OTP Ritmus Forgóeszközhitel
- Szabadon felhasználható
- Nincs rendelkezésre tartási jutalék
- Tárgyi fedezet bevonására nincs szükség
- Igényléshez nem szükséges üzleti terv
- promóció -
OTP Ritmus Forgóeszközhitel
- promóció -
A forgóeszközhitel egyaránt megoldást jelenthet a vállalkozás rövid, vagy hosszú távú forgóeszközigényeinek finanszírozására. Az igényelt összeget többek között készlet feltöltésre, alapanyag beszerzésre, valamint különböző működési költségekre lehet fordítani. A forgóeszközhitel nagy előnye, hogy rugalmas a lejárati ideje és a finanszírozási formája. A kölcsöntípus igénybevételére, törlesztésére vonatkozóan nincsenek előírások. A hitel futamideje az esetek többségében egy és három év között mozog, az igényelhető összeg általában egymillió forinttól indul, és akár több tízmillió forint is lehet. A kölcsön típusa lehet rulírozó vagy nem rulírozó, illetve több részletben is lehívható.
A forgóeszközhitel feltételei közé tartozik, hogy az igénylő vállalkozás hazánkban bejegyzett legyen, és legalább egy éve működjön. Nem lehet ellene folyamatban csőd, felszámolási, végrehajtási és végelszámolási eljárás, illetve nem lehet lejárt hitel és köztartozása, valamint cégbírósági változás sem lehet folyamatban. Az igénylés elindításához a következő dokumentumokra van szükség: személyi igazolvány, lakcímkártya, adókártya aláírással hitelesített másolata a vállalkozás vezetői, valamint a fedezeti ingatlan tulajdonosai részéről, aláírási címpéldány, 30 napnál nem régebbi cégkivonat, 30 napnál nem régebbi tulajdoni lap az ingatlanról, térképmásolat, vállalkozói igazolvány egyéni vállalkozók részéről vagy társasági szerződés.
A forgóeszközhitel egyik nagy előnyét az jelenti, hogy a hitelkeret nagysága sokszor rugalmasan tud alkalmazkodni a vállalkozás finanszírozási igényeihez. Azaz választhatunk a különböző típusok közül, miután kiszámoltuk, hogy melyik a vállalkozásunk számára leginkább alkalmas hitelkonstrukció. A hitel biztosíték mellett, vagy anélkül is elérhető az igénybe vevő cég igényeitől és lehetőségeitől függően. Ha a hiteltípus rulírozó, a lehívásokat, törlesztéseket a vállalkozás szabadon irányíthatja, és ezzel az üzletmenetéhez igazíthatja a hitel használatát. A forgóeszközhitel segítségével a cég kedvezőbb árat tud elérni a különböző készletbeszerzéseknél. A kamatfizetés csak az igénybe vett kölcsön összege után esedékes, havonta vagy negyedévente, a törlesztés pedig automatikusan történik a fizetési számla terhelésével.
Mint minden vállalkozói hitelnek, a forgóeszközhitel legnagyobb előnye, hogy a vállalkozás saját forrás nélkül fejleszthető.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a magyar állam által díjtámogatott, rendkívül kedvező feltételekkel igényelhető forgóeszközhitel vállalkozások számára.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségénél, a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban, és a Kereskedelmi és Iparkamarák területi irodáiban igényelhetünk. Az ott dolgozó munkatársak segítenek nekünk az igénylőlap kitöltésében, és elmondják azt is, hogy milyen dokumentumok kellenek, majd az igénylőlapot a kitöltés után azonnal továbbítják az általunk kiválasztott bankhoz. Az igénylőlap kitöltése minden esetben díjmentes. Semmiféle jutalékot vagy díjat nem számolnak fel a regisztráló irodák a segítségért. Ráadásul a Széchenyi Likviditási Hitel MAX az ország több, mint 200 pontján igényelhető.
A Széchenyi Likviditási Hitel MAX egy szabad felhasználású forgóeszközhitel, amit felhasználhatunk a vállalkozásunk működéséhez szükséges kiadásaink fedezésére. Mivel a Széchenyi Likviditási Hitel MAX szabad felhasználású, a költéseinket nem kell számlával igazolnunk. A hitelt elkölthetjük forgóeszközök beszerzésére, és szolgáltatásokat fizethetünk ki belőle. Vehetünk belőle készleteket, költhetjük szállításra, raktározásra, csomagoltatásra, és karbantartásra is. De továbbképzést és hirdetést is fizethetünk belőle. És a Széchenyi Likviditási Hitel MAX felhasználható akár hitelkiváltásra is.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A forgóeszközhitel futamideje legfeljebb három év lehet, de adott esetben ennél hosszabb futamidőre is van lehetőség.
A forgóeszközhitel maximális összegét a hitelt nyújtó bank határozza meg. A hitel nagysága általában egy és százmillió forint között van.
A forgóeszközhitel lehetővé teszi a forráshiányos vállalkozások számára, hogy a megfelelő készletekkel optimálisan működhessenek.
A forgóeszközhitel felhasználható készletvásárlásra, alapanyag beszerzésre, és a működési költségek fedezésére.
Forgóeszközhitelt mikro, kis és középvállalkozások és egyéni vállalkozók igényelhetnek a forgóeszközeik finanszírozására.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
A saját otthon megszerzése sokak számára életük egyik legnagyobb pénzügyi lépése, ám az ingatlanvásárláshoz szükséges anyagi források előteremtése gyakran komoly kihívást jelent. Az ingatlanárak folyamatos növekedése miatt sok ember számára elengedhetetlen a külső pénzügyi segítség igénybevétele, ami jellemzően jelzáloghitel formájában történik. De mi is pontosan a jelzálog, hogyan működik, és milyen kockázatokat hordoz magában? Ezen kérdéseket járjuk körbe ebben az útmutatóban.
A bankkártyák elterjedése alapjaiban változtatta meg mindennapi pénzügyi szokásainkat. Az emberek a készpénzmentes fizetési megoldások kényelme és gyorsasága miatt szívesen választanak különböző bankkártyákat. A pénzügyi piac azonban rendkívül sokféle lehetőséget kínál, ezért nem mindig egyszerű eldönteni, melyik a legjobb választás. Ahhoz, hogy megtaláljuk az igényeinknek leginkább megfelelő bankkártyát, érdemes több szempontot is mérlegelni. Ebben az esszében áttekintjük, hogy melyek ezek a kritériumok, és hogyan segíthetnek a választásban.
Az adósságrendező hitel egy hitelbe olvasztja össze a hiteleket. Lehet szó két hitelről vagy akár többről is. Egy hitelben összesíthető az autóhitel, a személyi kölcsön és a lakáshitel is. Bármennyire körültekintően jár el ugyanis valaki a hitelek felvételekor, a gazdasági környezet változása miatt előfordulhat, hogy kedvezőbb konstrukciók jelentek meg a piacon. Mutatjuk, hogyan szabadulj meg a hiteleidtől hatékonyan.
Az állampapírok az elmúlt év sláger befektetései voltak, idénre azonban már mérséklődtek az elérhető hozamok. Ez azt jelenti, hogy már nem érdemes állampapírba fektetni? És ha igen, miért éri meg? Utánajártunk, hogy idén melyik állampapírral érhetjük el a legmagasabb hozamot, és azt is megmutatjuk, hogy mit gondolnak erről a befektetési formáról a befektetők mellett a szakértők.