Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

2020.02.24.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 21. 10:24

Szögezzük le még a cikk legelején: minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön egyelőre nem létezik, ezzel a minősítéssel csak lakáshitelt lehet jelenleg igényelni, viszont a Magyar Nemzeti Bank tervezi a bevezetését. Ezt azért fontos tudni, mert a továbbiakban nem tényeket olvashatsz, hanem a mi véleményünket arról, hogy miért is lehetne ez előnyös, illetve milyen lehetne maga a konstrukció.

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

Egy minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön olcsóbb és gyorsabb lehetne, mint a manapság felvehető személyi kölcsönök. Ennek köszönhetően pedig a minősítést nem elnyerő hitelek is kénytelenek lennének alkalmazkodni a megváltozott piaci helyzethez. Vagyis még olcsóbb lehetne a hitelfelvétel. A minősített fogyasztóbarát minősítésnél az egyik alapfeltétel a kamatplafon. Ami a lakáshiteleknél is alacsony, egy személyi kölcsönnél pedig még alacsonyabb; 6% alatti kamatokat vizionálunk, de ebben lehet, hogy tévedünk. Ez olyan alacsony THM értékeket jelent, amilyenekkel eddig nem nagyon találkozhattunk, legfeljebb a jelzáloghiteleknél. Ráadásul változó kamatozás lenne abban az értelemben, hogy a futamidő hosszától függne a kamat nagysága, azaz minél rövidebb a futamidő, annál alacsonyabb a kamat, tehát nem a kamatperiódusok bevezetésére gondolunk. Emellett az is lehetséges, hogy az igényléshez kapcsolódó további díjakat is maximalizálják majd a minősített fogyasztóbarát személyi kölcsönöknél.

Valószínűsíthető, hogy a minősített fogyasztóbarát személyi kölcsönöket kizárólag online lehet majd igényelni, hiszen ez is felgyorsítja majd a folyamatot. Ehhez azonban szükség van arra is, hogy bevezetésre kerüljön az MNB tervei szerint egy olyan rendszer, amiből egyenesen a NAV-tól lehet majd lekérni az ügyfél keresetkimutatását. Emellett a személyre szabott dokumentumlista bevezetésére is komoly az esély.

Érdekes lenne látni, mit művelne a magyarországi hitelpiaccal egy minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön minősítés bevezetése; már csak ezért is várjuk, hogy mit lép ez ügyben a Magyar Nemzeti Bank. Ha kíváncsi vagy a fejleményekre, térj vissza blogunkra a későbbiekben is, ha pedig kérdésed lenne, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,95% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

A hitelkártya, mire jó?

A hitelkártya, mire jó?

2018.10.11.

Mióta bekerült a köztudatba, illetve az igényelhető hiteltípusok közé a hitelkártya, azóta gyakorlatilag ez a termék lett a mumus az emberek szemében. Nem véletlen, de nem azért, amire sokan gondolnának, hanem mert nem úgy használják, ahogy kellene. A hitelkártya valójában zseniális találmány, és ha megfelelően bánunk vele, akkor gyakorlatilag kamatmentes!

Tovább olvasom
Fertőzésveszélyt csökkentenéd? Intézd otthonról banki ügyeidet!

Fertőzésveszélyt csökkentenéd? Intézd otthonról banki ügyeidet!

2020.04.04.

A koronavírus fertőzés ijesztő terjedése és a mindennapi életre való komoly hatása természetesen a pénzügyi szektorban is érezhető. Érdemes áttekinteni, hogy ebben az új helyzetben hogyan intézzük banki ügyeinket, hogy a fertőzésveszélyt csökkentsük.

Tovább olvasom
Minden, amit a késedelmi kamatról tudni kell

Minden, amit a késedelmi kamatról tudni kell

2022.09.30.

Amikor hitelt veszünk fel egy banknál, vállaljuk, hogy a kölcsön kapott összeget havi részletekben fizetjük, rászámolva a kamatot, amelyet a banknak fizetünk azért cserébe, hogy kölcsön adták nekünk a pénzt. Ezt a kötelezettséget egy fix időre, úgynevezett futamidőre vállaljuk, és aláírásunkkal igazoljuk, hogy a 5-30 év alatt havi rendszerességgel törlesztjük a tartozásunkat.

Tovább olvasom
Moratórium után emelkednek a törlesztők?

Moratórium után emelkednek a törlesztők?

2020.06.24.

A magyar kormány gazdasági intézkedéscsomagjának részeként március derekán jelentette be, hogy fizetési moratóriumot hirdet. A hitelek tőke-, és kamatfizetési kötelezettségét érintő moratórium azokra a kölcsönökre vonatkozik, amelyeket a bejelentés előtt kötöttek, a felfüggesztés határideje pedig 2020. december 31. Mi lesz a moratórium után?

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával