
OTP Ritmus Vállalkozásfejlesztési Hitel
- Egyszerűen igényelhető
- Igényléséhez nincs szükség üzleti tervre
- Szabad felhasználásra és hitelkiváltásra is fordítható

OTP Ritmus Vállalkozásfejlesztési Hitel
OTP Ritmus Folyószámlahitel
OTP Ritmus Forgóeszközhitel
A vállalkozóknak is van lehetőségük olyan típusú kölcsönt igénybe venni, mint amilyen a magánszemélyeknél a személyi kölcsön. Hitelek, szabad felhasználásra vállalkozásoknak.
Vállalkozóként bonyolultabb egy hitelprocedúra annál, mint amikor magánszemélyként veszünk fel kölcsönt, de a lehetőségek itt is adottak. Különböző hiteltermékek különböző helyzetekben, eltérő célokra lehetnek jók. Akad olyan konstrukció is, amelyet szabad felhasználásra vállalkozóknak ajánlanak a pénzintézetek.
Hitel szabad felhasználásra vállalkozóknak? Lehetséges, attól függően, hogy milyen típusú a vállalkozásunk sokféle hiteltermékből lehet válogatni. Lehetünk egyéni vállalkozók, vagy akár mikro-, kis-, vagy középvállalkozás tulajdonosai, a bankok minden forma számára többféle konstrukciót kínálnak.
A különböző vállalkozói kölcsönöket hitelcél szerint is lehet csoportosítani. Többek között vannak vállalkozásfejlesztési hitelek, amelyek beruházási célokat szolgálnak, üzlettámogató hitelek, folyószámla hitelek, forgóeszköz hitelek, az NHP Hajrá konstrukciója, vagy a Széchényi Kártya Program keretében elérhető termékek.
Természetesen lehetőségünk van szabad felhasználású hitelt is választani. Ezeket a hiteltípusokat a vállalkozásunk tevékenységével, gazdálkodásával kapcsolatban lehet felhasználni, azon belül viszont kötetlen a hitelcél, amelyet nem kell számlával igazolni. A hitel összege akár több tíz millió forint is lehet, sok esetben nem kell önerő, a futamidő akár több év is lehet, és van türelmi időszak is, ami alatt még nem kell elkezdeni a törlesztést.
Az ilyen, szabad felhasználású vállalkozói kölcsön elsősorban azok számára előnyös, akik a vállalkozás fejlődését így tudják elérni. A hitelösszeg széleskörűen használható fel, ráadásul a feltételek testre szabhatóak, azaz a vállalkozásunk igényeihez igazíthatóak.
A szabad felhasználású vállalkozói hitelek – mint láthatjuk – könnyen és gyorsan igényelhetőek, a felhasználásuk pedig szinte kötetlen, nem kell számla, pontos hitelcél és üzleti terv sem szükséges. A feltételeknek persze nem mindegyik vállalkozás felel meg. A cég nem lehet például csőd-, felszámolási-, vagy végelszámolási eljárás alatt, nem lehet lejárt köztartozása, rendelkeznie kell a az üzletszerű működéséhez szükséges jogerős hatósági engedélyekkel, illetve a tulajdonos (vagy tulajdonosok) nem szerepelhetnek a KHR listán. A feltételek persze bankonként, termékenként eltérőek lehetnek.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Van olyan vállalkozó szabad felhasználású hitel, amihez nem kell biztosíték. A vállalkozói folyószámlahitel fedezet nélkül elérhető.
A vállalkozói folyószámlahitel egy szabad felhasználású hitel. Visszafizetése a számlára érkezett utalásokból, automatikusan történik.
Kevesebb az adminisztrációs teher, és a költségek csak a felhasználásakor keletkeznek. És persze bármire elkölthető.
Igen. A Széchenyi Kártya program kínál szabad felhasználású hitelt kamat és díjtámogatással vállalkozásoknak.
Igen. Fejlesztésre is fordítható a hitel. Az is tudni kell, hogy nagy összegű, hosszú futamidejű kölcsön általában kedvezőbb kamattal érhető el. Igénylés előtt fontos tájékozódni, mert nagy összeg takarítható meg a jobb kamatozású konstrukcióval.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
A nyugdíj-megtakarítás kiválasztását nem szabad sem elkapkodni, sem a véletlenre bízni, hiszen komoly összegek múlhatnak rajta.
Tovább olvasomÚj feltételekkel és átszabott konstrukciókkal folytatódik a Széchenyi Kártya Program ez év júliusától. A kis-, és középvállalkozások által igényelhető kedvezményes hitelek új formájukban egyelőre az év végéig lesznek elérhetőek.
Tovább olvasomA vállalkozói számla kiválasztásakor érdemes figyelembe venni néhány szempontot; ezeket olvashatod el alábbi cikkünkben.
Tovább olvasomKülönbség a felvehető hitelösszegben természetesen lehet, mi több, akár jelentős mértékben is.
Tovább olvasom