hiteleknél.

A kezdő vállalkozások kategóriájába általában azok a vállalkozások tartoznak, amelyek még nem működnek, vagy nincs jelentős üzleti múltjuk, még nem rendelkeznek egy teljes, lezárt üzleti évvel.

Fel kell keresni egy regisztráló irodát, amelyek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a KAVOSZ-irodákban érhetőek el. Az igényléshez össze kell gyűjteni/kitölteni az adott termékhez szükséges dokumentumokat. Ki kell választani a forgalmazó bankok közül azt, amellyel szeretnénk szerződést kötni.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Legutóbbi blogbejegyzések

Mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével?

Merthogy spórolhatunk. Akár milliós összeget is. De mi az előtörlesztés? Mikor érdemes előtörleszteni? És persze a lényeg: mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével? Utánajártunk, és mutatjuk az eredményt. És nem lesz meglepetés: nagyon sokat is megspórolhatunk.

Tovább olvasom
Kedvezőbb bankszámlára váltanál? Fedezd fel, mit nyújt a CIB ECO Bankszámla!

A bankszámla költségét érdemes csökkenteni. Ehhez a CIB ECO Bankszámla jó választás lehet. Szakértőink bemutatják a CIB ECO Bankszámlát, hogy tudd, ez egy igazán jó választás lehet. Neked.

Tovább olvasom
Milyen biztosítástípusok közül választhatnak a vállalatok?

A vállalati biztosítások széles köre érhető el. De milyen biztosítástípusok közül választhatnak a vállalatok? Melyiket válasszák? Érdemes-e egyáltalán egy vállalkozásnak biztosítást kötnie? Szakértőink az alábbi cikkben válaszolnak a kérdésekre.

Tovább olvasom
Minden, amit a falusi CSOK-ról tudnod kell 2024-ben

A falusi CSOK népszerűsége idén is megmaradt. Ez a családtámogatási forma kistelepüléseken érhető el. Vidékre költöznél? Lehet, hogy falusi CSOK segítségével megteheted. Utánajártunk, hogy mit kell róla tudni. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával