Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mikor használjuk megfelelően a hitelfelvételt és mikor nem?

2020.09.23.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. október 17. 00:19

Hogy mikor használod megfelelően a hitelfelvétel lehetőségét, az egyrészt egyéntől függ, másrészt a pénzügyi tudatosságtól. Fontos tisztázni egy kérdést, mielőtt belevágnánk: szükséged van a hitelre, vagy csak szeretnéd?

Mikor használjuk megfelelően a hitelfelvételt és mikor nem?

A fenti kérdésre adott válaszod alapján könnyen kikövetkeztethető, hogy mikor használod helyesen a hitelt, és mikor nem. Ha szeretnél nagyobb pénzösszeghez jutni, ám nincs vele konkrét célod, vagy van, ám olyasmi, ami nélkül gondtalanul élnél továbbra is, akkor abszolút fölösleges hitelt igényelned, és ebben az esetben rosszul használod a hitelfelvétel lehetőségét.

Ha viszont a „mikor használjuk megfelelően” kérdést már feltetted magadban, jó irányba tartasz! A hitel ugyanis nem ajándék pénz, hanem üzlet – neked és a banknak egyaránt. Te hozzájutsz ahhoz az összeghez, amire szükséged van a céljaid eléréséhez, a bank pedig ezért cserébe díjat számol fel, amit minden hónapban fizetned kell a törlesztőrészletekkel együtt. Ez a díj a THM, ami megmutatja, hogy a felvett összeg hány százalékát kéri a bank a hitelért cserébe. Ha tudod vállalni, hogy a havonta előírt összegeket mindig be fogod fizetni, csak akkor érdemes hitelt felvenned!

Térjünk vissza a hitel szükségességére. Ha lakásvásárlást tervezel, és ehhez hitelre van szükséged, az olyan hitelcél, ami megéri a kockázatot, és mondhatjuk rá, hogy megfelelően használod a lehetőséget. Ugyanez vonatkozik az olyan jellegű hitelcélokra is, amelyek elősegítik az életed alakulását – ilyen lehet például egy személyi kölcsön esküvő lebonyolítására, vagy befektetésre, üzlet indítására, és még hosszasan sorolhatnánk. Ha viszont felelőtlenül és átgondolatlanul felveszel egy kisebb, vagy nagyobb összeget, hogy költekezhess, akkor könnyen egy olyan adósság súlya alatt találhatod magad, amelyet nem fogsz tudni kezelni.

Amennyiben viszont átgondoltad a dolgot, és hitelt szeretnél igényelni, még azt is meg kell fontolnod, hogy azt honnan veszed fel. A bankok ajánlatai ugyanis különbözőek, és mindegyik más szempontok alapján lehet jó, így a sajátjaidhoz kell igazítanod a hiteligénylést is. Oldalunk segítségedre siet ebben, ha pedig kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,95% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Kinek érdemes egy türelmi idős lakáshitelt választania?

Kinek érdemes egy türelmi idős lakáshitelt választania?

2023.08.25.

A türelmi idős lakáshitel egy különleges lakáshitel. A jól csengő elnevezés mögötti tartalom megismerése ugyanakkor még fontosabb. Mi az a türelmi idős lakáshitel? Mit jelent a türelmi idő? Kinek lehet jó ez? Sok kérdés merülhet fel. Mindegyikre választ talál a cikkben.

Tovább olvasom
Milyen hitelfedezetet várnak el az egyes hiteltípusoknál?

Milyen hitelfedezetet várnak el az egyes hiteltípusoknál?

2021.12.03.

A pénzintézetek minden esetben valamilyen biztosíték ellenében hiteleznek. A klasszikus ingatlanfedezet mellett biztosíték lehet a rendszeres jövedelem, a másodlagos jövedelmek, adóstárs vagy kezes bevonása, értékpapír, sőt, még zálogtárgy is. Körbejártuk, hogy a bankok milyen hitelfedezetet várnak el az egyes hitelfajtáknál.

Tovább olvasom
Milyen feltételekkel vehetünk fel hitelt élettársi kapcsolat esetén?

Milyen feltételekkel vehetünk fel hitelt élettársi kapcsolat esetén?

2021.10.11.

Egy hitel felvételénél gyakran csak egy személyre van szükség. Ilyen például a személyi kölcsön. Vannak azonban olyan hitelfajták, ahol az a banki gyakorlat, hogy az élettársat vagy a házastársat kötelező adósként bevonni igényléskor. Ezek jellemzően ingatlanfedezetes, nagyobb összegű és hosszabb futamidejű hitelek. Megnéztük, hogy mikor van szükség élettársra egy hitelfelvételnél.

Tovább olvasom
Minden, amit a késedelmi kamatról tudni kell

Minden, amit a késedelmi kamatról tudni kell

2022.09.30.

Amikor hitelt veszünk fel egy banknál, vállaljuk, hogy a kölcsön kapott összeget havi részletekben fizetjük, rászámolva a kamatot, amelyet a banknak fizetünk azért cserébe, hogy kölcsön adták nekünk a pénzt. Ezt a kötelezettséget egy fix időre, úgynevezett futamidőre vállaljuk, és aláírásunkkal igazoljuk, hogy a 5-30 év alatt havi rendszerességgel törlesztjük a tartozásunkat.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával