Provident ujProvident ujHirdetés

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

2020.02.24.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 21. 10:24

Szögezzük le még a cikk legelején: minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön egyelőre nem létezik, ezzel a minősítéssel csak lakáshitelt lehet jelenleg igényelni, viszont a Magyar Nemzeti Bank tervezi a bevezetését. Ezt azért fontos tudni, mert a továbbiakban nem tényeket olvashatsz, hanem a mi véleményünket arról, hogy miért is lehetne ez előnyös, illetve milyen lehetne maga a konstrukció.

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

Egy minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön olcsóbb és gyorsabb lehetne, mint a manapság felvehető személyi kölcsönök. Ennek köszönhetően pedig a minősítést nem elnyerő hitelek is kénytelenek lennének alkalmazkodni a megváltozott piaci helyzethez. Vagyis még olcsóbb lehetne a hitelfelvétel. A minősített fogyasztóbarát minősítésnél az egyik alapfeltétel a kamatplafon. Ami a lakáshiteleknél is alacsony, egy személyi kölcsönnél pedig még alacsonyabb; 6% alatti kamatokat vizionálunk, de ebben lehet, hogy tévedünk. Ez olyan alacsony THM értékeket jelent, amilyenekkel eddig nem nagyon találkozhattunk, legfeljebb a jelzáloghiteleknél. Ráadásul változó kamatozás lenne abban az értelemben, hogy a futamidő hosszától függne a kamat nagysága, azaz minél rövidebb a futamidő, annál alacsonyabb a kamat, tehát nem a kamatperiódusok bevezetésére gondolunk. Emellett az is lehetséges, hogy az igényléshez kapcsolódó további díjakat is maximalizálják majd a minősített fogyasztóbarát személyi kölcsönöknél.

Valószínűsíthető, hogy a minősített fogyasztóbarát személyi kölcsönöket kizárólag online lehet majd igényelni, hiszen ez is felgyorsítja majd a folyamatot. Ehhez azonban szükség van arra is, hogy bevezetésre kerüljön az MNB tervei szerint egy olyan rendszer, amiből egyenesen a NAV-tól lehet majd lekérni az ügyfél keresetkimutatását. Emellett a személyre szabott dokumentumlista bevezetésére is komoly az esély.

Érdekes lenne látni, mit művelne a magyarországi hitelpiaccal egy minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön minősítés bevezetése; már csak ezért is várjuk, hogy mit lép ez ügyben a Magyar Nemzeti Bank. Ha kíváncsi vagy a fejleményekre, térj vissza blogunkra a későbbiekben is, ha pedig kérdésed lenne, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Ki maradhat a moratóriumban?

Ki maradhat a moratóriumban?

2020.10.16.

Mint nyilván Te is tudod – sőt, talán a részese is vagy –, a kormány idén tavasszal bevezette a lakossági hitelekre az úgynevezett hitelmoratóriumot, ami 2020. december 31.-ig él, 2021 januárjától azonban minden visszaáll a régibe, vagyis folytatódnak a törlesztések a korábbiak szerint. Most azonban felmerült a lehetőség ennek meghosszabbítására, ám nem mindenki számára, így adott a kérdés, hogy ki maradhat a moratóriumban.

Tovább olvasom
Használtautó vagy új, amit hitelre érdemes vásárolni?

Használtautó vagy új, amit hitelre érdemes vásárolni?

2020.02.27.

Valójában nem az a kérdés, hogy mit érdemes hitelre vásárolni, hiszen ha nincs annyi hozzáférhető pénzed, amiből kifizetheted az autót, akkor mindenképp hitelt kell felvenned. Az igazi kérdés az, hogy mind az új, mind a használt autó esetében melyik az a hiteltípus, ami jobban megéri.

Tovább olvasom
Új vagy használt lakást érdemes hitelből vásárolni?

Új vagy használt lakást érdemes hitelből vásárolni?

2019.11.05.

A fenti kérdést inkább úgy kellene feltenni: új vagy használt ingatlant érdemes vásárolni? Hitelezési szempontból is van ugyan különbség, ám nem számottevő, mindenesetre leírjuk röviden, mire számíthat az, aki ezzel a dilemmával küzd.

Tovább olvasom
Legegyszerűbben online juthatunk kölcsönhöz, mutatjuk a folyamatot!

Legegyszerűbben online juthatunk kölcsönhöz, mutatjuk a folyamatot!

2020.08.27.

Ha a kényelmes megoldásokat kedveled, a legegyszerűbben online juthatsz kölcsönhöz, de tudnod kell, hogy ez nem vonatkozik minden hitelkonstrukcióra, így például a lakáshitelekre sem. Személyi kölcsönök esetében azonban egyre inkább a háttérbe szorul a hagyományos, bankfióki hitelfelvétel, és a koronavírus-járvány hatására gyakorlatilag majdnem minden banknál létezik már ez a lehetőség.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával