Építési hitelnél hogy folyósít a bank?
Az építési hitel használt ingatlan felújítására, illetve korszerűsítésére igényelheted, például emeletráépítéshez, szigetelés-, ablak, vagy akár fűtéscseréhez. Az egyik legfontosabb jellemzője, hogy nem egy összegben folyósítják, hanem részletekben, és az építkezés készültségi fokától függ, hogy mikor kapod meg az egyes részösszegeket: ha elkészül egy építési fázis, akkor helyszíni szemlét tart a bank, és ezt követően folyósítják a következőt.
Az építési hitelhez szükség van önerőre, ami a telek, valamint a teljes költségvetés minimum 40%-a, de ez csökkenthető pótfedezet bevonásával, tehát ha van még egy ingatlan, ami terhelhető, akkor a bank az együttes értéket nézi, és az összérték százalékában határozza meg a maximálisan felvehető hitelösszeget. Egy építési hitelbe maximum 3 ingatlant lehetséges fedezetként bevonni, és így minimális önerő is elegendő hozzá.
Fontos, hogy az első részösszeget akkor folyósítják, ha van építési telek, amire majd felépül a hitelezett ingatlan. Amennyiben nincs, úgy az építési hitel sem adható ki. Hiszen nincs mit megterhelni jelzálogjoggal. A helyzet megoldására egyetlen lehetőség van: egy másik ingatlant kell bevonni a hitel mögé fedezetként, ami jelzáloggal terhelhető. Ezek után már meg lehet vásárolni a telket, majd indulhat az építkezés is.
Az építési hitelhez többféle állami támogatás vehető igénybe. Éppen ezért, ha fel szeretnéd venni, sokkal szigorúbb feltételeknek kell megfelelned a piaci kamatozású hiteltípusokhoz képest. Viszont így is megvalósítható, és ha a hitelbírálat pozitív, akkor ezzel a hitellel jársz a legjobban felújításhoz, illetve építkezéshez.
Ha eldöntötted, hogy a hitel segítségével jutnál ingatlanhoz, vagy bővítenéd, illetve korszerűsítenéd a meglévőt, akkor hasonlítsd össze a bankok legjobb ajánlatait oldalunkon, és válaszd azt, amelyik a leginkább megfelel az igényeidnek és a pénztárcádnak! Amennyiben kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.