Lakáslízing, vagy lakáshitel – mi a különbség?
Ha lakást vásárolnál, akkor több lehetőséged is van, de most maradjunk annál a helyzetnél, amikor nem áll a rendelkezésedre a teljes vételár; ebben az esetben választhatsz a lakáshitel és a lakáslízing között. A kérdés csak az, hogy melyikkel jársz jobban!
Ha szakszerűen kellene megfogalmaznunk: a lakáslízing olyan konstrukció, amiben a lízingbeadó gyakorolja a tulajdonjogot a lízingbevevő megbízásából, mégpedig azért, hogy az ingatlant a lízingbevevő birtokába és használatába adja a szerződésben meghatározott időintervallumra. Közérthetően ez annyit tesz, hogy a lakáslízinget nyújtó pénzintézet tulajdona a lakás, és csak akkor válsz Te a tulajdonossá, amikor a lízing lejár. Lakáshiteleknél ez épp ellenkezőleg történik, hiszen ott a lakás tulajdonjoga a Tiéd már a legelejétől kezdve. Olvass tovább a lakáshitelekkel kapcsolatosan, kattints ide.
A lakáslízingnek három típusa létezik. A nyílt végű, a zárt végű és a visszlízing. Az első igénybevételekor eldöntheted, hogy a maradványérték megfizetésével megszerzed-e a tulajdonjogot, a másodiknál ezt csak Te teheted meg, a harmadiknál pedig eladod a lízingcégnek, majd ismét lízingbe veszed. A maradványérték a legnagyobb különbség a lakáslízing és a lakáshitel között. Hiszen az utóbbinál ilyen nincs, illetve akadnak továbbiak is. Lízinget még mindig igényelhetsz devizaalapon, felső életkori határ nincs, emellett a vételár részét lépező ÁFA kamatmentes részletre is fizethető. Erre jön még az a fontos tudnivaló, hogy a lakáslízing esetében kettős illetékfizetésre kell számítani. Egyrészt a lízingcég fizeti a szerződés kezdetekor, majd a lejárati időt követően a végső tulajdonos, azaz vagy Te, vagy a lízingcég. Végső soron viszont elmondható, hogy mindkét esetben Te fogsz fizetni, hiszen a lakáslízing díjába valószínűleg mindkét illeték költségét beépítik. Partnerünk lakáshitel ajánlatait is tekintsd meg, kattints ide!
Ugyan a lakáslízing költsége kezdetben alacsonyabb, ennek ellenére jobban jársz, ha a sima lakáshitelt választod, és ha így teszel, akkor van egy jó hírünk. Számos kedvező konstrukció közül választhatsz! Hasonlítsd össze a bankok legjobb ajánlatait oldalunk segítségével, és ha kérdésed van, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.