CIB bannerCIB bannerHirdetés

A hiteligénylést befolyásolja a koronavírus

2020.04.07.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 10:33

A banki ügyeink intézésének nagy részére igaz az, hogy online is megoldható, hiszen az utalásokat eddig is lehetett mobilalkalmazáson, vagy netbankban intézni, és egy személyi kölcsön, hitelkártya, vagy egyéb hiteligénylés is megoldható volt eddig is az interneten keresztül. A lakáshitelek esetében azonban más a helyzet, hiszen rengetegszer kell személyesen befáradni a bankfiókba, mire folyósításra kerül az összeg. Lássuk, mi a teendő ebben az esetben most, a koronavírus-járvány idején, a hiteligénylést mennyire befolyásolja.

A hiteligénylést befolyásolja a koronavírus

Fontos tudnivaló, hogy a 2020. március 18.-ig folyósított hitelek esetében a kormány fizetési moratóriumot adott. Amelynek értelmében a törlesztés 2020. december 31.-ig szünetel, amennyiben az adós nem jelzi a banknak, hogy mégis inkább fizetne. Ez elsősorban a munkahelyüket elvesztő családoknak jelent segítséget. Ám nem jelenti azt, hogy a szüneteltetés alatt esedékes törlesztőrészletek eltűnnének. Hiszen a moratórium a futamidő meghosszabbításával jár együtt. Az alatta felgyűlt kamatokat pedig a meghosszabbított futamidő alatt arányosan elosztva kell majd fizetni. Ez viszont egyáltalán nem érinti azokat a hiteligényléseket, amelyek még folyamatban vannak.

A március 18.-án, vagy azóta is folyamatban lévő lakossági jelzáloghitel-ügyletek esetében az értékbecslések és a közjegyzői okiratok elkészítése átmenetileg felfüggesztésre került, de ez nem jelenti azt, hogy teljesen kimaradnak a hiteligénylés folyamatából, csupán annyit, hogy a folyósítást követően pótolni kell őket. Ha az értékbecslés a járvány miatti korlátozások miatt nem megoldható, akkor emiatt nem fog csúszni a hiteligénylés, de ugyanez vonatkozik a közjegyzői okiratok megkötésére is.

A lakáshiteleket egyelőre nem lehetséges online intézni, így a hiteligénylést és a szerződéskötés is csak személyesen történhet. A bankok azt tanácsolják, hogy csak szükséges esetben és minél kevesebbszer válasszuk a személyes ügyintézést, ezért érdemes összeszedni a hiteligényléshez szükséges dokumentumokat.

Amennyiben lakáshitelt szeretnél felvenni, egy lépést a mi segítségünkkel is biztonságossá tehetsz: válogass a legjobb ajánlatok között online, oldalunk segítségével! Amennyiben kérdésed lenne a hiteligényléssel kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

2020.01.02.

Az építési hitel használt ingatlan felújítására, illetve korszerűsítésére igényelheted, például emeletráépítéshez, szigetelés-, ablak, vagy akár fűtéscseréhez. Az egyik legfontosabb jellemzője, hogy nem egy összegben folyósítják, hanem részletekben, és az építkezés készültségi fokától függ, hogy mikor kapod meg az egyes részösszegeket: ha elkészül egy építési fázis, akkor helyszíni szemlét tart a bank, és ezt követően folyósítják a következőt.

Tovább olvasom
Milyen életbiztosítást kössünk lakáshitel mellé?

Milyen életbiztosítást kössünk lakáshitel mellé?

2023.08.01.

Lakáshitel igénylésekor nem biztos, hogy eszünkbe jut az életbiztosítás. Lakáshitel mellé lakásbiztosítást kötünk. A lakásbiztosításnak azonban kiegészítője lehet egy életbiztosítás is. De érdemes a lakáshitel mellé életbiztosítást kötni? Mi lehet ennek az előnye? Miért lehet ez jó nekünk? Választ adunk a kérdésekre.

Tovább olvasom
Mi a különbség a kamatplafon és a kamatstop között?

Mi a különbség a kamatplafon és a kamatstop között?

2023.12.22.

A kamatplafon egy védelmi rendszer, mely a lakáshitel támogatására szolgál. A szakértők megtapasztalták, hogy két fogalom összekeveredik: a kamatstop és a kamatplafon. Ugyanakkor két különböző dologról van szó. Míg a kamatstopot kötelezővé tette a kormány, addig a kamatplafont önkéntesen vezették be a bankok. Utánajártunk, hogy mi a különbség a kettő között, és hogy miért lesz előnyös az önkéntesen vállalt kamatplafon a lakáshitelt igénylőknek.

Tovább olvasom
Legkedvezőbb hitelek – oldalunkon megtalálod, amire szükséged van!

Legkedvezőbb hitelek – oldalunkon megtalálod, amire szükséged van!

2019.07.09.

A legkedvezőbb hitelek egy helyen, ezt keresed? Könnyű dolgod van, hiszen nem kell mást tenned, mind böngészni az interneten. A korábbi években viszont rengeteg gyaloglással járt volna, és ezzel nem is ért volna véget a dolog. Hiszen rengeteg adatot össze is kellett volna hasonlítanod, ami nem biztos, hogy a kedvenc elfoglaltságod. Az adatok begyűjtése, rendszerezése, majd összehasonlítása hosszadalmas. Nem is biztos, hogy mindegyikre szükség van ahhoz, hogy világossá váljon a számodra, az adott hitel megfelelő, nem az, vagy épp a legkedvezőbb.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával