Vállalati hitel sorozatunk 1. – Széchenyi beruházási hitel plusz
A vállalati hitelekről érdemes olvasni, hiszen az utóbbi időszakban eléggé felkapott lett a szegmens. Nem véletlenül, hiszen az állami támogatásoknak is köszönhetően nagyon sok kedvező termékkel találkozni. Vállalkozása van és beruházna? Nézze meg, milyen lehetőséget nyújt a megújított Széchenyi Kártya Program!
A megújított Széchenyi Kártya Programban újfajta, kedvezményes vállalati hitelekről gondoskodtak. Az átalakulás oka elsősorban a negatív gazdasági környezet ellensúlyozása volt, azáltal, hogy a hazai cégek működését segítik. A koronavírus-járvány hatásai okozta visszaesés a gazdaság több területén is jelentős károkat okozott, valahol a működés vált nehézzé, mások fejleszteni nem tudtak. A magyar állam hitelcsomagokkal próbál a helyzeten javítani. Nézzük, hogyan!
A Széchenyi beruházási hitel plusz nevéhez méltóan azért lett létrehozva, hogy a hazai vállalkozások fejlesztéseit elősegítse, bátorítsa a beruházásokat. Ebből a hitelből ugyanakkor nemcsak a beruházások finanszírozhatóak, hanem a hitelcélhoz kapcsolódó forgóeszközök is. Mekkora összeget lehet igényelni? A kölcsön összege minimum 500 ezer forint, ám akár 1 milliárd forintig is felmehetünk. Ami a futamidőt illeti, az maximum 10 év, a törlesztés elkezdéséig szóló türelmi idő pedig legfeljebb 24 hónap lehet. A konstrukcióban a nettó ügyleti kamat 0,5 százalék/év, a kezelési költséget az állam állja. A szerződéskötésnek van díja, egyszeri 1,5 százalék, de legfeljebb 1,5 millió forint, a folyósítási jutalék pedig tranzakciónként 15 ezer forint.
A Széchenyi beruházási hitel plusz több oldalról is előnyös lehet egy cég számára. Az első és legfontosabb, hogy a hitelcél széleskörű, azaz sokféle beruházás megvalósítható a segítségével. Emellett természetesen nagyon fontos pozitívum az állami kamattámogatás, és a kedvezmény érinti a kezelési költségeket, és a kezességi díjakat is. Az igényelhető hitelösszeg nagysága és a futamidő hossza miatt széles körben lehet vonzó a termék a vállalkozások között.
A vállalati hitelekről fontos tudni, hogy a Széchenyi Kártya Program keretében meghirdetett kölcsönök az ország több mint 200 pontján igényelhetőek. Na, de kik igényelhetnek ilyen hitelt? Az alapvető feltétel: minden olyan mikro-, kis- és középvállalkozás pályázhat Széchenyi hitelre, amelynek nincs lejárt köztartozása, illetve lejárt hiteltartozása, és megfelel a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában meghatározott feltételeknek.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.