További blogbejegyzések
2026-tól több nettó jár a kétgyermekes anyáknak: 7 lépés, amivel a plusz pénz nem folyik el – és a hiteled is könnyebb lehet
2026.01.05.2026-tól sok kétgyermekes, 40 év alatti édesanyánál érezhetően megugorhat a havi nettó, mert kevesebb levonás marad a bérből. A kérdés nem az, hogy „mire költsük el”, hanem hogy hogyan lehet belőle biztonság, kisebb hitelteher és nagyobb családi mozgástér úgy, hogy a plusz ne olvadjon el észrevétlenül. Ebben a cikkben olyan, gyakorlatban működő lépéseket kapsz, amelyek segítenek: hogyan jelenjen meg a többlet már a fizetésben, hogyan érdemes a családi kedvezményeket összehangolni, és milyen sorrendben éri meg a plusz pénzt elosztani.
Tovább olvasomLakáshitel előtörlesztése – mikor éri meg?
2025.08.08.A lakáshitel előtörlesztése azt jelenti, hogy a szerződéses ütemezésen felül, egy összegben visszafizetünk a fennálló tőketartozásból. Ezzel csökkenhet a futamidő, a havi törlesztőrészlet, vagy akár mindkettő – a banki szabályozástól és az ügyfél választásától függően. Az előtörlesztés történhet saját forrásból vagy egy másik hitelből (pl. hitelkiváltással), de mindkét eset eltérő költségvonzattal járhat.
Tovább olvasom7 hasznos tanács, ha lakásbiztosítást kötnél
2021.04.19.Az otthon javarészt a béke szigete, azonban adódhatnak olyan kellemetlenségek, amiket a lehető legnagyobb körültekintéssel sem tudunk elkerülni. Egy jégeső, egy beázás, egy konyhai tűzeset bármikor előfordulhat, és lakásbiztosítás nélkül a keletkezett veszteségek renoválási finanszírozását önerőből kell megtennünk, ami meglehetősen frusztráló lehet.
Tovább olvasomHogyan csökkentsd a törlesztőrészleted akár meglévő hitelnél is
2025.09.22.Meglévő hiteled törlesztőrészlete túl magas? Ismerd meg a legfontosabb módszereket a csökkentésére: refinanszírozás, futamidő-hosszabbítás, támogatások és banki újratárgyalások.
Tovább olvasom



