Provident ujProvident ujHirdetés

Személyi kölcsönt KATA-s vállalkozóként?

2020.03.17.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 10:16

A személyi kölcsön előnyeiről már számtalan esetben ejtettünk szót, ahogy az igénylés menetét is sokszor kiveséztük már. Ám mindig csak a legáltalánosabb esetet részleteztük. Vagyis azt, amikor egy alkalmazotti munkaviszonyban dolgozó ügyfél igényel hitelt. Sokan dolgoznak azonban vállalkozóként is, és rájuk más követelmények vonatkoznak. Ezért most nézzük meg, hogy működik az, ha a személyi kölcsönt KATA-s vállalkozóként szeretnél igényelni.

Személyi kölcsönt KATA-s vállalkozóként?

A személyi kölcsön igényléséhez nincs szükség fedezetre. A bírálat alapja kizárólag a munkaviszonyból származó, igazolható jövedelem. A KATA-s adózók jövedelmét azonban NAV jövedelemigazolással kell igazolni a bank felé, amelyen az előző lezárt pénzügyi év bevételeinek 60%-a szerepel majd. A probléma abból fakad, hogy egyes bankok még ezt a 60%-ot sem fogadják el teljes egészében, azaz a felvehető hitelösszeg csökken. Ha személyi kölcsönt KATA-sként igényelnél, mindenképp érdemes utánanézni ennek, mielőtt hitelfelvételt kezdeményezel, mert lehet, hogy épp emiatt nem kapod meg a kívánt összeget.

Lényeges tudni még azt is, hogy a KATA-s vállalkozók esetében a legalább egy, teljes, lezárt pénzügyi évet a legtöbb bank elvárja. Ha Neked ez még nincs meg, akkor a személyi kölcsön KATA-s igénylése szinte lehetetlen, de szerencsére csak szinte. Hiszen akad olyan pénzintézet is, amely eltekint ettől. Ennek folyományaként viszont az igénylés időpontjáig összegyűlt bevételt úgy tekintik, mintha egy teljes év lenne. Ezt elosztják 12-vel, és az eredményt veszik havi jövedelemnek, ami így nyilván alacsonyabb, mintha meglenne a teljes év. Ebből következik, hogy a hitelösszeg is alacsonyabb lesz.

Még egy dolgot meg kell említenünk a személyi kölcsön-KATA témában. Ha a vállalkozás nem egyszemélyes, hanem több tulajdonosa van, akkor a tulajdoni hányad alapján osztja a NAV a bevételeket, és a bank ebből számolja a felvehető hitelösszeget is.

Mint látható, a személyi kölcsönt KATA-s vállalkozóként is igényelheted, csupán néhány változással kell számolnod. Tekintsd meg ajánlatainkat, és ha kérdésed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Rossz konstrukciójú hiteled van? A hitelkiváltás a megoldás!

Rossz konstrukciójú hiteled van? A hitelkiváltás a megoldás!

2018.09.17.

Ha meglehetősen régóta törleszted a hiteledet, akkor szinte biztos, hogy a konstrukciója mára már elavulttá vált, és sokkal jobbakat is találhatsz a piacon. Érdemes elgondolkodnod a hitelkiváltás lehetőségén, hiszen így nem csak a hiteled lesz korszerűbb, de a törlesztőrészleted is alacsonyabbá válik!

Tovább olvasom
Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

Építési hitelnél hogy folyósít a bank?

2020.01.02.

Az építési hitel használt ingatlan felújítására, illetve korszerűsítésére igényelheted, például emeletráépítéshez, szigetelés-, ablak, vagy akár fűtéscseréhez. Az egyik legfontosabb jellemzője, hogy nem egy összegben folyósítják, hanem részletekben, és az építkezés készültségi fokától függ, hogy mikor kapod meg az egyes részösszegeket: ha elkészül egy építési fázis, akkor helyszíni szemlét tart a bank, és ezt követően folyósítják a következőt.

Tovább olvasom
Lakáslízing, vagy lakáshitel – mi a különbség?

Lakáslízing, vagy lakáshitel – mi a különbség?

2019.05.06.

Ha lakást vásárolnál, akkor több lehetőséged is van, de most maradjunk annál a helyzetnél, amikor nem áll a rendelkezésedre a teljes vételár; ebben az esetben választhatsz a lakáshitel és a lakáslízing között. A kérdés csak az, hogy melyikkel jársz jobban!

Tovább olvasom
Hitelfelvételről – hogy csináljam okosan?

Hitelfelvételről – hogy csináljam okosan?

2018.11.28.

A fenti kérdésre nincs egyértelmű válasz, hiszen ahány ember, annyiféle élethelyzet, amikhez más és más hiteltípusok tartoznak, és azokból is számtalan létezik. A most következő írásunkban tehát általánosságban fogunk beszélni a hitelfelvételről és annak buktatóiról.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával