Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Milyen önerőt használhatok fel lakásvásárlás esetén?

2020.02.03.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 21. 10:10

Az önerő kérdése a lakáshitelek felvételénél alapvető, hiszen a JTM szabályozás kimondja, hogy hitelfelvételhez szükség van rá. Ahogy azt is, hogy milyen önerőt használhatsz. Többféle lehetőséged is van ugyanis, ebben a cikkben pedig ismertetjük az összeset.

Milyen önerőt használhatok fel lakásvásárlás esetén?

A legelső, mondhatni alapvető önerő típus a készpénz. Ezt nem is kell magyarázni, hiszen ez a bank számára legegyszerűbb megoldás. A pénzintézetek részéről nincs meghatározva, hogy milyen önerőt használhatsz, csupán a JTM szabályozás állítja ezt keretek közé, ám lényegesen könnyebb egy adott összeggel kalkulálni, mint a következő kettővel.

Egy másik lehetőség az önerő megoldására a pótfedezet bevonása, ami egy másik ingatlan lehet. Ezzel gyakorlatilag kiválthatod az önerőt. Az ügyintézés viszont hosszadalmasabb lesz, hiszen a pótfedezetet is értékbecslés alá kell venni, majd minden olyan tennivalóra szükség van ennek esetében is, mint amit a megvásárolt ingatlannál kell elvégezni. Fontos, hogy mindkét ingatlanra jelzálogjogot jegyeznek be. Ez gyakorlatilag dupla rizikót is jelent a számodra, emellett a bankok egy része is kockázatosnak találja az ilyen ügyleteket, tehát a mozgástered is kisebb.

Lehetséges még személyi kölcsönnel is megoldani az önerőt. Ám ennek is vannak hátrányai, és ez szintén a JTM szabályozásból fakad. A személyi kölcsön törlesztőrészlete ugyanis beleszámít abba az 50, illetve 60%-ba, ami a jövedelmedből törlesztésre fordítható. Ráadásul a személyi kölcsön futamideje lényegesen rövidebb, mint a lakáshiteleké. Így a havi törlesztése részarányosan magasabb is. Ennek a módszernek csak akkor érdemes nekifogni, ha a jövedelmed magas, és ez alatt a többszázezer forintos nettó fizetést értjük. Ám a lehetőségeid még ebben az esetben is korlátozottak lesznek.

Utolsó lehetőségként még megemlítenénk az CSOK-ot, illetve a babaváró hitelt, de ezeket csak abban az esetben veheted igénybe, ha családot alapítasz, és meg kell felelned egy sor speciális feltételnek is.

Ha az önerő kérdése megoldott, és már csak a megfelelő lakáshitel után kutatsz, tekintsd meg ajánlatainkat, kérdés esetén pedig fordulj hozzánk bizalommal elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

12,8% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Személyi kölcsönök 2019-ben

Személyi kölcsönök 2019-ben

2019.10.21.

Olvashattad és hallhattad már, hogy jelenleg nagyon kedvező a kamatkörnyezet, és ha hitelt akarsz felvenni, akkor azt most kell. Nem a levegőbe beszél, aki ezt állítja, hiszen a személyi kölcsönök 2019-ben olyan kamatokkal kerülnek piacra, amilyeneket korábban sosem láthattunk.

Tovább olvasom
Koronavírus hatása a hitelfelvételre – összegyűjtöttük a legfontosabb változásokat!

Koronavírus hatása a hitelfelvételre – összegyűjtöttük a legfontosabb változásokat!

2021.01.07.

A 2020-as pandémia a monetáris piacra is rányomta a bélyegét, így Magyarországon is jó néhány változást hozott a bankok életébe, ami leginkább a lakossági hitelezésen érezteti hatását. Összegyűjtöttük a legfontosabb változásokat, amik szemléltetik, hogy a koronavírus hatása miként formálta a folyósítási és felvételi attitűdöket.

Tovább olvasom
Lakáshitelkonstrukció-váltás – miért érdemes?

Lakáshitelkonstrukció-váltás – miért érdemes?

2019.12.30.

Ha régóta törlesztesz egy ingatlanhitelt, akkor valószínű, hogy a konstrukciója elavult, és sokkal kedvezőbbet is találhatsz, ha alaposan utánanézel. Érdemes elgondolkodnod a lakáshitelkonstrukció-váltáson, hiszen így az nem csak korszerűbb lesz, de a törlesztőrészleteket és a THM-et is csökkentheted!

Tovább olvasom
Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

2020.12.04.

Abban az esetben, ha valaki idén március 18-ig kapott hitelt – beleértve a kölcsönöket és a lízinges megállapodásokat is –, a kormány által kihirdetett moratórium hatása, illetve érvényessége kiterjed a következőkre: személyi kölcsön, lakásra felvehető hitel, Babaváró-támogatás, lízingelt autó, vagy a jelenleg is népszerű CSOK. Fontos viszont tisztában lennünk azzal, hogy a halasztás nem azt jelenti, hogy nem kell majd fizetnie az adósnak. Nézzük, mire érdemes odafigyelni.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával