Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Új Széchenyi hitelekről részletesen

2020.09.10.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. október 26. 16:58

Ha új vállalkozást szeretnél indítani, vagy a már régóta működő üzletedet szeretnéd fejleszteni, de nem áll a rendelkezésedre elegendő tőke, akkor létezik számodra megoldás, amelyet nem csak lehetséges, de érdemes is kihasználnod: az új Széchenyi hitelek!

Új Széchenyi hitelekről részletesen

A 2020. május 15-től elérhető új Széchenyi hitelek többféle konstrukciót foglalnak magukba, így elérhetővé vált a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz, a  Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel,  Széchenyi Likviditási Hitel és a Széchenyi Beruházási Hitel Plusz. Csak a neveik alapján azonban biztosan nem tudod eldönteni, hogy melyik is felel meg a vállalkozásod igényeinek, ezért kicsit alaposabban is megismertetünk a részletekkel.

A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz a vállalkozások átmeneti, likviditási problémáinak áthidalására szolgáló, szabad felhasználású folyószámlahitel, ami a visszatöltés után újra felhasználható. A hitelkeret összege 1 és 100 millió forint közötti összeg lehet, a futamidő évenkénti felülvizsgálattal 2 év, a kamat pedig fix, évi 2,5% .

A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel a foglalkoztatottság fenntartását segítő forgóeszközhitel, ami a vállalkozások számára forrást biztosít a munkavállalók létszámának megtartása érdekében a munkabérek, illetve az egyéb kifizetések megelőlegezésére. A hitel összege 1-750 millió forint lehet, a futamidő 2 év, a kamat pedig szintén fix, évi 2,5% .

A Széchenyi Likviditási Hitel egy szabad felhasználású forgóeszközhitel, számla nélküli finanszírozással. A vállalkozás működéséhez kapcsolódó kiadások fedezésére, illetve egyéb szolgáltatások finanszírozására korlátozások nélkül felhasználható, de fordítható egy már fennálló forgóeszközhitel kiváltására is. Az igényelhető összeg 1-250 millió forint, de a megállapított igényelt hitelösszeg nem haladhatja meg a vállalkozás 2019. évi bérköltségének kétszeresét, vagy a 2019. évi teljes árbevételének 25%-aát, illetve ezek közül a magasabb összeget. A hitel futamideje 3 év, a kamat fix, évi 2,5% .

A Széchenyi Beruházási Hitel Plusz felhasználható beruházási hitelcélokra, illetve a hozzá kapcsolódó forgóeszköz beszerzésére, valamint hitelkiváltásra. A hitel összege 1-1.000 millió forint lehet, de az igényelt hitelösszeg nem haladhatja meg a vállalkozás 2019. évi bérköltségének kétszeresét, vagy a 2019. évi teljes árbevételének 25%-át, illetve ezek közül a magasabb összeget, emellett az igénylőnek minimum 10% önerővel is rendelkeznie kell. A hitel futamideje 13-120 hónap, a kamat fix, évi 4,5% .

Amennyiben kérdésed lenne az új Széchenyi hitelekkel kapcsolatban, keress bennünket elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Meddig lesz elérhető a Széchenyi Kártya Újraindítási Program?

Meddig lesz elérhető a Széchenyi Kártya Újraindítási Program?

2021.08.10.

A 2020-ban Magyarországon is megjelent Covid19, majd az ezt követő világjárvány rengeteg vállalkozást hozott nehéz helyzetbe. A bizonytalanság, hogy meg tudják-e tartani a dolgozóikat, vagy a lezárások miatt szüneteltetni kell a vállalkozást, esetleg be is kell zárni azt, álmatlan éjszakákat okozott sok embernek. Szerencsére jött segítség, többek között a Széchenyi Kártya Újraindítási Program keretében.

Tovább olvasom
Megújul a Széchenyi Kártya Program – Jön a Széchenyi Energia Kártya

Megújul a Széchenyi Kártya Program – Jön a Széchenyi Energia Kártya

2022.06.27.

Új feltételekkel és átszabott konstrukciókkal folytatódik a Széchenyi Kártya Program ez év júliusától. A kis-, és középvállalkozások által igényelhető kedvezményes hitelek új formájukban egyelőre az év végéig lesznek elérhetőek.

Tovább olvasom
Milyen feltételekkel igényelhetők a Széchenyi MAX+ hitelek?

Milyen feltételekkel igényelhetők a Széchenyi MAX+ hitelek?

2023.06.16.

A Széchenyi MAX+ hitelek a kis és középvállalkozások kedvezményes konstrukciói. Állami támogatással lehet fejleszteni és működni. Mutatjuk, részletesen, az elérhető Széchenyi MAX+ konstrukciókat.

Tovább olvasom
Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!

Állami kamattámogatott vállalkozói hitelek részletesen!

2021.01.09.

A pandémia okozta krízishelyzet előtérbe helyezte a válságkezelési stratégiák horderejét, amire természetesen a pénzügyi intézmények is gyorsan reagáltak, és lendületesen segítő jobbot nyújtottak a leginkább érintett vállalkozói szférának, lehetőséget teremtve ezzel a túlélésre vagy akár a fejlesztésre, korszerűsítésre is. Nézzünk szét a pénzintézeti börzén, milyen államilag kamattámogatott vállalkozói hitelek állnak a rendelkezésünkre! A dekonjunktúra kezelésére […]

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával