Ezt ajánljuk!

Széchenyi Kártya Újraindítási Folyószámlahitel
- Akár hitelkiváltásra is fordítható
- Állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás
- Nincs szükség ingatlanfedezetre
- hirdetés -
Ezt ajánljuk!
Széchenyi Kártya Újraindítási Folyószámlahitel
- hirdetés -
Széchenyi Kártya Újraindítási Folyószámlahitel
A megújított Széchenyi Kártya Program része a Széchenyi folyószámlahitel GO!. Az államilag támogatott hiteltermék célja az, hogy elősegítse a vállalkozások finanszírozását, egyúttal ellensúlyozza a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségeket.
A Széchenyi Kártya Program (népszerűbb nevén Széchenyi hitel) 2020-ban átalakult és kibővült. A változtatásokat a járványhelyzet miatt léptették életbe, és alakították úgy, hogy a vállalkozások megváltozott körülmények között, rosszabb gazdasági környezetben is működő-, illetve fejlődőképesek legyenek. A Széchenyi folyószámlahitel GO! az egyik ilyen új termék.
A Széchenyi folyószámlahitel GO! keretén belül igényelt kölcsönt a vállalkozások napi működésük finanszírozására fordíthatják. A hitel futamideje 2 év, a kölcsönt egy összegben, a szerződés lejáratakor kell visszafizetni. A konstrukcióban a nettó ügyleti kamat 2,5 százalék, a kezelési költséget az állam fizeti, a nettó kezességi díj 0,5 százalék, a bírálati díj összege pedig 30 000 és 280 000 forint között van.
A hitelforma elsősorban arra jó, hogy segítségével áthidalhatóak legyenek a vállalkozások átmeneti likviditási problémái. Szabad felhasználású folyószámlahitelről van szó, a kölcsön összegét a vállalkozás napi működésével kapcsolatos valamennyi kiadásra el lehet költeni. Az igénybe vett hitelkeret a visszatöltés után újra használható.
A Széchenyi folyószámla hitel plusz a középvállalkozások számára csak a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitellel együtt igényelhető, ilyenkor a folyószámla kölcsön összege egyenlő, vagy kisebb lehet a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel összegénél. A mikro-, és kisvállalkozások önállóan is igényelhetik a Széchenyi Kártya folyószámla hitel pluszt.
A konstrukciónak számos előnye van, elsősorban a szabad felhasználás, de az állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás is jól jön. Ezek mellett nincs szükség ingatlanfedezetre, a hitelbírálat egyszerű és gyors, az ország több mint 200 pontján igényelhető, a kölcsön bankkártyával is igénybe vehető.
A Széchenyi Kártya Program a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) összefogásával jött létre. A program fő feladata az, hogy kedvezményes, célzott hitelekkel segítse, támogassa a hazai mikro-, kis-, és középvállalkozásokat.
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Magyarországon bejegyzett mikro-, kis- és középvállalkozások, illetve egyéni vállalkozók. Akad olyan termék, amelynél legalább egy lezárt üzleti év szükséges, de ez nem mindenütt kizáró ok.
A beruházási hitelek elsősorban a mikro-, közép-, és kisvállalkozásoknak szólnak. Sokféle feltétel van, hiszen a termék is sokféle lehet. Ami általában alapvető, az a magyarországi telephely, legalább egy lezárt üzleti év, valamint a köztartozás és hiteltartozás mentesség.
Az agrár hitel voltaképpen egy vállalkozói hitelfajta. Számos formája van, amelyet a mezőgazdaságban tevékenykedő vállalkozások tudnak hasznosítani. Működéshez, beruházáshoz egyaránt hasznos lehet, sokféle célt szolgálhat.
A vállalkozói folyószámlahitel fix költsége a kamat, amelyet a bank naponta számol a fennálló tartozásra, de akadhatnak más költségek, díjak is, mint például a kezelési költség.
A legnagyobb előnye az, hogy segíthet átmeneti pénzzavarok esetében. A vállalkozás pénzforgalmi számlájához nyújtott hitelkeretből szabad felhasználású kölcsönhöz juthatunk. A keret nagyságát a hitelező pénzintézet határozza meg az alapján, hogy a vállalkozásunk milyen helyzetben van, hogy alakult az árbevétele az elmúlt időszakban.
A célra több lehetőség is akad. A kereskedelmi bankok sokféle hitelterméket ajánlanak vállalkozóknak különböző célokra, valamint rendelkezésre állnak a Széchenyi hitelek is. Az állam igyekszik támogatni a hazai mikro-, kis-, és középvállalkozásokat, kamattámogatást és könnyített feltételeket biztosít számukra a különböző hiteleknél.
A kezdő vállalkozások kategóriájába általában azok a vállalkozások tartoznak, amelyek még nem működnek, vagy nincs jelentős üzleti múltjuk, még nem rendelkeznek egy teljes, lezárt üzleti évvel.
Fel kell keresni egy regisztráló irodát, amelyek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a KAVOSZ-irodákban érhetőek el. Az igényléshez össze kell gyűjteni/kitölteni az adott termékhez szükséges dokumentumokat. Ki kell választani a forgalmazó bankok közül azt, amellyel szeretnénk szerződést kötni.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Lakáshitelt 2022-ben felvenni sokkal nagyobb kihívás lesz, mint a korábbi években, és nem csak a kamatok emelkedése miatt.
Tovább olvasomOtthonteremtési támogatásokat egy gyerekkel is igényelhetsz, csak az a kérdés, hogy mit és mennyit. Az alábbiakban ezekről olvashatsz.
Tovább olvasomMilyen számlacsomagokat találhatsz az OTP Banknál? Az alábbiakból megtudhatod!
Tovább olvasomNem fizet az életbiztosítás bizonyos helyzetekben, hiába fizetted azt éveken át – érdemes tudnod róla, hogy mire kell figyelned!
Tovább olvasom