Széchenyi Beruházási Hitel MAX+
- Kedvező fix kamatozású hitelkonstrukció
- Akár program szabályzatnak megfelelő korábbi beruházási hitel kiváltására
- promóció -
Széchenyi Beruházási Hitel MAX+
- promóció -
Széchenyi Beruházási Hitel MAX+
- promóció -
Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+
- promóció -
Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+
- promóció -
Széchenyi Likviditási Hitel MAX+
- promóció -
Széchenyi Likviditási Hitel MAX+
- promóció -
Széchenyi Mikrohitel MAX+
- promóció -
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ a napi működési költségek finanszírozásában jelent segítséget a kkv-k számára. A hitelkeret legfeljebb 250 millió forint.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ konstrukciót maximum 3 éves futamidővel lehet igényelni. A kölcsön kamata évi fix 5 százalék.
A Széchenyi Kártya Program MAX+ program fő célja, hogy a vállalkozások versenyképességét növelje a különböző területeken nyújtott támogatással. A kedvezményes hiteltermékekre az alábbiak jellemzőek:
A vállalkozások átmeneti likviditási problémáinak megoldására létrehozott, szabad felhasználású folyószámlahitel legnagyobb előnyei:
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ terméket minden olyan kis, és középvállalkozás igényelheti, amely nem rendelkezik lejárt köztartozással, és hiteltartozással.
A vállalkozásnak rendelkeznie kell legalább egy teljes lezárt éves működési múlttal, 150 millió felett két lezárt éves működési múlt szükséges (utóbbi nem vonatkozik meghosszabbítási, keretemelési és felülvizsgálati kérelmekre).
Ezek mellett vannak egyéb feltételek, amelyek megtalálhatóak a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatában.
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ igénylése azzal kezdődik, hogy regisztrálni kell a KAVOSZ Zrt. regisztráló Irodahálózatának valamelyikében. Ezek az irodák megtalálhatóak:
Érdemes megkeresni a legközelebbi irodát, ahol a munkatársak segítséget nyújtanak az igénylőlap kitöltésében. Ugyanitt kaphatunk tájékoztatást a szükséges dokumentumokról, amelyeket csatolni kell.
A választható hitelintézetek a következők:
Fennálló, bármilyen típusú Széchenyi Kártya folyószámlahitel meghosszabbítására van lehetőség a Széchenyi Kártya Max+ keretében. Ezt akár másik hitelintézetnél is megtehetjük, anélkül, hogy a kölcsönt vissza kellene fizetnünk. Itt szintén a regisztráló irodához kell fordulni, a bankváltásra irányuló hitelkiváltási kérelem a hitel lejáratát megelőző 30 napig nyújtható be. A folyamat időigénye ugyanakkora, mint a normál Széchenyi Kártya igénylésének ügyintézési ideje.
Az első lépés megtalálni a vállalkozásához legközelebb eső regisztráló irodát, ebben segítségünkre lehet a KAVOSZ honlapján elérhető irodakereső. Folyamatosan tartsuk a kapcsolatot az ügyintézővel, kérjünk tájékoztatást, egyeztessünk a kérelem benyújtásával kapcsolatban! Az irodában segítenek megtalálni a cégnek leginkább megfelelő konstrukciót, emellett azt is ellenőrzik, hogy a vállalkozás, illetve a hiteligény megfelel-e az adott hiteltípus igénylési feltételeinek. Az ügyintéző segítséget nyújt a hitelkérelmi csomag összeállításában, ezt követően pedig ki kell választani azt a bankot, amelyhez szeretnénk a kérelmünket benyújtani.
A következő dokumentumokra biztosan szükség lesz az igénylésnél:
Plusz kellhet még:
Amennyiben a választott bank bírálata pozitív, akkor meg lehet kötni a hitelszerződést, és a pénzintézet folyósítja a kölcsönt, vagy megnyitja a hitelkeretet.
A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ a turisztikai szektorban működő vállalkozások számára elérhető folyószámlahitel. A koronavírus járvány miatt nehéz helyzetbe kerültek a vállalkozások, különösen igaz ez a turisztikai ágazatra. A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ a kedvezőtlen gazdasági folyamatok hatásának enyhítésére és kivédésre alkalmas állami díjtámogatott hiteltermék. Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ jelentős állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatással igényelhetjük, és szabadon felhasználhatjuk.
Miért jó a Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+? A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ szabad felhasználású folyószámlahitel. Beruházásra és a napi kiadások fedezésére, akár bérfizetésre is használható. A folyószámlahitelek a legdrágább hiteltermékek között vannak, ezért különösen előnyös a Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+, hiszen mindenféle költség nélkül nyújt segítséget a vállalkozásunk számára.
Átutalással kérhetjük a számlánkra, vagy igényelhetünk hozzá bankkártyát, és azzal használhatjuk fel. Az ország több, mint kétszáz pontján igényelhető Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+-hoz ingatlanfedezet nélkül is hozzájuthatunk. A legfeljebb 300 millió forinthoz az állam akár teljes mértékű díjtámogatást ad a kezességi díjhoz is.
Milyen feltételeknek kell megfelelni, ha Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+-t igényelünk? A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+-t minden olyan kis és középvállalkozás igényelheti, amely a hatályos Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában felsorolt tevékenységi körök valamelyikét fő vagy melléktevékenységként végzi. Kizáró ok, ha az igénylő vállalkozásnak van lejárt köztartozása, vagy lejárt hiteltartozása. Az egyéb teljesítendő feltételeket a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzata tartalmazza.
A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ kondíciói. A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ hitelkeretének összege 1 millió forint és 300 millió forint között van. A hitel futamideje maximum 3 év. A felvett hitel visszafizetése egy összegben, a szerződés lejáratának napján lesz esedékes. A hitel futamideje alatt a vállalkozásunk teljes kezelési költség támogatáshoz jut, ezért nincs kezelési költség fizetési kötelezettségünk.
A szerződés megkötésekor kizárólag átmeneti jogcím esetén csupán a támogatással csökkentett nettó kezességvállalási díjat kell kifizetnünk. Két vagy három éves futamidő esetén évente vizsgálják ezt majd meg, az adott évre vonatkozóan. A kezességvállalási díj is nulla lesz azonban abban az esetben, ha csekély jogcímű támogatást kérünk.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ arra szolgál, hogy különböző forgóeszközöket szerezzenek be segítségével a vállalkozások. Azok a forgóeszközök finanszírozhatók belőle, amelyek szükségesek a cég működéséhez. A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ 3 éves futamidőre igényelhető, a kamat évi fix 5 százalék.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ egy szabad felhasználású forgóeszközhitel. A számla nélküli finanszírozású kölcsön a vállalkozás működéséhez kapcsolódó kiadások fedezésére vehető igénybe. Használható forgóeszköz beszerzésekre, illetve más igénybe vett szolgáltatások finanszírozására, méghozzá korlátozás nélkül. Emellett a hitel felhasználható a cég fennálló hiteltartozásának kiváltásra is.
Állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatással, akár ingatlanfedezet nélkül. A hitelbírálat egyszerűsített, gyorsított.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ felhasználási köre tág.
Ilyenek például:
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ terméket olyan vállalkozások igényelhetik, amelyeknek nincs lejárt köztartozása és hiteltartozása, rendelkeznek legalább egy teljes lezárt éves működési múlttal. Ha az igényelt hitelösszeg 150 millió Ft feletti, akkor két évre van szükség, kivéve a kizárólag hitelkiváltási célú Széchenyi Likviditási Hitel iránti kérelmek.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ termékkel kapcsolatban a KAVOSZ Zrt. regisztráló Irodahálózatában lehet érdeklődni. Azaz a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének irodáiban, a területi kereskedelmi és iparkamarák irodáiban, valamint a KAVOSZ Zrt. irodáiban.
A választható hitelintézetek listája a következő:
1. Megtalálni a vállalkozáshoz legközelebb eső regisztráló irodát
2. Egyeztetni az ügyintézővel, megtalálni a megfelelő terméket, konstrukciót.
3. Ellenőrzik, hogy minden megfelel-e az adott hiteltípus igénybevételi feltételeinek.
4. Összeállítani a hitelkérelmi csomagot.
5. Kiválasztani azt a bankot, amelynél igényeljük a hitelt.
Az alábbi dokumentumok mindenképpen kellenek az igényléshez:
Ezek mellett szükség lehet még cégkivonatra és társasági szerződésre
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ segítségével többféle beruházási hitelcél finanszírozható. A termék felhasználási köre széles, az agrárszektorban is igénybe lehet venni. A hitelösszeg akár 1,4 milliárd forint is lehet. A kölcsön évi fix 5 százalék kamatozású.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ esetében a futamidő maximum 10 év. A hitelösszeg maximuma 1,4 milliárd forint. A konstrukció felhasználási köre bővült, a következő beruházási célokra lehet igényelni:
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ kamata évi fix 5%.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ széles körben felhasználható beruházási hitelcélokra. Ezek mellett a beruházásokhoz kapcsolódó forgóeszköz beszerzésére is igényelhető.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ a vállalkozások fejlesztési elképzeléseinek megvalósítását segíti elő, különösen bővítés és új kapacitások kiépítésének terén, valamint az energiahatékonyság javítását és a technológiaváltást előtérbe helyező fejlesztéseknél.
A kölcsön segítségével többek között az alábbi hitelcélok valósíthatóak meg:
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ társaihoz hasonlósan állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatással rendelkezik, akár 10 éves futamidőre felvehető, illetve az ország több mint 100 pontján igényelhető.
Azok a vállalkozások, amelyeknek nincs lejárt köztartozása, nincs lejárt hiteltartozása. Az igénylő cégnek legalább egy teljes lezárt éves működési múlttal kell rendelkeznie. Emellett meg kell felelni a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatában meghatározott egyéb feltételeknek.
A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ igénylését a következő regisztráló irodákban lehet kezdeményezni:
Magát a hiteligénylést banknál kell leadni, a választható hitelintézetek a következők:
A Széchenyi Lízing MAX+ arra szolgál, hogy elősegítse a különböző pénzügyi lízingügyletek finanszírozását. Ennél a terméknél évi fix 5 százalékos kamattal kell számolni.
A Széchenyi Lízing MAX+ beruházási kölcsönök kiegészítéseként lehet felhasználni. Az igénylés új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések és eszközök pénzügyi lízing keretében történő finanszírozására adható be. A Széchenyi Lízing MAX+ legfeljebb 7 éves futamidővel igényelhető, a hitel kamata évi fix 5%.
A Széchenyi Lízing MAX+ egy olyan lízingtermék, amely hazai mikro-, kis- és középvállalkozásokat hivatott segíteni, újraindításukat, működésüket támogatva. Ez a lízing konstrukció agrár célú és nem agár célú lízingügyletekre egyaránt felhasználható.
A Széchenyi Lízing MAX+ kérelemtervezete online is elindítható. Ugyanakkor magának a kérelemnek a befogadása minden esetben a KAVOSZ Zrt. regisztráló Irodahálózatában történik. Ezeket az irodákat az ország több pontján is meg lehet találni: a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének irodáiban, a területi kereskedelmi és iparkamarák irodáiban, illetve a KAVOSZ Zrt. irodáiban.
Érdemes felkeresni a legközelebb eső Széchenyi Lízing MAX+ kérelmeket befogadó irodát, ehhez online irodakereső áll rendelkezésre a kavosz.hu oldalon.
A regisztráló iroda ügyintézői segítséget nyújtanak az igénylési lap kitöltésében, a felmerülő kérdések megválaszolásában, illetve tájékoztatnak a szükséges csatolandó dokumentumokról.
Az alábbi dokumentumok mindenképpen szükségesek:
Az igényléshez szükséges további dokumentumok a részletes tájékoztatóban találhatóak.
A következő lízingcégek közül lehet választani:
A beruházásokat segítő Széchenyi Mikrohitel MAX+ hitelterméket a legkisebb vállalkozások részére alakították ki. A kölcsön kamata évi fix 5 százalék.
A Széchenyi Mikrohitel MAX+ a mikro- és kisvállalkozások beruházási céljainak megvalósítását igyekszik segíteni. Azért hívták életre e terméket, hogy lehetőséget teremtsen a legkisebbek számára. Számos mikro-, és kisvállalkozás küzd nehézségekkel, sokan nem jutnak megfelelő hitelhez. Ezen cégek versenyképességének javítása szintén fontos cél, a Széchenyi Mikrohitel MAX+ konstrukcióban kezdő és már nagyobb múlttal rendelkező vállalkozások is részt vehetnek. A hiteltermék az ingatlan vásárlás mellett különböző tárgyi eszköz finanszírozására is igényelhető. A támogatott kamat évi fix 5%, a hitel futamideje pedig maximum 10 év a hitelösszeg 100 millió forint.
A Széchenyi Mikrohitel MAX+ egy hazai mikro-, és kisvállalkozások fejlődését segítő beruházási kölcsön. Ez a hitel speciális állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díj támogatással rendelkezik, a kölcsön összege agrár és nem agár beruházási célok finanszírozására egyaránt felhasználható. Például ingatlan vásárlásra, építésre, fejlesztésre, új vagy használt gépek, berendezések, egyéb (jármű kategóriába nem tartozó) tárgyi eszközök vásárlására, beszerzésére költhető.
A Széchenyi Mikrohitel MAX+ egyik legfontosabb előnye, hogy széles körben használható beruházási célok megvalósítására. Lehetőség van forgóeszköz beszerzésre – maximum a hitelösszeg 20%-áig –, akár kezdő vállalkozások is igényelhetik. Ezek mellett további pozitívum, hogy kiemelt mértékű állami kamat-, kezelési költség- és garantőrintézményi kezesség bevonása esetén kezességi díj támogatás is részese a konstrukciónak. A hitel akár 10 éves futamidőre is felvehető.
A Széchenyi Mikrohitel MAX+ terméket mikro- vagy kisvállalkozások igényelhetik, abban az esetben, ha nincs lejárt hiteltartozásuk, vagy köztartozásuk. Illetve: megfelelnek a Széchenyi Kártya Program Üzletszabályzatának Széchenyi Mikrohitel Konstrukció Szabályzatában foglaltaknak.
A Széchenyi Mikrohitel MAX+ igénylése előtt a legfontosabb lépések a következők.
1. Ki kell választani egy regisztráló irodát, amelyek megtalálhatóak az ország több mint 100 pontján:
2. A választott iroda ügyintézője további tájékoztatást ad a kérelem benyújtásával kapcsolatban.
3. A regisztráló irodában segítenek megtalálni a vállalkozás számára leginkább megfelelő terméket. Emellett ellenőrzik, hogy a hiteligény megfelel-e az adott hiteltípus feltételeinek.
4. Össze kell állítani a hitelkérelmi csomagot, ebben szintén segítenek az ügyintézők.
5. Ki kell választani, hogy melyik forgalmazó pénzügyi intézményhez szeretnénk a kérelmünket benyújtani.
Az igénylés benyújtásához szükség van: a Széchenyi Mikrohitel MAX+ igénylési lapra és nyilatkozatra a konstrukcióban való részvételhez. Kell nemleges adóigazolás, amely nem szükséges, ha köztartozásmentes adózói adatbázisban szerepel a vállalkozás. Be kell mutatni az igénylő/cégjegyzésre jogosult személyes okmányait.
Széchenyi Mikrohitel MAX+ kérelemtervezetét online is el lehet indítani a kavosz.hu oldalon.
Az Agrár Széchenyi hitel MAX+ a mezőgazdasági szektorban tevékenykedő vállalkozások részére létrehozott szabad felhasználású folyószámlahitel. A konstrukció kedvezményes feltételrendszerrel, állami kamat és kezességi díjtámogatással áll rendelkezésre. Ez a hiteltermék előnyös feltételekkel bír: teljes állami kamat, kezességi, díj és költségtámogatás, sok millió forint hitelösszegig elérhető, akár ingatlanfedezet nélkül, gyors és egyszerűsített hitelbírálat, az ország több mint 200 pontján igényelhető, használható átutalás révén, bankkártyával készpénzfelvételre és vásárlásra.
A Széchenyi Hitel olyan működő vállalkozásoknak jelent segítséget, amelyek mindennapi működésüket, vagy fejlesztésüket szeretnék finanszírozni, ehhez keresnek segítséget. Melyek a legfontosabb kritériumok? A Széchenyi Hitel kedvező feltételei arra is kiterjednek, hogy a különböző termékek minél szélesebb körben elérhetőek legyenek, ugyanakkor nem juthat bárki Széchenyi Hitelhez. A legfontosabb feltétel az, hogy a vállalkozás működjön és ne álljon egy csőd szélén. A kölcsön igényléséhez az egyik legfontosabb feltétel az, hogy legalább egy lezárt üzleti évünk meglegyen.
Egy vállalkozás akkor számít tartósan veszteségesnek, amennyiben az utóbbi két lezárt üzleti évet veszteséggel zárta le. Ez egy fontos kritérium a Széchenyi Hitelnél, ha a cég veszteséges, nem juthat államilag támogatott kölcsönhöz.
A Széchenyi Hitel különböző konstrukcióról tudni kell, hogy nemcsak Kft.-k, vagy Zrt.-k igényelhetik, hanem a következő cégformákkal is lehet rá pályázni: Nyrt., Kkt, egyéni vállalkozó, ügyvédi iroda, közjegyzői iroda
A Széchenyi Hitelt azért hívták életre, hogy kedvező kölcsönökkel segítsék a hazai vállalkozásokat, így ezek a konstrukciók jobb feltételeket kínálnak, mint a piaci társaik, így egyértelműen megéri a vállalkozásoknak gondolkozni bennük.
A könnyített feltételek az igénylésben, valamint az alacsonyabb díjakban egyaránt jelentkeznek.
A Széchenyi Kártya hitelek pozitívumai, hogy a kamatfizetés csak a felhasznált rész után történik, azaz a ki nem használt hitelkeret teljesen költségmentes a rendelkezésre tartás ideje alatt.
Melyek a legfontosabb előnyei Széchenyi hiteleknek? Az egyik legfontosabb, hogy kiszámítható, kedvező konstrukciókról van szó. A hitelbírálat nem bonyolult, gyorsan történik, a kölcsön összeg szabadon felhasználható, így a lehetőségek tágak egy-egy terméken belül is. A Széchenyi hitelekkel érdemes tervezni, de akkor is jól jöhet egy ilyen kölcsön, ha váratlan helyzet, kiadás adódik. A Széchenyi Hitel a legkedvezőbb kölcsön a vállalkozások számára, további fontos előnye, hogy igyekszik lefedni a piacot, annak érdekében, hogy mindegyik rászoruló/ezzel tervező cég megtalálja a neki leginkább megfelelő terméket.
Az Agrár Széchenyi Kártya egy speciális Széchenyi hiteltípus, amely a mezőgazdasági szektorban dolgozó vállalkozások részére kialakított, kedvezményes feltételrendszerű, állami kamat– és kezességi díjtámogatásban részesített szabad felhasználású folyószámlahitel. Létezett az átmeneti jogcímű Agrár Széchenyi Kártya, amelyre már lejárt a benyújtási határidő. A másik, a csekély összegű támogatási jogcímű Agrár Széchenyi Kártyára vonatkozó hitelkérelmek viszont most is beadhatóak.
A felvehető kölcsön összege: 500 ezer és 200 millió forint között. A hitel futamideje: 1, 2 vagy 3 év. A hitel törlesztése a szerződés lejáratának napján, egy összegben esedékes. Ami a kamatot és az egyéb költségeket illeti, a hitelkeret nagyságától függő bírálati díjat kell fizetni, emellett a kezességi díj állami támogatáson felüli része jelent még költséget a vállalkozásnak. A bírálati díj minden induló költséget tartalmaz, egyéb díj a hitelszerződés megkötését megelőzően, illetve a hitelkeret rendelkezésre bocsátásakor nincs.
A ténylegesen kihasznált kölcsönösszeg után kell fizetni ügyleti kamatot és kezelési költséget negyedévente a hitel futamideje alatt. A fizetendő kamat természetesen kamattámogatással csökkentett. Az Agrár Széchenyi Kártya esetében rendelkezésre tartási jutalék nem számítanak fel.
A Széchenyi Hitel MAX+ termékeket is szerződött kereskedelmi bankok folyósítják, és bár az állam által meghatározott feltételek adottak, az ajánlatok között bizony lehetnek különbségek. Így egyáltalán nem mindegy, hogy melyik bankot választjuk hitelkérelmünk beadásához.
Éppen azért azt ajánljuk, hogy a vállalkozási hiteligénnyel több pénzintézetet is keressünk meg. Az ajánlatok közül válasszuk a leginkább nekünk megfelelőt. A különbségek a következőkből adódhatnak:
A Széchényi hitelek minimuma és maximuma adott, ám a bank meghatározhatja, hogy azon belül mekkora nagyságú kölcsönösszeget bocsájt az ügyfél rendelkezésére.
A folyósító pénzintézet a kötelező biztosítékok mellett akár plusz ingatlan fedezetet (vagy más biztosítékot) is kérhet, ez szintén nem apró különbség az ajánlatok között.
A hitel és a számlavezetés költsége szintén lehet különböző. A bankok rendelkezésre tartási díjat számolhatnak fel, ami a fel nem használt kölcsönösszeg után évi 1 százalékos költséget jelent. A vállalkozói számlavezetés költségének nagysága szintén nem elhanyagolható szempont.
A megfelelő bank és ajánlat kiválasztása tehát alapvetően fontos a Széchenyi hiteleknél (is), oldalunkon segítünk eligazodni a különböző termékek, díjak és költségek között, hogy megkönnyítsük a választást.
A Széchenyi Hitel MAX+ konstrukciói természetesen feltételeket is tartalmaznak, a megújult hitelek fedezeti biztosítéka lehet a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. készfizető kezességvállalása. Bizonyos esetekben nagykorú magánszemély, vagy magánszemélyek készfizető kezességvállalására is szükség van.
Nem juthat Széchenyi Hitelhez az a vállalkozás, amely negatív hitelmúlttal rendelkezik a Széchenyi Kártya Programon belül. Fontos, hogy a kölcsönt igénylő cégben nem lehet 6 hónapon belül 50%-ot meghaladó tulajdonosváltás. A vállalkozás vagy közvetlen tulajdonosa nem lehet offshore cég. A vállalkozás működése nem lehet tartósan veszteséges, emellett nem lehet lejárt köztartozása. A vállalkozás nem állhat jogerős végzéssel elrendelt csőd-, felszámolási, végelszámolási eljárás alatt, vagy más, megszüntetésre irányuló eljárás alatt.
A Széchenyi Hitel MAX+ különböző termékeinek igényléséhez többféle dokumentum is szükséges. Az alábbiakban összeszedtük, melyek azok az iratok, nyomtatványok, amelyek beadásával mindenképpen, vagy nagy valószínűséggel számolnia kell az ügyfeleknek.
Alapvetően az igénylési feltételeket a következő dokumentumok határozzák meg: mérleg, főkönyvi kivonatok, KAVOSZ-nyomtatványok, hivatalos cégháló, NAV– , és banki igazolások.
A következőket érdemes beszerezni:
A Széchenyi Hitel hitelbírálata más kölcsönökhöz hasonlóan különböző ideig tarthat attól függően, hogy az ügyfél igénylési csomagja mennyire precíz, hiánytalan. Ha mindent megfelelően előkészítünk, akkor gyorsabban választ kaphatunk igénylésünkre, egyébként az állam és a bankok célja, hogy minél egyszerűbb és gyorsabb, gördülékenyebb legyen a folyamat, amely mintegy 1-6 hónapos időintervallumot foglalhat magában.
A Széchenyi Hitel MAX+ banki hitelkérelem elkészítése összetett feladat, amíg az első lépésektől eljutunk a folyósításig, sok tennivalónk van. Számos egyeztetés, és háttérmunka eredménye lesz, ha a hitelösszeg megérkezik a vállalkozás számlájára, vagy a vállalkozás elnyer egy lehívható hitelkeretet. A folyamat része, hogy egyszerre kell egyeztetni a bankokkal, a KAVOSZ–szal, a könyvelővel, az adóhatósággal, a könyvvizsgálóval. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján azonban a KAVOSZ egyre nagyobb segítségre képes, számos újítással és könnyítéssel támogatja a leendő ügyfeleket, például több ügy is intézhető részben, vagy egészben online, ami komoly segítség lehet.
A Széchenyi Hitel MAX+ bármely termékének igénylése előtt meg kell találni az igényeinknek, terveinknek megfelelő konstrukciót. Ezt követően jöhet az úgynevezett előszűrési vizsgálat, amely arról hivatott dönteni, hogy megfelelünk-e a Széchenyi Kártya Program MAX+ különböző feltételeinek. A folytatásban ki kell választani a bankot, ennél a pontnál fontos a körültekintés, nem mindegy, hogy melyik pénzintézetet és bankfiókot választjuk ki igénylésünk leadásához. Ezután jöhet a banki hitelkérelem elkészítése, majd benyújtása. Ehhez szükség van az üzleti tervek elkészítésére. Ha a bank kér hiánypótlást, akkor azzal foglalkoznunk kell. A jelzáloggal kapcsolatos értékbecsléseket szintén be kell nyújtani a banknak, amely elvégzi a fedezetelemzést is.
Eljutottunk a szerződéskötéshez, itt már csak kisebb frissítésre van szükség, esetleg aktualizálni kell néhány dokumentumot. Ha a folyósítási feltételek megvannak és meg is felelnek, akkor jöhet a kihelyezés, a folyósítás lebonyolítása. Ezt követően is lehet még tennivalónk, például abban az esetben, ha mondjuk uniós pályázatunk is akad a Széchenyi hitel mellett, hiszen akkor össze kell hangolni a két folyamatot.
Az Széchenyi Hitel MAX+ esetében is mérvadó, hogy a választott bank milyen feltételeket szab az igénylésnél, milyen rendszerben gondolkodik, milyen nyomtatványokat kér. A KAVOSZ-dokumentumok egységesek, így ott előre lehet tervezni, de a különböző pénzintézetek eltérő formanyomtatványokat használnak. Az üzleti tervek esetében a következő tartalmi elemek a legfontosabbak: bevétel, költség és eredmény terv, pénzforgalmi terv, Cash–flow terv. A hitelből történő fejlesztés után meg kell mutatni a pénzügyi eredményeket, megtérülési mutatót, gazdaságossági vizsgálatot kell készíteni. Értékelni szükséges, hogy a támogatásnak milyen plusz hozadéka volt a vállalkozásban.
A Széchenyi Hitel legújabb típusának beruházási hitele azért előnyös, mert széles körben felhasználható a beruházási hitelcélokhoz, azaz olyan tervek megvalósításában játszhat szerepet, amelyekre nincs saját forrás. Az 1,4 milliárd forintos plafon és a maximum 10 éves futamidő szintén vonzóvá teszi ezt az államilag támogatott terméktípust, amelynek nettó ügyleti kamata fix 5%/év.
Az önerő 10 százalék (minimum), a fejlesztésnek ekkora hányadát kell előteremteni és ha a többi feltételnek megfelelünk, akkor a több rész kölcsönből finanszírozható.
A szabad felhasználású hitelek egyébként is vonzóak, a Széchenyi Hitel esetében pedig az állami kedvezmények még népszerűbbé teszik a különböző termékeket. Ilyen a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+, valamint a Széchenyi Kártya Likviditási Hitel MAX+. Miről szólnak a szabad felhasználású hitelek? Ahogyan a nevében is benne van, a felhasználás módja nem (vagy nem annyira) kötött, így a hitelösszeg elköltését nem kell igazolni. Ez egy vállalkozás esetében (is) tág teret nyit a különböző fejlesztésekre, egyéb kiadások fedezésére.
A szabad felhasználású Széchenyi Hitelek keretében igényelt összegeket persze a vállalkozás tevékenységével, gazdálkodásával kapcsolatban lehet elkölteni. Ezen kívül viszont nincs más kötöttség, a hitelcélt nem kell számlával igazolni. Az ilyen Széchenyi hitel általában nem nagy összegű (azért akár több tízmillió forint is lehet a kölcsön), önerőre általában nincs szükség, a futamidő pedig akár több évig is tarthat. Sokszor létezik türelmi időszak is, ez egy olyan időszak, amely a szerződésben van foglalva és ez alatt még nem muszáj elkezdeni a hitel törlesztését. A szabad felhasználású Széchenyi hitelek sokak számára jelentenek kapaszkodót és lehetőséget. A cég működési feltételeinek biztosítása és fejlesztése egyaránt lehetséges egy ilyen konstrukció segítségével, felhasználásával. Azért is, mert az ilyen termékek széleskörűen használhatóak, az igénylésük pedig egyszerűsített, könnyített.
Ahogyan bármilyen kölcsönnel kapcsolatban, a Széchenyi hitel esetében is körültekintően kell eljárnunk, ha igényelni szeretnénk. Támogatott és kedvezményes, de a Széchenyi hitel is hitel, amelyet vissza kell fizetni a vállalt feltételeknek megfelelően. Ha ez nem sikerül, az komoly, akár végzetes következményekkel is járhat egy vállalkozás életében. A bankok szintén körültekintően járnak el, hiszen a hitelbírálatnál szigorúan ellenőrzik azt, hogy az adott vállalkozás alkalmas-e arra, hogy az adott terméket visszafizesse. Sem a cégek, sem a bankok, sem az állam nem érdekelt abban, hogy „bebukjon” egy-egy Széchenyi hitel, hiszen ezeknek éppen az a célja és feladata, hogy erősítsék a hazai kkv-szektort.
Mi történik, ha a vállalkozás nem tudja törleszteni a Széchenyi Hitelt? Amennyiben a kölcsönt nem sikerült visszafizetni a szerződésben lefektetett feltételeknek megfelelően, akkor a hitelező bank a kezest szólítja fel fizetésre. Előfordulhat, hogy a hitelszerződést felmondja a pénzintézet, ami egyáltalán nem előnyös. Emiatt fontos, hogy hitelfelvétel előtt tisztában legyünk lehetőségeinkkel és a kockázatokkal egyaránt.
A Széchenyi Hitel – amelynek a hivatalos elnevezése: Széchenyi Kártya Program – 2002-ben jött létre a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) összefogásában. A két szervezet által megalapított társaságot hívjuk KAVOSZ Zrt.-t. A KAVOSZ Zrt. koordinálja a különböző Széchenyi hiteleket, azok igénylését, változásait. A Széchenyi Hitel elsősorban a kisvállalati szektort célozza, a feltételeknek megfelelő vállalkozások kedvező kamatozású vállalkozói hiteleket vehetnek igénybe. A Széchenyi hitel olyan működő mikro-, kis- és középvállalkozások számára érhető el, amelyek megfelelnek a mindenkori üzletszabályzatban foglaltaknak. Az elmúlt két évtizedben rengeteg cég élt a Széchenyi Hitel nyújtotta lehetőségekkel, legyenek azok fejlesztések, beruházások, vagy egyéb vállalkozást segítő támogatási formák. A Széchenyi Kártya Program tartalma sokszor változott az elmúlt időszakban. A különböző termékek kialakítása mindig igazodik az adott gazdasági és társadalmi helyzethez. Ilyen helyzet volt például a koronavírus-járvány, amelynek hatásai hosszú éveken keresztül érezhetőek, de a háborúk és a természeti katasztrófák szintén nehéz helyzetbe hozhatják a hazai kisvállalkozásokat, amelyeknek jól jön az irányzott segítség a talpon maradáshoz, vagy éppen a fejlődéshez.
A hitelbírálat időtartama nagyban függ a forgalmazó bankok eljárási szokásaitól. Természetesen attól is, hogy a Széchenyi Hiteleken belül milyen terméket választottunk, illetve az adott feltételeknek milyen gyorsan és alaposan tudunk megfelelni. A hitelbírálat átlagos ideje 1-6 hónap ezek függvényében.
A Széchenyi Hitelt csak mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik, olyan cégek, amelyeknek legalább egy éves lezárt üzleti múltjuk van, viszont nincs köztartozásuk. A Széchenyi Hitel különböző konstrukcióiban igényelt hitelösszeg nem fordítható cégvásárlásra, illetve részesedést, és tulajdonrészt sem lehet finanszírozni a felhasználásával. Az igénylő vállalkozás nem lehet tartósan veszteséges.
A legfontosabb dokumentumok:
A Széchenyi hitel a KAVOSZ regisztráló irodáiban igényelhető az ország közel kétszáz pontján. A bankok bírálják el és folyósítják a kölcsönt, az igénylés csak a regisztráló irodákban adható le. A regisztráló irodában kell megadni annak a pénzintézetnek a nevét, ahova az igénylést be akarja adni a vállalkozás.
A Széchenyi hitel kamat és díjtámogatása nagy, jóval kedvezőbbek a feltételek, mint egy piaci hitelnél. A kamat évi fix 5%, és a kölcsön többi költségét is támogatja a kormány.
A Széchenyi Mikrohitel MAX+-t egyéni vállalkozások is igényelhetik a beruházásaik finanszírozására. Ez a konstrukció kifejezetten a mikro-vállalkozásoknak készült.
Igen. Kezességvállalás díját is ki kell fizetni. Ezt a Garantiqa Hitelgarancia Zrt és a Agrár Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány határozza meg.
A kezes azt vállalja, hogy a bank felszólítására fizet az adós helyett. Ha nem fizet, végrehajtás indulhat ellene.
Igen. Olyannyira, hogy a Széchenyi Kártya válik a vállalkozás bankkártyájává.
Fel kell keresni egy regisztráló irodát, amelyek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a KAVOSZ-irodákban érhetőek el. Az igényléshez össze kell gyűjteni/kitölteni az adott termékhez szükséges dokumentumokat. Ki kell választani a forgalmazó bankok közül azt, amellyel szeretnénk szerződést kötni.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
A karácsonyi időszak az év egyik legfontosabb eseménye. Az ünnep közeledtével az utcák, terek és a bevásárlóközpontok ünnepi díszben pompáznak, és mindenki lázasan készül a nagy ünneplésre. Az év végi hajtásban az emberek nemcsak az ajándékokkal, hanem a finom ételekkel és italokkal is készülnek, hogy egy különleges, örömteli ünnepi asztalt állíthassanak össze. És bizony nem kevés pénzbe kerül.
2024-ben az adójóváírás lehetősége jelentős támogatást nyújtott a munkavállalóknak és családoknak. A kedvezmény célja, hogy enyhítse az adóterheket, több pénzt hagyva az emberek zsebében, és így elősegítse a szép élet megteremtését. Az év során átlagban több, mint 50 000 forinttal is nőhetett a háztartások bevétele azok számára, akik ügyesen kihasználták a rendelkezésre álló kedvezményeket. Mutatjuk, hogy hogyan.
Az elmúlt években a kormány kiemelt figyelmet fordított a gyermekes családok támogatására. Az ilyen családok számára biztosított segítségek különféle formákat öltenek, amelyek az életminőség javítását, anyagi biztonságot és a gyermekvállalási kedv növelését célozzák. Utánajártunk, és az alábbiakban részletesebben bemutatjuk a legújabb intézkedéseket és lehetőségeket, amelyekkel a magyar állam hozzájárul a családok boldogulásához. 6 fontos információ következik.
A kamatstop végének esélye komoly aggodalmat okoz sok magyar háztartásnak. Az intézkedést, amelyet a kormány vezetett be, eredetileg azért hozták létre, hogy megvédje a lakosságot az emelkedő kamatkörnyezet hatásaitól. A kamatstop fenntartása eddig segített enyhíteni a háztartások terheit, és a kormány jelentős, több mint 1 000 milliárd forint értékű tőketartozást védett meg ezzel az intézkedéssel. Azonban most, hogy a kamatstop 2024 végén várhatóan lejár, a magasabb havi törlesztőrészletek réme egyre közelebb kerül. De mi várható a lakossági hitelek piacán? Szakértőnk cikke.