További blogbejegyzések
Moratórium után emelkednek a törlesztők?
2020.06.24.A magyar kormány gazdasági intézkedéscsomagjának részeként március derekán jelentette be, hogy fizetési moratóriumot hirdet. A hitelek tőke-, és kamatfizetési kötelezettségét érintő moratórium azokra a kölcsönökre vonatkozik, amelyeket a bejelentés előtt kötöttek, a felfüggesztés határideje pedig 2020. december 31. Mi lesz a moratórium után?
Tovább olvasomVállalkozói hitel kezdőknek – mire figyeljünk az első hitel felvételekor
2025.09.24.Kezdő vállalkozóként a hitel lehet motor – vagy kézifék. Megmutatjuk, hogyan válassz célhoz illő konstrukciót (forgótőke vs. beruházás), milyen mutatókat néz a bank (DSCR, fedezeti arány, saját erő), milyen dokumentumok kellenek, miben alkudhatsz (díjak, előtörlesztés), és számpéldán mutatjuk be, hogyan kerüld el a túlzott eladósodást.
Tovább olvasomReferenciakamat emelkedése, mi várható a babaváró hitelnél!
2020.04.08.Idén tovább emelkedik a referenciakamat a babaváró hitelnél, és egyelőre nem tudhatjuk, meddig. Novemberben kezdődött a dolog, de akkor még nem tűnt veszedelmesnek, mostanra azonban már mindenki elkezdett aggódni – és nem véletlenül. Nézzük mi történik, ha a referenciakamat emelkedése megtörténik.
Tovább olvasomMitől függ a Casco biztosítás díja?
2021.09.24.A kötelező biztosítás, ahogy a neve is mutatja, egy kötelezően megkötendő biztosítás. Az autónk kötelező biztosítás nélkül nem vehet részt a forgalomban. A Casco megkötése már nem kötelező, mégis ajánlott, mert a kötelező biztosítás az általunk okozott kárnál csak a másik autóra érvényes, a sajátunkra nem. Casco biztosítással vagyunk teljesen biztosítva egy balesetnél. Akár mi okozzuk a kárt, akár a másik fél.
Tovább olvasom



