Széchenyi hitel

A hitelbírálat időtartama nagyban függ a forgalmazó bankok eljárási szokásaitól. Természetesen attól is, hogy a Széchenyi Hiteleken belül milyen terméket választottunk, illetve az adott feltételeknek milyen gyorsan és alaposan tudunk megfelelni. A hitelbírálat átlagos ideje 1-6 hónap ezek függvényében.

A Széchenyi Hitelt csak mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik, olyan cégek, amelyeknek legalább egy éves lezárt üzleti múltjuk van, viszont nincs köztartozásuk. A Széchenyi Hitel különböző konstrukcióiban igényelt hitelösszeg nem fordítható cégvásárlásra, illetve részesedést, és tulajdonrészt sem lehet finanszírozni a felhasználásával. Az igénylő vállalkozás nem lehet tartósan veszteséges.

A legfontosabb dokumentumok:

  • kitöltött igénylőlap
  • nemleges adóigazolások
  • gazdálkodási adatok az elmúlt évekről, például SZJA bevallás, éves beszámoló, főkönyvi kivonatok
  • az igénylő/cégjegyzésre jogosult személyes okmányai
  • kezes vagy kezesek okmányai
  • nyilatkozat
  • cégkivonat, társasági szerződés

A Széchenyi hitel a KAVOSZ regisztráló irodáiban igényelhető az ország közel kétszáz pontján. A bankok bírálják el és folyósítják a kölcsönt, az igénylés csak a regisztráló irodákban adható le. A regisztráló irodában kell megadni annak a pénzintézetnek a nevét, ahova az igénylést be akarja adni a vállalkozás.

A Széchenyi hitel kamat és díjtámogatása nagy, jóval kedvezőbbek a feltételek, mint egy piaci hitelnél. A kamat évi fix 5%, és a kölcsön többi költségét is támogatja a kormány.

A Széchenyi Mikrohitel MAX+-t egyéni vállalkozások is igényelhetik a beruházásaik finanszírozására. Ez a konstrukció kifejezetten a mikro-vállalkozásoknak készült. 

Igen. Kezességvállalás díját is ki kell fizetni. Ezt a Garantiqa Hitelgarancia Zrt és a Agrár Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány határozza meg.

A kezes azt vállalja, hogy a bank felszólítására fizet az adós helyett. Ha nem fizet, végrehajtás indulhat ellene.

Igen. Olyannyira, hogy a Széchenyi Kártya válik a vállalkozás bankkártyájává.

Fel kell keresni egy regisztráló irodát, amelyek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a KAVOSZ-irodákban érhetőek el. Az igényléshez össze kell gyűjteni/kitölteni az adott termékhez szükséges dokumentumokat. Ki kell választani a forgalmazó bankok közül azt, amellyel szeretnénk szerződést kötni.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Rossz hírek az inflációról: mit jelent a legfrissebb adat?

A KSH szerint 2025. májusban az éves infláció 4,4 % volt, ami gyorsulást jelent az előző hónaphoz képest. Az áremelkedés főként az élelmiszerek, szolgáltatások és háztartási energia drágulásából ered. Bár a kormány árrésstopot vezetett be, ez nem állította meg a növekedést. A jegybank emiatt nem csökkenti a kamatot, a lakosság számára pedig nő a pénzügyi nyomás. A megoldás kulcsa a tudatos gazdálkodás és inflációkövető befektetések lehetnek.

Tovább olvasom
Autóhitel igénylés online – gyors és egyszerű megoldás

Az online autóhitel igénylés kényelmes, gyors és rugalmas lehetőséget biztosít azok számára, akik új vagy használt járművet vásárolnának hitelre. A digitális ügyintézés leegyszerűsíti a folyamatot, miközben a feltételek átláthatóak és személyre szabhatók.

Tovább olvasom
Ez várható a hazai ingatlanpiacon 2025-ben: 10 pontban foglaljuk össze

A cikk átfogó képet ad a 2025-ös magyar ingatlanpiacról: lakásárak alakulása, kereslet és kínálat változásai, állami támogatások, hitelpiaci trendek, befektetési lehetőségek, demográfiai és technológiai hatások, valamint a fenntarthatóság szerepe mind hatással vannak a piacra. A stabilizáció éve várható, ahol a tudatos vásárlás és az energiahatékonyság kerül előtérbe.

Tovább olvasom
Használt autó vásárlása hitelből – mire figyeljünk, hogy ne járjunk pórul?

Használt autót vásárolnál hitelből? Cikkünkben bemutatjuk, mire kell figyelni a hitelfelvétel előtt, milyen típusú hitelek jöhetnek szóba, és hogyan válassz biztonságosan, rejtett költségek és későbbi meglepetések nélkül.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával