Leggyakoribb hibák hitelfelvétel előtt
Csak az adásvételi szerződés aláírása után foglalkozol a lakáshitel kérdésével A leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során a nem megfelelő konstrukció igénylése. Sokan csak az ingatlan kiválasztása, vagy az adásvételi szerződés aláírása után kezdenek el foglalkozni a lakáshitellel. Ha az ajánlat adása, illetve rosszabb esetben a foglaló kifizetése után derül ki, hogy nem vagy hitelképes, könnyen bajba kerülhetsz, […]
Csak az adásvételi szerződés aláírása után foglalkozol a lakáshitel kérdésével
A leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során a nem megfelelő konstrukció igénylése. Sokan csak az ingatlan kiválasztása, vagy az adásvételi szerződés aláírása után kezdenek el foglalkozni a lakáshitellel. Ha az ajánlat adása, illetve rosszabb esetben a foglaló kifizetése után derül ki, hogy nem vagy hitelképes, könnyen bajba kerülhetsz, és akár a foglalót is elbukhatod. Ezért érdemes előre tájékozódni, sőt, akár előzetes hitelbírálatot is kérni, viszont jó, ha tudod, hogy ez több hetet is igénybe vehet.
Nem kezded el időben a hiteligénylés folyamatát
A második leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során a késlekedés. Mivel egy lakáshitel bírálati ideje 4-6 hét is lehet, sőt, akár több is, figyelni kell, hogy az adásvételi szerződésben ennél rövidebb fizetési határidő ne legyen megadva. Ha kapkodnod kell, akkor nem fogsz odafigyelni a kondíciókra, illetve más tényezőkre, amelyek viszont jókora többletköltséggel is járhatnak a későbbiekben.
A számlavezető bankodnál adod be a hiteligénylést
A harmadik leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során az, ha csak a számlavezető bankod ajánlatát tekinted át, mert így beszűkíted a lehetőségeidet. Egy húsz évre felvett lakáshitel esetében a felvett összegen felül visszafizetett összegben két bank között akár több millió forint is lehet a különbség, ami már elég komoly összeg ahhoz, hogy ne vedd félvállról – bár ugyanez igaz akár a néhány ezer forintra is. Tény viszont, hogy a bankok az aktív számlavezetésért cserébe komoly kedvezményeket kínálnak, így ezt mindenképp érdemes figyelembe venni, ám nem szabad, hogy ez kizárólagosságot jelentsen, hiszen ugyanezt bármely más banknál is megkaphatod, ha átviszed a számládat.
A leghosszabb futamidőt választod a kisebb havi törlesztőrészlet érdekében
A hosszabb futamidő mindig alacsonyabb törlesztőrészletet jelent, viszont így tovább használod a bank pénzét, aminek az a következménye, hogy a teljes visszafizetendő összeg magasabb lesz – ez a negyedik leggyakoribb hiba a hitelfelvétel során. Érdemesebb a lehetőségeidhez mért legmagasabb törlesztőrészletet bevállalni, mert így el lehet kerülni a többletkiadásokat.
A hibák elkerülése érdekében tekintsd meg ajánlatainkat, és ha megvan a legjobb, indítsd el az igénylést online!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.