További blogbejegyzések
Mi történik, ha nem tudjuk fizetni a nyugdíjmegtakarítást?
2021.04.26.A jelenlegi krízishelyzet sokak vagyoni helyzetére mért súlyos csapást. Csökkentek a bevételek, ezzel együtt nyilván a megtakarítási hajlandóságok és lehetőségek is. Hosszú távú megtakarítások esetén – mint amilyenek a nyugdíjcélú formák is – könnyen adódhatnak ilyen válságos körülmények, amikor kelletlenül ugyan, de kénytelenek vagyunk felfüggeszteni a befizetéseket.
Tovább olvasomA Széchenyi Kártya Program és az újraindítási hitel
2021.07.14.Idén júliustól debütál a kríziskonstrukciókat váltó Széchenyi Kártya Újraindítási Hitel Program, amelynek banki produktumai kifejezetten a mikro-, kis- és középvállalkozói szektor újraindítási folyamatait támogatják a kiemelt mértékű állami támogatásnak köszönhető kedvező kamatszinttel, valamint egyéb üzleti paraméterekkel rendelkező likviditási segítséget nyújtó csomagokkal.
Tovább olvasomAz adósságrendező hitel felvételének feltételei
2018.03.27.Az adósságrendező hitelt általában akkor vesz fel az ember, ha már nem bírja fizetni a korábbi kölcsöneit, és szeretné egyszerűsíteni a pénzügyeit. Az utóbbi években ez a hitelkonstrukció komoly népszerűségre tett szert, ami nem véletlen, hiszen számtalan előnye van!
Tovább olvasomNövekedett a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja
2024.12.19.Az elmúlt években a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) díjszabásában jelentős változások történtek Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024-es kimutatása szerint a KGFB átlagos éves díja a kárráfordítások növekedését meghaladó ütemben emelkedett. Ez a tendencia felveti a kérdést, hogy a díjnövekedés milyen tényezőkre vezethető vissza, és milyen hatással lehet a biztosítási piacra és a gépjármű-tulajdonosokra.
Tovább olvasom



