2022.04.29.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A jelzáloghitel egy banki hiteltermék; az igényléséhez fedezetre van szükség, amire jelzálogjogot jegyeznek be, és ez az esetek többségében ingatlan, erre pedig azért van szükség, mert ez biztosítja a fedezetet a bank számára. A kamat alacsonyabb, a futamidő hosszabb, az igényelhető összeg pedig magasabb, mint a személyi kölcsönök esetében. Jelzáloghitelt használt lakásra vásárlásra vagy szabad […]
Tovább olvasom
2020.09.01.
Fedezetre és önerőre minden jelzáloghitel felvételéhez szükség van. Az önerőt a JTM szabályozás alapján állapítják meg, lakásvásárlásnál a vételár minimum 20%-a, de általában magasabb, mert a bankok határozzák meg a mértékét.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Az első lépés az előzetes hitelbírálat, ezt követően be kell szerezni a szükséges dokumentumokat, majd benyújtani a hiteligénylést. A bank értékbecslést végeztet, majd következik a hitelbírálat, amit a szerződéskötés, majd a folyósítás követ, végül bejegyzik a jelzálogjogot a földhivatalnál.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Személyazonosító okmányra minden hiteligénylésnél szükség van, emellett lakcímkártyát, jövedelemigazolást, bankszámlakivonatokat, adásvételi szerződést, tulajdoni lapot és alaprajzot kell beszerezni, illetve beadni. A bank ezeken kívül kérhet még helyszínrajzot, építési engedélyt, költségvetést és használati megosztási szerződést is.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Az önerő személyi kölcsönből is megoldható, de ez befolyásolja a maximálisan felvehető hitelösszeget. A JTM szabályozás szerint a jövedelem maximum 50%-a fordítható törlesztésre, vagy magas jövedelem esetén a 60%-a, és ebbe beleszámítják az önerőhöz felvett személyi kölcsön törlesztését is.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A THM-be beleszámolják: a folyósítási díjat az ügyintézés díját az adminisztrációk költségeit a kezelési költséget az értékbecslési díjat a helyszíni szemle díját az ingatlan-nyilvántartási díjat a hitelközvetítői díjat a számlavezetési díjat Nem számolják bele: a […]
Tovább olvasom
2020.09.01.
A jelzáloghiteleket általában hosszú futamidőre veszik fel, ám így meglehetősen magas összeget kell fizetni a banknak a tőketartozáson felül. Érdemes az optimális középutat választani, ám ha ez nem megoldható, a maximális futamidő 30 év.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Természetesen igen, szerződésmódosítással, ám fontos tudni, hogy ennek díja van.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A legtöbb banknál kilencven napig csak a késedelmi kamatok felszámítása várható, utána azonban felmondhatják a hiteledet, és elindul a végrehajtás, ami az ingatlan értékesítésével zárul. A kilencven napos határidő a KHR negatív adóslistára kerülést is jelenti, ha a tartozás meghaladja a mindenkori minimálbér összegét. Fizetési nehézségek esetén érdemes azonnal jelezni a banknak, mivel az ő […]
Tovább olvasom