További blogbejegyzések
Befektetési alapok vs bankbetét: mihez van nagyobb esély hozamra a következő 1–3 évben?
2025.12.18.Az 1–3 éves időtáv különösen kényes: elég hosszú ahhoz, hogy a bankbetét „kamatkörnyezettől függjön”, de elég rövid ahhoz, hogy egy rosszul megválasztott befektetési alapnál a kockázat kellemetlenül visszaüthessen. Ebben a cikkben közérthetően, mégis szakmai módon végigvesszük, mikor lehet nagyobb esélyed hozamra bankbetéttel, mikor befektetési alappal, milyen költségekre és csapdákra figyelj, és hogyan állíts össze 1–3 évre olyan megoldást, ami nem a szerencsén múlik. Lesznek konkrét példák, „ha ezt látod, inkább azt válaszd” jellegű döntési pontok, és összehasonlítás más, hasonló lehetőségekkel is.
Tovább olvasom5 dolog, amire figyelj, ha személyi kölcsönt veszel fel!
2022.08.12.Ha személyi kölcsönt veszel fel, akad néhány tényező, amelyekkel jobb tisztában lenned, hogy a lehető legjobbat hozhasd ki a helyzetből.
Tovább olvasomBanki termékek 2026-ban: ezekkel a megoldásokkal járhatsz most igazán jól
2026.02.23.A banki termékek 2026-ban új egyensúlyi helyzetben működnek: a kamatok már nem extrém magasak, de a hitel továbbra sem olcsó. A lakáshitel- és személyi kölcsön piac élénkül, miközben a szabályozás és a banki kockázatkezelés továbbra is fegyelmezett marad. Megnézzük, milyen trendek látszanak, és hogyan érdemes most hitelt felvenni vagy refinanszírozni tudatos döntéssel.
Tovább olvasomTranzakciós illeték jelentése
2019.06.08.Mostanában sokszor esik szó a médiában a tranzakciós illetékről. A kormány szeretne változtatni rajta, de sokan nem is tudják igazán, hogy mi is ez. Jelen cikkünkben szeretnénk eloszlatni néhány tévhitet, illetve felfedni, hogy tulajdonképpen mit is jelent maga a kifejezés.
Tovább olvasom



