Széchenyi hitel

A Széchenyi Hitelt csak mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik, olyan cégek, amelyeknek legalább egy éves lezárt üzleti múltjuk van, viszont nincs köztartozásuk. A Széchenyi Hitel különböző konstrukcióiban igényelt hitelösszeg nem fordítható cégvásárlásra, illetve részesedést, és tulajdonrészt sem lehet finanszírozni a felhasználásával. Az igénylő vállalkozás nem lehet tartósan veszteséges.

A legfontosabb dokumentumok:

  • kitöltött igénylőlap
  • nemleges adóigazolások
  • gazdálkodási adatok az elmúlt évekről, például SZJA bevallás, éves beszámoló, főkönyvi kivonatok
  • az igénylő/cégjegyzésre jogosult személyes okmányai
  • kezes vagy kezesek okmányai
  • nyilatkozat
  • cégkivonat, társasági szerződés

A hitelbírálat időtartama nagyban függ a forgalmazó bankok eljárási szokásaitól. Természetesen attól is, hogy a Széchenyi Hiteleken belül milyen terméket választottunk, illetve az adott feltételeknek milyen gyorsan és alaposan tudunk megfelelni. A hitelbírálat átlagos ideje 1-6 hónap ezek függvényében.

A Széchenyi hitel a KAVOSZ regisztráló irodáiban igényelhető az ország közel kétszáz pontján. A bankok bírálják el és folyósítják a kölcsönt, az igénylés csak a regisztráló irodákban adható le. A regisztráló irodában kell megadni annak a pénzintézetnek a nevét, ahova az igénylést be akarja adni a vállalkozás.

A Széchenyi hitel kamat és díjtámogatása nagy, jóval kedvezőbbek a feltételek, mint egy piaci hitelnél. A kamat évi fix 5%, és a kölcsön többi költségét is támogatja a kormány.

A Széchenyi Mikrohitel MAX+-t egyéni vállalkozások is igényelhetik a beruházásaik finanszírozására. Ez a konstrukció kifejezetten a mikro-vállalkozásoknak készült. 

Igen. Kezességvállalás díját is ki kell fizetni. Ezt a Garantiqa Hitelgarancia Zrt és a Agrár Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány határozza meg.

A kezes azt vállalja, hogy a bank felszólítására fizet az adós helyett. Ha nem fizet, végrehajtás indulhat ellene.

Igen. Olyannyira, hogy a Széchenyi Kártya válik a vállalkozás bankkártyájává.

Fel kell keresni egy regisztráló irodát, amelyek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a KAVOSZ-irodákban érhetőek el. Az igényléshez össze kell gyűjteni/kitölteni az adott termékhez szükséges dokumentumokat. Ki kell választani a forgalmazó bankok közül azt, amellyel szeretnénk szerződést kötni.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével?

Merthogy spórolhatunk. Akár milliós összeget is. De mi az előtörlesztés? Mikor érdemes előtörleszteni? És persze a lényeg: mennyit spórolhatunk meg a kölcsönünk előtörlesztésével? Utánajártunk, és mutatjuk az eredményt. És nem lesz meglepetés: nagyon sokat is megspórolhatunk.

Tovább olvasom
Kedvezőbb bankszámlára váltanál? Fedezd fel, mit nyújt a CIB ECO Bankszámla!

A bankszámla költségét érdemes csökkenteni. Ehhez a CIB ECO Bankszámla jó választás lehet. Szakértőink bemutatják a CIB ECO Bankszámlát, hogy tudd, ez egy igazán jó választás lehet. Neked.

Tovább olvasom
Milyen biztosítástípusok közül választhatnak a vállalatok?

A vállalati biztosítások széles köre érhető el. De milyen biztosítástípusok közül választhatnak a vállalatok? Melyiket válasszák? Érdemes-e egyáltalán egy vállalkozásnak biztosítást kötnie? Szakértőink az alábbi cikkben válaszolnak a kérdésekre.

Tovább olvasom
Minden, amit a falusi CSOK-ról tudnod kell 2024-ben

A falusi CSOK népszerűsége idén is megmaradt. Ez a családtámogatási forma kistelepüléseken érhető el. Vidékre költöznél? Lehet, hogy falusi CSOK segítségével megteheted. Utánajártunk, hogy mit kell róla tudni. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával