Többfajta hiteltermék közül választhatnak azok, akik vállalkozásukat forrásbevonás, kölcsön segítségével működtetnék, fejlesztenék. A vállalkozóknak sokféle kritériumnak meg kell felelniük egy hiteligénylésnél, ezzel együtt számos lehetőség áll rendelkezésükre.
A vállalkozásukat fejleszteni kívánó, vagy az adott cég működtetésében segítséget igénylő vállalkozóknak széles lehetőséget kínálnak az olyan állami programok, mint a Széchenyi Kártya Program, vagy Növekedési Hitelprogram.
A Széchenyi Kártya Programnak, egyszerűbb nevén Széchenyi hitelnek több eleme van. Ezen termékek jelentős része idén megújult, méghozzá azért, hogy minél hatékonyabban tudja segíteni a mikro-, kis-, és középvállalkozások finanszírozását a koronavírus-járvány okozta negatív gazdasági környezetben. A feltételeknek megfelelő vállalkozások a következő termékek közül választhatnak, attól függően, hogy pontosan mire van szükségük: Széchenyi munkahelymegtartó hitel, Széchenyi folyószámla hitel plusz, Széchenyi likviditási hitel, Széchenyi beruházási hitel plusz, agrár Széchenyi kártya plusz, agrár Széchenyi kártya, Széchenyi kártya folyószámlahitel, Széchenyi támogatást megelőlegező hitel, Széchenyi önerő kiegészítő hitel.
Szintén a vállalkozóknak alkották meg a Növekedési Hitelprogramot (NHP), amely ugyancsak megújult 2020-ban. Az NHP Hajrá a mikro-, kis-, és középvállalkozások működésének, valamint beruházásainak finanszírozását igyekszik segíteni, szintúgy a jelenlegi gazdasági helyzethez igazodva. A kedvezményes konstrukció úgy működik, hogy a bankok legfeljebb 2,5 százalékos kamatú hitelajánlatokkal élhetnek, és gyorsan, két hét alatt el kell bírálniuk a vállalkozások hitelkérelmeit. A programban igényelhető és felvehető összeg legalább egy millió, maximum 20 milliárd forint. A kölcsön futamideje is rugalmas, három és 20 év közötti, a kamat viszont végig fix.
A kereskedelmi bankok sokféle vállalkozói hitelt ajánlanak. Ezek a termékek megoldást jelenthetnek abban a helyzetben, amikor egy cég elindításához, működtetéséhez, vagy továbbfejlesztéséhez nincs elegendő saját tőke.
Vállalkozói kölcsönt rengetegféle céllal lehet igényelni. Többek között lehet vele számolni a működési költségeket, az alapanyag-, és készletvásárlást, különböző beruházásokat, illetve pályázatokat tekintve. Amennyiben a vállalkozásunk nemrég indult, úgy más a helyzet, hiszen a kezdő vállalkozásokra általában másfajta feltételek vonatkoznak és így a lehetőségeik is mások, mint azoknak, akiknek legalább egy-két lezárt üzleti éve van. Az igénylések menete tehát helyzettől függően eltérő, de a célok meghatározása mindegyik hitelterméknél alapvető fontosságú.