
Széchenyi Újraindítási Beruházási Hitel
- Széles körben alkalmas beruházási célok megvalósítására
- Állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás
- 10 éves futamidőre is választható
- hirdetés -
Széchenyi Újraindítási Beruházási Hitel
- hirdetés -
Széchenyi Újraindítási Beruházási Hitel
A megújított Széchenyi hitel (teljes nevén: Széchenyi Kártya Program) egyik új eleme a Széchenyi beruházási hitel plusz, amelynek felhasználása sok vállalkozás számára jelent előnyös lehetőségeket a beruházásokat tekintve.
A Széchenyi Kártya Program – amely a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) összefogásával jött létre – 2020-ban alapos átalakuláson, frissítésen esett át. Ennek oka elsősorban a járványhelyzet volt, a koronavírus-járvány olyan gazdasági környezetet teremtett, amelyben nehezebben boldogulnak a vállalkozások.
A következő termékekkel bővült a Széchenyi hitel: Széchenyi munkahelymegtartó hitel, Széchenyi kártya folyószámlahitel plusz, Széchenyi likviditási hitel, Széchenyi beruházási hitel plusz, agrár Széchenyi kártya plusz. Az új konstrukciók feladata az, hogy segítsék a finanszírozást (működés és projektek) a járványidőszak jelentette komolyabb kihívásokban.
Emiatt jött létre tehát a Széchenyi beruházási hitel plusz is, amelynek a célja az, hogy bátorítsa a fejlesztéseket, azaz az azokat érintő kiadásokban segítse a hazai vállalkozásokat. Az ebben a hitelkonstrukcióban felvett kölcsönből a beruházások mellett a hitelcélhoz kapcsolódó forgóeszközök is finanszírozhatóak. Minimum 500 ezer, legfeljebb 1 milliárd forintot lehet igényelni, a futamidő legfeljebb 10 év, van türelmi idő (maximum 24 hónap) a törlesztés kezdetéig, a nettó ügyleti kamat 1,0 százalék/év, a kezelési költséget az állam fizeti, a szerződéskötés díja egyszeri 1,5 százalék, legfeljebb 1,5 millió forint, a folyósítási jutalék folyósításonként 15 ezer forint.
A Széchenyi beruházási hitel pluszt azért előnyös igénybe venni, mert széleskörűen alkalmas beruházási célok megvalósítására, rendelkezik állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatással. Nagyobb összeg, akár 1 milliárd forint is igényelhető, akár 10 éves futamidő is választható, valamint – a többi Széchenyi hitelhez hasonlóan – az ország több mint 200 pontján igényelhető a kölcsöntípus. Minden olyan mikro-, kis- és középvállalkozás igényelheti, amelynek nincs lejárt köztartozása, lejárt hiteltartozása, és megfelel a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában meghatározott többi egyéb feltételnek.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Magyarországon bejegyzett mikro-, kis- és középvállalkozások, illetve egyéni vállalkozók. Akad olyan termék, amelynél legalább egy lezárt üzleti év szükséges, de ez nem mindenütt kizáró ok.
A beruházási hitelek elsősorban a mikro-, közép-, és kisvállalkozásoknak szólnak. Sokféle feltétel van, hiszen a termék is sokféle lehet. Ami általában alapvető, az a magyarországi telephely, legalább egy lezárt üzleti év, valamint a köztartozás és hiteltartozás mentesség.
Az agrár hitel voltaképpen egy vállalkozói hitelfajta. Számos formája van, amelyet a mezőgazdaságban tevékenykedő vállalkozások tudnak hasznosítani. Működéshez, beruházáshoz egyaránt hasznos lehet, sokféle célt szolgálhat.
A vállalkozói folyószámlahitel fix költsége a kamat, amelyet a bank naponta számol a fennálló tartozásra, de akadhatnak más költségek, díjak is, mint például a kezelési költség.
A legnagyobb előnye az, hogy segíthet átmeneti pénzzavarok esetében. A vállalkozás pénzforgalmi számlájához nyújtott hitelkeretből szabad felhasználású kölcsönhöz juthatunk. A keret nagyságát a hitelező pénzintézet határozza meg az alapján, hogy a vállalkozásunk milyen helyzetben van, hogy alakult az árbevétele az elmúlt időszakban.
A célra több lehetőség is akad. A kereskedelmi bankok sokféle hitelterméket ajánlanak vállalkozóknak különböző célokra, valamint rendelkezésre állnak a Széchenyi hitelek is. Az állam igyekszik támogatni a hazai mikro-, kis-, és középvállalkozásokat, kamattámogatást és könnyített feltételeket biztosít számukra a különböző hiteleknél.
A kezdő vállalkozások kategóriájába általában azok a vállalkozások tartoznak, amelyek még nem működnek, vagy nincs jelentős üzleti múltjuk, még nem rendelkeznek egy teljes, lezárt üzleti évvel.
Fel kell keresni egy regisztráló irodát, amelyek a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a helyi kereskedelmi és iparkamaránál, vagy a KAVOSZ-irodákban érhetőek el. Az igényléshez össze kell gyűjteni/kitölteni az adott termékhez szükséges dokumentumokat. Ki kell választani a forgalmazó bankok közül azt, amellyel szeretnénk szerződést kötni.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az aktív KHR és passzív KHR lista közötti különbségek leírhatóak egyszerűen és részletesen is; mi most az utóbbit választottuk.
Tovább olvasomLakáshitelt 2022-ben felvenni sokkal nagyobb kihívás lesz, mint a korábbi években, és nem csak a kamatok emelkedése miatt.
Tovább olvasomOtthonteremtési támogatásokat egy gyerekkel is igényelhetsz, csak az a kérdés, hogy mit és mennyit. Az alábbiakban ezekről olvashatsz.
Tovább olvasomMilyen számlacsomagokat találhatsz az OTP Banknál? Az alábbiakból megtudhatod!
Tovább olvasom