2021.01.13.
Az igénylést személyesen és postán/interneten keresztül is lehet intézni. Személyesen egy kormányablakba kell elmenni hozzá, emellett elektronikus módon a kincstár felületein, illetve postai levélben indítható az ügyintézés.
Tovább olvasom
2021.01.13.
A lakásfelújítási támogatás érvényességi időszakának jelenlegi határideje 2022. december 31. Ez azt jelenti, hogy addig lehet benyújtani az igényléshez szükséges dokumentumokat.
Tovább olvasom
2021.01.13.
Igen, ellenőrizhetik, erre az államnak 180 napja van, attól kezdve, hogy megtörtént a folyósítás. Ha a helyszíni ellenőrzés szabálytalanságot tár fel, vissza kell fizetni a támogatást, méghozzá kamatostól.
Tovább olvasom
2021.01.13.
A Magyar Államkincstár az igényléseket beérkezésüket követően sorrendben bírálja el, 30 napon belül. Ha a kérelem elfogadásra kerül, öt napon belül folyósítják az összeget a megadott számlaszámra.
Tovább olvasom
2021.01.13.
Fontos szabály, hogy számlák a munkálatokat követően, azok kifizetése után 60 napon belül nyújthatóak be a lakásfelújítási támogatás igényléséhez.
Tovább olvasom
2021.01.13.
A vállalkozói szerződésnek, amely szükséges a támogatás elnyeréséhez, a felújítással/bővítéssel kapcsolatos tervezési, építési, szerelési, illetve egyéb munkálatokat kell tartalmaznia, valamint ezek költségeit. Ha a vállalkozónak van anyagköltsége a felújítás során, azaz ő szerzi be a szükséges anyagokat, akkor annak is szerepelnie kell a szerződésben, méghozzá külön.
Tovább olvasom
2021.01.13.
Nem. A hiteltartozást nem vizsgálja az államkincstár, a köztartozást viszont igen. Ha az adóhatóság nyilvántart köztartozást az igénylőnél (vagy igénylőknél), nem folyósíthatja a támogatást.
Tovább olvasom
2021.01.13.
Bármilyen „normál” munkaviszony, a munkanélküli segély időszaka, szövetkezeti tagság, egyéni, vagy társas vállalkozás, stb. Az 1 éves tb-jogviszonyba beleszámítható az a nappali tanulói jogviszony is, amelyet felsőoktatási intézményben tölt el az igénylő, a nyugdíj melletti munkaviszony, a diplomás GYED időszaka, valamint a külföldi tb-jogviszony egyaránt. Viszont az utolsó 180 napban nem fogadható el a közmunka, […]
Tovább olvasom
2021.01.13.
Nem. A lakásfelújítási támogatás csak akkor igényelhető, ha az igénylő, vagy igénylők együttes tulajdonrésze legalább 50 százalék a támogatásba bevonandó ingatlanban.
Tovább olvasom
2021.01.13.
Akkor, ha nincs 25 év alatti, velünk élő gyermekünk (a megváltozott munkaképességű gyerek lehet 25 év fölötti is). Ha kevesebb, mint egy éve lakunk az ingatlanban, amelyet nem újonnan vásároltunk és a gyerekünk is idősebb egy évesnél. Ha köztartozásunk van. Ha az igénylőnek, vagy az igénylők egyikének nincs meg az 1 éves, folyamatos (legfeljebb 30 […]
Tovább olvasom
2021.01.13.
A lakásfelújítási támogatás felhasználási köre bő, szinte bármilyen munka finanszírozható belőle, amelyre egy átlagos lakásban/házban szükség van. A támogatás anyagköltséget és munkadíjat is fedez. Például lehet kérni támogatást csatornázási munkálatokhoz, fűtés korszerűsítéshez, szigeteléshez, belső/külső felújítási munkákhoz, vagy akár tetőcseréhez, illetve akár konyhai gép beépítéséhez, cseréjéhez is.
Tovább olvasom
2021.01.13.
A lakásfelújítási támogatás az 50 százalékát fedezi az adott ingatlanon való beruházásnak a megfelelő feltételek mellett. Az állami támogatás maximalizált, legfeljebb 3 millió forint igényelhető.
Tovább olvasom
2020.12.17.
Nem kell, mert a kezességvállalási díj a havi részlethez kapcsolódik, ezért a szüneteltetés alatt a díjat nem kell fizetni.
Tovább olvasom
2020.10.19.
Az autóhitel voltaképpen egy személyi kölcsön, amely szabadon felhasználható. A lízingnél több a kötöttség, és van önerő, ugyanakkor a feltételek jobbak lehetnek, mint a hitelnél. Érdemes a lízingcégek akcióit böngészni, a legjobb konstrukciók manapság általában egy-egy típusra vonatkoznak.
Tovább olvasom
2020.10.19.
A gépjármű a bank nevén lesz, mi vagyunk az üzembentartók, és ez az állapot egészen a futamidő végéig tart. Ha az autó megvásárlásáról döntünk, természetesen az átkerül a nevünkre.
Tovább olvasom
2020.10.19.
Nem, a legtöbb hitelező ezt nem teszi kötelezővé, persze ez nem jelenti azt, hogy nem is érdemes megtenni, hiszen komoly költségeink adódhatnak probléma esetén.
Tovább olvasom
2020.10.19.
Nem, használtat is, és nemcsak kereskedéstől, hanem magánszemélytől is lehet gépjárművet lízingelni. Persze a banknak több feltétele, megkötése is lesz. Például a legtöbb pénzintézet kötelező állapotfelmérést végeztet.
Tovább olvasom
2020.10.19.
Akkor a bank elveheti az autót, amelyet aztán elárvereznek. Emiatt is érdemes átgondoltan döntetni a különböző finanszírozási típusok között és kiszámolni mekkora költséggel jár az adott hitel, vagy lízing.
Tovább olvasom
2020.10.19.
Ez hitelintézetenként változhat, de általában a következő dokumentumok kellenek: személyi igazolvány, vezetői és forgalmi engedély, törzskönyv, az autó technikai adatai, munkáltatói igazolás, az állandó jövedelem igazolása.
Tovább olvasom
2020.09.09.
Igen, az ügyfél és a biztosító egyaránt élhet a felmondás jogával. Ekkor a szerződés megszűnik, ahogyan természetesen a biztosító kockázatviselése is véget ér. A biztosítási szerződés a legtöbb esetben írásban mondható fel, sokszor van felmondási idő, a felelősség-, és vagyonbiztosításoknál például ez 30 napot jelent.
Tovább olvasom