Nyugdíj

Az önkéntes nyugdíjpénztár minden évben levelet küld. Ebben megírják, hogy mekkora az kiválasztott portfólió hozama, és azt is, hogy mekkora összeggel gyarapodott a számlánk egyenlege abban az évben

Akárki lehet tag egy önkéntes nyugdíjpénztárban, aki eléri az önkéntes nyugdíjpénztár által meghatározott életkort, és kitölti a jelentkezési lapot. A szakemberek szerint már jóval a nyugdíjkorhatár elérése előtt érdemes önkéntes nyugdíjpénztári számlát nyitni. A negyvenes éveink elején már nyitnunk kell ilyen számlát – szerintük.

A befizetések után 20 százalékos személyi jövedelemadó visszatérítést kapható, legfeljebb 150 ezer forintig évente. Ez úgy tudjuk teljesen kihasználni, ha 750 ezer forintot fizetünk be a számlára. Visszatérítés csak az saját befizetések után jár, a munkáltató által befizetett összeg után nem kapunk adójóváírást.

A nyugdíj-megtakarítási formák közül az önkéntes nyugdíjpénztár díja az legkedvezőbb. Néhány ezer forinttól elkezdhető a befizetés. A költségek a havi számlavezetési díjból és az más díjakból állnak. A szabályok szerint a költségek nem lehetnek magasabbak a befizetett összeg 10 százalékánál. A költségek hozamból kerülnek levonásra. Az önkéntes nyugdíjpénztárak a költségeiket többnyire sávosan határozzák meg. Minél magasabb összeget fizettünk be, annál magasabb díjakra számíthatunk.

Az önkéntes nyugdíjpénztár egy nyugdíjcélú megtakarítási forma. Az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés lehetőséget ad arra, hogy még aktív munkavállalóként tegyünk félre nyugdíjas korunkra. A befizetések után adójóváírást is járhat, és a befizetett pénz kamata is növelik a megtakarításunkat. Rendszeresen és egyedi jelleggel is fizethetünk be a nyugdíjpénztári számlánkra.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Történelmi mértékben nőtt a magyar bankok pénzforgalmi bevétele – A digitalizáció és a díjemelések hatása

2024 negyedik negyedévében jelentősen, éves alapon közel 24 százalékkal emelkedtek a bankok pénzforgalmi bevételei Magyarországon – derül ki a Magyar Nemzeti Bank frissen publikált pénzforgalmi tájékoztatójából. A jelentésből kirajzolódik a digitális fizetések térnyerése, az azonnali átutalások és a qvik-alapú megoldások gyors terjedése, de a bevételek növekedéséhez jelentősen hozzájárultak a bankok által végrehajtott díjemelések is.

Tovább olvasom
Digitális lopás áldozata vagy? Így védekezhetsz, ha megtörtént a baj

A digitális bűnözés rohamosan fejlődik, és egyre kifinomultabb módszerekkel támadják a gyanútlan áldozatokat. A bankkártyaadatok ellopása, az online csalások és a kibertámadások komoly pénzügyi és adatvédelmi kockázatot jelentenek.

Tovább olvasom
A zsebünkre megy! Így spórolhatsz a számlaköltségeken

Az elmúlt években folyamatosan emelkednek a banki szolgáltatások költségei, ami szinte mindenkit érint, aki bankszámlával rendelkezik. Legyen szó magánszemélyekről, családokról vagy akár vállalkozásokról, a bankszámla fenntartása, a készpénzfelvétel, az utalások, sőt sok esetben még a kártyás vásárlás is költséggel járhat.

Tovább olvasom
Mikor nem fizet a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás?

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) minden gépjármű-tulajdonos számára előírt biztosítási forma, amely a közlekedési balesetek során okozott károk megtérítésére szolgál. Célja, hogy a vétlen fél megfelelő kártérítést kapjon, miközben a károkozó anyagi felelősségét a biztosító átvállalja. Ugyanakkor vannak olyan esetek, amikor a biztosító nem fizet, vagy visszakövetelheti a kifizetett összeget a károkozótól. Az alábbiakban áttekintjük a KGFB alapvető működését, valamint azokat a helyzeteket, amikor a biztosító mentesül a kifizetés alól.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával