Hitelkártya

Legegyszerűbben egy csoportos beszedési megbízással fizethetjük vissza a havi költéseinket. Ebben az esetben mindig a teljes igénybe vett hitelkeret visszafizetésre kerül. Ha nem szeretnénk a teljes összeget visszafizetni, akkor egyedi átutalással egyenlíthetjük ki a kívánt összeget.

A hitelkártyának van éves díja, és a felhasznált hitelkeret után kamatot is kell fizetnünk. Az éves díjat minden esetben ki kell fizetnünk, a kamatfizetést azonban tudatos kártyahasználattal elkerülhetjük. Ha ugyanis a fordulónapig a teljes költésünket minden hónapban visszafizetjük, akkor nem kell kamatot fizetnünk a vásárlásaink után.

Igen. Amennyiben a bank a hitelbírálat során hitelképesnek talál egy ügyfelet, annak akár több hitelkártyája is lehet. A hitelbírálatnál azonban figyelembe veszik azt, hogy már rendelkezünk hitelkerettel.

Míg a betéti kártyák esetében a saját pénzünket költjük, addig hitelkártyáknál a bank által biztosított hitelkeretet költhetjük el. Nem is kell bankszámlával rendelkeznünk az adott banknál ahhoz, hogy hitelkártyánk legyen.

A hitelkártyával a bank pénzét díjmentesen használhatod, az elköltött összeg után ugyanis nem kell kamatot fizetned, ha a felhasznált hitelkeret összegét a megadott határidőre visszafizeted. Fontos, hogy a kamatmentesség nem érvényes a készpénzfelvételre.

Akár aktív, akár passzív státuszban szerepelsz a KHR listán, szinte semmilyen hitelt nem vehetsz fel (kivételt képez néhány gyorskölcsön, ahol a passzív státuszt már nem veszik figyelembe), így hitelkártyát sem.

A hitelkeret mértéke hitelbírálat során derül ki, és általában a havi nettó jövedelem két-háromszorosa, ha a bank ügyfele vagy. Ha nem, akkor a minimális hitelkeretet hagyják jóvá, ami bankonként változó. Ez azonban csak a kezdeti állapot; pár hónap elteltével már a bank fog értesíteni, hogy emelni szeretné a hitelkeretedet!

Általában akár 45 napig használhatod ingyenesen a hitelkeretet, de ezt a bank a szerződésben pontosítja. Ezt nevezzük kamatmentes időszaknak, ami 1 hónap költési időszak és 15 nap türelmi idő. Az utóbbi ideje alatt történik meg az adott hónap költéseinek összesítése, és ha ezalatt visszafizeted a teljes, felhasznált hitelkeretet, akkor gyakorlatilag kamatmentesen használtad a bank pénzét.

Mindig olyan hitelkártyát érdemes választani, ami illeszkedik a vásárlási szokásaidhoz. Ez már csak azért is lényeges, mert a megfelelő hitelkártyával olyan kedvezményekre tehetsz szert, amivel gyakorlatilag csökkentheted a költségeidet.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Érkeznek a zöld fogyasztóbarát lakáshitelek!

A zöld fogyasztóbarát lakáshitelek 2023. április 1. után elérhetőek lesznek ott, ahol eddig is lehetett Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitelt igényelni!

Tovább olvasom
Mi a különbség az EU-kártya és az utasbiztosítás között?

Az EU-kártya és az utasbiztosítás között számos különbség fedezhető fel, amelyekkel érdemes tisztában lenned, ha utazni készülsz!

Tovább olvasom
Megjelent a rendelet: így változnak a lakásbiztosítások szabályai

Változnak a lakásbiztosítások szabályai májustól; az alábbiakból megtudhatod, mire kell számítanod, ha rendelkezel lakásbiztosítással.

Tovább olvasom
Mit tartalmaz a tulajdoni lap, és hogyan kérhetjük le?

A tulajdoni lap lekérésének szabályai 2023 januártól megváltoztak; az alábbiakban erről tudhatsz meg mindent!

Tovább olvasom