Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!

2021.01.09.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2021. január 9. 10:35

A pandémia okozta krízishelyzet előtérbe helyezte a válságkezelési stratégiák horderejét, amire természetesen a pénzügyi intézmények is gyorsan reagáltak, és lendületesen segítő jobbot nyújtottak a leginkább érintett vállalkozói szférának, lehetőséget teremtve ezzel a túlélésre vagy akár a fejlesztésre, korszerűsítésre is. Nézzünk szét a pénzintézeti börzén, milyen államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek állnak a rendelkezésünkre! A dekonjunktúra kezelésére […]

Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!

A pandémia okozta krízishelyzet előtérbe helyezte a válságkezelési stratégiák horderejét, amire természetesen a pénzügyi intézmények is gyorsan reagáltak, és lendületesen segítő jobbot nyújtottak a leginkább érintett vállalkozói szférának, lehetőséget teremtve ezzel a túlélésre vagy akár a fejlesztésre, korszerűsítésre is. Nézzünk szét a pénzintézeti börzén, milyen államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek állnak a rendelkezésünkre!

A dekonjunktúra kezelésére alkalmas kamattámogatott vállalkozói hitelek

A COVID-19 egy újabb zűrös periódus elé állította a világot, vele együtt Magyarországot is. A járványügyi kihívások döntően két jelentős szektort érintenek: az egészségügyet és a gazdaság működését. A válságmenedzsment és kríziskommunikációs beavatkozások között pedig megjelentek a monetáris politika eszköztárának elemei, köztük az új, alacsony kamattámogatott vállalkozói hitelek. Mik is ezek?

  • NHP Hajrá hitel

Az MNB által beharangozott Növekedési Hitelprogram új, koronavírus által generált alprogramja, amelynek az egyértelmű célkitűzése, hogy a magyar kkv-szektor hitelhez jutási lehetőségeit elősegítse és erősítse. A megvalósítható hitelcélok között szerepelhet korszerűsítés, fejlesztés, beruházás, eszközfinanszírozás, hitelkiváltás, munkabér-támogatás, a pénzügyi stabilitás megerősítése, de más egyéni célok megjelölése is engedélyezett. Nagyon kedvező feltételeket kínál az igénylők számára, a kamat mértéke ugyanis maximum évi 2,5 százalék. Fontos hangsúlyozni, hogy fix díj, az igényelhető kölcsönösszeg pedig 1 millió és 20 milliárd közötti érték, illetve kiemelendő, hogy az elbírálások és folyósítások is gyorsított átfutási idővel működnek. Fontos még a jogosultság kérdése, ami a minimum egy lezárt pénzügyi évvel és magyarországi székhellyel rendelkező vállalkozások kollektívája.

  • MFB Krízis hitel

Ahogy a kölcsön elnevezése tükrözi, szintén a vírustrauma által előidézett financiális problémákat hivatott enyhíteni, sőt az előzőekben ismertetett NHP Hajrá programhoz hasonló tematikájú, annyi lényeges különbséggel, hogy a Magyar Fejlesztési Bankkal szerződött pénzügyi társaságok kínálják, aminek előnye, hogy jóval rugalmasabb a hitelelbírálás folyamata, és fontos, hogy induló vállalkozásokat is patronálhat. A kamat itt is 2,5 százalékban limitált és fix, az igényelhető összeg 1 millió és 150 millió közötti tartományon belüli.

  • Új Széchenyi Hitelprogram

Az új, kiemelt mértékű állami támogatás mellett elérhető konstrukció szintén a recessziós helyzetre adott pénzügyi reakció egyik produktuma, ami a mikro-, kis- és középvállalatok számára kínál forrást. Alacsony hitelmutatók mellett gyorsan és könnyen elérhető lehetőségeket tartogat, a hitelek széleskörűen felhasználhatók. Kedvezményes, fix kamat jellemzi a futamidő végéig, 0,1 és 0,5 százalék közötti mértékkel a hitelfajta függvényében.

Ahogy a fentiek mutatják, az államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek palettája a lehetőségek végtelen tárháza a bajba jutott kkv-szektoros vállalkozások számára. Érdeklődjünk bizalommal bankunknál, ha szükséges!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Egyéni vállalkozást indítanál? Mutatjuk, mit kell tenned hozzá!

Egyéni vállalkozást indítanál? Mutatjuk, mit kell tenned hozzá!

2021.02.15.

Amennyiben van egy jó ötleted, vélhetően hamarosan megszületik az az elhatározás, hogy egyéni vállalkozást indítanál. Nos, természetesen a remélhetőleg sikerre vezető ötlet és az elhatározás elengedhetetlen, azonban van jó néhány adminisztratív feltétel, amely elengedhetetlen egy kezdő vállalkozás elindításához. Összegeztük az ehhez szükséges fontosabb információkat.

Tovább olvasom
MFB Krízis Hitel Plusz 2021 hitelprogram részletesen

MFB Krízis Hitel Plusz 2021 hitelprogram részletesen

2021.01.13.

Az MFB Krízis Hitel Plusz hitelprogram létrehozásának célja a koronavírus okozta gazdasági problémák mérséklése. A részleteket alább olvashatod!

Tovább olvasom
Ezekre figyelj a vállalkozói hitel kiválasztása során!

Ezekre figyelj a vállalkozói hitel kiválasztása során!

2021.01.19.

A vállalkozói hitel kiválasztása több szempontból is lényeges – ezekre hívja fel a figyelmed alábbi cikkünk!

Tovább olvasom
Milyen hitelt kaphatnak a kezdő vállalkozások?

Milyen hitelt kaphatnak a kezdő vállalkozások?

2020.11.18.

A pénzintézetek általában két lezárt üzleti évet kérnek ahhoz, hogy hitelt adjanak egy cégnek. Jogosan merül fel a kérdés: mennyit és hogyan kaphatnak a kezdő vállalkozások? Blogbejegyzésünkben erre keressük a választ.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával