A megújított Széchenyi Kártya Program része a Széchenyi folyószámlahitel plusz. Az államilag támogatott hiteltermék célja az, hogy elősegítse a vállalkozások finanszírozását, egyúttal ellensúlyozza a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségeket.
A Széchenyi Kártya Program (népszerűbb nevén Széchenyi hitel) 2020-ban átalakult és kibővült. A változtatásokat a járványhelyzet miatt léptették életbe, és alakították úgy, hogy a vállalkozások megváltozott körülmények között, rosszabb gazdasági környezetben is működő-, illetve fejlődőképesek legyenek. A Széchenyi folyószámlahitel plusz az egyik ilyen új termék.
A Széchenyi folyószámlahitel plusz keretén belül igényelt kölcsönt a vállalkozások napi működésük finanszírozására fordíthatják. A hitel futamideje 2 év, a kölcsönt egy összegben, a szerződés lejáratakor kell visszafizetni. A konstrukcióban a nettó ügyleti kamat 0,1 százalék, a kezelési költséget az állam fizeti, a nettó kezességi díj 0,5 százalék, a bírálati díj összege pedig 30 000 és 280 000 forint között van.
A hitelforma elsősorban arra jó, hogy segítségével áthidalhatóak legyenek a vállalkozások átmeneti likviditási problémái. Szabad felhasználású folyószámlahitelről van szó, a kölcsön összegét a vállalkozás napi működésével kapcsolatos valamennyi kiadásra el lehet költeni. Az igénybe vett hitelkeret a visszatöltés után újra használható.
A Széchenyi folyószámla hitel plusz a középvállalkozások számára csak a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitellel együtt igényelhető, ilyenkor a folyószámla kölcsön összege egyenlő, vagy kisebb lehet a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel összegénél. A mikro-, és kisvállalkozások önállóan is igényelhetik a Széchenyi Kártya folyószámla hitel pluszt.
A konstrukciónak számos előnye van, elsősorban a szabad felhasználás, de az állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás is jól jön. Ezek mellett nincs szükség ingatlanfedezetre, a hitelbírálat egyszerű és gyors, az ország több mint 200 pontján igényelhető, a kölcsön bankkártyával is igénybe vehető.
A Széchenyi Kártya Program a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) összefogásával jött létre. A program fő feladata az, hogy kedvezményes, célzott hitelekkel segítse, támogassa a hazai mikro-, kis-, és középvállalkozásokat.