Provident ujProvident ujHirdetés

Új vagy használt lakást érdemes hitelből vásárolni?

2019.11.05.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 21. 09:19

A fenti kérdést inkább úgy kellene feltenni: új vagy használt ingatlant érdemes vásárolni? Hitelezési szempontból is van ugyan különbség, ám nem számottevő, mindenesetre leírjuk röviden, mire számíthat az, aki ezzel a dilemmával küzd.

Új vagy használt lakást érdemes hitelből vásárolni?

A legfontosabb különbség a hiteleknél, hogy a kizárólag új lakás vásárlására folyósított hitel kamata valamivel alacsonyabb szokott lenni, mint az általános lakáshiteleké. Ami betudható az állami támogatásnak, már amennyiben van ilyen. Manapság kezdenek eltűnni ezek a különbségek. Sőt, egyes bankoknál már nincsenek is különválasztva az új vagy használt ingatlanra igényelhető jelzáloghitelek. Ennek persze lehet köze ahhoz is, hogy a kormány bevezeti az újépítésű lakásokra is az ÁFA-t, de ez már nem a mi asztalunk, így ezzel nem is foglalkoznánk mélyebben.

Lakáshitelt itt tudsz azonnal igényelni, kattints ide.

Egy másik említésre méltó tulajdonság az újépítésű lakásokra igényelt hitelek esetében a folyósítás, illetve annak egy kitétele. A bank ugyanis csak akkor folyósít, ha a lakás kész – ennek szabályozását szintén nem fejtenénk ki –, addig viszont nem. Sok kivitelező gondolja úgy, hogy majd a vásárlók pénzéből befejezi az ingatlant, ám ez banki hitelből nem fog menni, kivéve, ha az építkezést finanszírozó banktól veszi fel a vásárló a hitelt, de ekkor is csak külön megállapodás keretein belül. Az önerőből finanszírozott lakásvásárlás persze egészen más lapra tartozik.

Az, hogy valaki új vagy használt ingatlant vásárol, rengeteg tényezőtől függ, de a hitelezés ebben már nem játszik meghatározó szerepet. A lényeg ebben az esetben az, hogy mire van lehetőség: ha egy újat tudunk megvenni, mert éppen úgy alakult, vegyük meg, ha egy használtat választottunk, akkor azt. A lakásárakat manapság már nem lehet leállítani, így az érték az elhelyezkedéstől és a mérettől függ leginkább; az, hogy új, vagy régi, alig módosítja az árat. Mindenkinek az egyéni ízlésére és persze anyagi helyzetére van bízva, hogy mit vásárol, de csak hogy konkrétumot is mondjunk: mi használtat vennénk, ám ennek csupán esztétikai okai vannak.

Mindegy, hogy új vagy használt ingatlant vásárolnál hitelből, oldalunkon összehasonlíthatod a pénzintézetek legjobb ajánlatait, és így könnyen kiválaszthatod közülük a számodra leginkább megfelelőt. Kérdésed van? Tedd fel nekünk megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,00% - 18,67%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Hajrá Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

A hitelkártya, mire jó?

A hitelkártya, mire jó?

2018.10.11.

Mióta bekerült a köztudatba, illetve az igényelhető hiteltípusok közé a hitelkártya, azóta gyakorlatilag ez a termék lett a mumus az emberek szemében. Nem véletlen, de nem azért, amire sokan gondolnának, hanem mert nem úgy használják, ahogy kellene. A hitelkártya valójában zseniális találmány, és ha megfelelően bánunk vele, akkor gyakorlatilag kamatmentes!

Tovább olvasom
Jelzáloghitelt kiváltani, miért érdemes?

Jelzáloghitelt kiváltani, miért érdemes?

2019.07.02.

Többször is feltették már nekünk ezt a kérdést, ezért úgy gondoltuk, ideje megválaszolni egy cikk formájában is, hiszen még sokakban motoszkálhat. Kiváltani a jelzáloghitelt – röviden arról szól, hogy felveszel egy másik hitelt, amiből kifizeted a már meglévőt, és az újat törleszted tovább. És hogy ez miért éri meg?

Tovább olvasom
2020 minimálbér változás – mennyi a garantált bérminimum?

2020 minimálbér változás – mennyi a garantált bérminimum?

2020.02.19.

Először is fontos tisztázni, hogy a minimálbér és a garantált bérminimum nem ugyanaz, az utóbbi ugyanis az úgynevezett szakmunkás minimálbér, vagyis szakképesítéssel rendelkezőknek ez magasabb, mint a végzettséggel nem rendelkezőknek. A 2020-as minimálbér-változás esetében a bruttó összeg 161.000 forintra, a garantált bérminimum pedig 210.600 forintra emelkedik; a bérnövekedés mindkét esetben 8%-os.

Tovább olvasom
Mekkora összegű hitelt vehetek fel minimálbérre 2021-ben?

Mekkora összegű hitelt vehetek fel minimálbérre 2021-ben?

2021.02.10.

Egy hitelügyintézés kapcsán kardinális kérdéskör a kérvényező jövedelemhelyzete, és miután az igénylést már egy ideje a kereset átvizsgálásához kötik, ami igazolásköteles is, így a fedezet nélküli kölcsönök ideje leáldozott. Ezzel kapcsolatosan jogosan merül fel a kérdés: mekkora a pénzintézetek által elvárt alapkereset? Minimálbérrel van esélyem labdába rúgni? Mekkora összegű hitelt kaphatok így? Nézzünk utána!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával