Kell fedezet a vállalkozói szabad felhasználású hitel igényléséhez?
2022.05.13.Van olyan vállalkozó szabad felhasználású hitel, amihez nem kell biztosíték. A vállalkozói folyószámlahitel fedezet nélkül elérhető.
Tovább olvasomVan olyan vállalkozó szabad felhasználású hitel, amihez nem kell biztosíték. A vállalkozói folyószámlahitel fedezet nélkül elérhető.
Tovább olvasomA vállalkozói folyószámlahitel egy szabad felhasználású hitel. Visszafizetése a számlára érkezett utalásokból, automatikusan történik.
Tovább olvasomKevesebb az adminisztrációs teher, és a költségek csak a felhasználásakor keletkeznek. És persze bármire elkölthető.
Tovább olvasomIgen. A Széchenyi Kártya program kínál szabad felhasználású hitelt kamat és díjtámogatással vállalkozásoknak.
Tovább olvasomIgen. Fejlesztésre is fordítható a hitel. Az is tudni kell, hogy nagy összegű, hosszú futamidejű kölcsön általában kedvezőbb kamattal érhető el. Igénylés előtt fontos tájékozódni, mert nagy összeg takarítható meg a jobb kamatozású konstrukcióval.
Tovább olvasomBeruházási hitellel a vállalkozások végrehajthatják a fejlesztéseiket. Ha egy adott vállalkozás fejlesztene, de nem rendelkezik ehhez a szükséges tőkével, beruházási hitel igénylésével hajthatja végre a fejlesztését.
Tovább olvasomAz alapfeltételeknek történt megfelelés után be kell nyújtani a szükséges dokumentumokat, a bank pedig a pozitív hitelbírálat után folyósítja a kért összeget. Beruházási hitel igénylésekor fedezetet kell bevonni biztosítékként, és ezt a hiteligényléskor fel kell értékeltetni.
Tovább olvasomA beruházási hitelt fel lehet használni ingatlanvásárlásra, gyártókapacitás bővítésére, forgóeszköz beszerzésére, és beruházási célú részvény, üzletrész és egyéb társasági részesedés vásárlása is. A beruházási hitel hitelkiváltásra is felhasználható.
Tovább olvasomBeruházási hitelt mikro, kis és középvállalkozások igényelhetnek fejlesztési céljaik megvalósításához.
Tovább olvasomA beruházási hitel egy vállalkozói hitelfajta, amivel a kívánt fejlesztések megvalósíthatóak.
Tovább olvasomA forgóeszközhitel futamideje legfeljebb három év lehet, de adott esetben ennél hosszabb futamidőre is van lehetőség.
Tovább olvasomA forgóeszközhitel maximális összegét a hitelt nyújtó bank határozza meg. A hitel nagysága általában egy és százmillió forint között van.
Tovább olvasomA forgóeszközhitel lehetővé teszi a forráshiányos vállalkozások számára, hogy a megfelelő készletekkel optimálisan működhessenek.
Tovább olvasomA forgóeszközhitel felhasználható készletvásárlásra, alapanyag beszerzésre, és a működési költségek fedezésére.
Tovább olvasomForgóeszközhitelt mikro, kis és középvállalkozások és egyéni vállalkozók igényelhetnek a forgóeszközeik finanszírozására.
Tovább olvasomAz állam támogatja a kezdő vállalkozásokat. A támogatások formája gyakran változik. Jelenleg a Széchenyi Kártya Programban vannak államilag támogatott konstrukciók kezdő vállalkozásoknak.
Tovább olvasomA hitelt nyújtó bank határozza meg a szükséges dokumentumokat. A pénzintézetek eltérő hitelezési politikája miatt igénylés előtt fontos tájékozódni a feltételekről és a szükséges dokumentumokról. Általában vállalkozói igazolvány vagy cégkivonat, társasági szerződés és aláírási címpéldány kell. A biztosíték hivatalos irataira is szükség lehet, és érvényes személyazonosító okmányra is szükség lesz.
Tovább olvasomIgen. A pénzintézeteknek azonban sok információra lesz szükségük a hitelbírálathoz, és ez kezdővállalkozásnál nem áll a rendelkezésre. Ilyenkor általában biztosítékot kérnek a kölcsön jóváhagyásához. Ez leggyakrabban ingatlanfedezet.
Tovább olvasomA kezdő vagy induló vállalkozások kategóriájába azokat a cégeket sorolják, amik még nem rendelkeznek két teljes, lezárt üzleti évvel. Egy lezárt üzleti év után már könnyebben adnak hitelt a pénzintézetek, és az egy lezárt üzleti évvel sem rendelkező vállalkozásoknak is vannak lehetőségeik.
Tovább olvasomIgen. Kezdő vagy induló vállalkozás is igényelhet hitelt. Az esetek nagy részében ehhez biztosítékra lesz szükség.
Tovább olvasom