2022.04.29.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A felvehető hitelösszeg bankonként változik, de fontos hozzátenni, hogy az akció sosem a felvehető hitelösszegre vonatkozik. A maximum elérhető hitelösszeg 10.000.000 forint.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Ha akciós személyi kölcsönről van szó, akkor a futamidő megegyezik azokéval, általában 1-8 év, ha viszont jelzáloghitel, akkor 30 év a maximum.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A THM a Teljes Hiteldíj Mutató rövidítése. Ebből tudható meg az, hogy egy év alatt az adott hitelnél a tőketartozáson felül mekkora összeget kell visszafizetni. A THM a kamatból, a kezelési költségből, a bankszámlavezetés díjából, jelzáloghitel esetén pedig ezen felül az értékbecslés, az ingatlan-nyilvántartási eljárás és a helyszíni szemle díjából áll. Az akciók nagy része […]
Tovább olvasom
2020.09.01.
Szinte bármilyen, ami egy nem akciós hitel esetében előfordulhat, vagyis folyósítási, elő- és végtörlesztési, szerződésmódosítási és számlavezetési díj lehetséges. Viszont az akciós hitelek egy részének épp az a lényege, hogy ezeket a díjakat, vagy egy részüket elengedik.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Amennyiben személyi kölcsönről van szó, ezekre amúgy sincs szükség, a jelzáloghitelek esetében viszont mindenképp, hiszen ezt törvény szabályozza, így az elengedésük sem lehetséges.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Ugyanaz, mint ami a többi hitel esetében, vagyis az első lépés a hitelkonstrukció, illetve a bank kiválasztása, ezt a dokumentumok beszerzése, majd leadása követi. Az igénylés történhet személyesen, illetve – személyi kölcsön esetében – online is, majd ezt követi a hitelbírálat és a folyósítás.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Természetesen lehetséges, hogy a bank kizár egy ügyfelet a hitelfelvételből, ám ez nem függ attól, hogy az adott hitel akciós-e, vagy sem, mivel ekkor minden hitel felvételét elutasítják. Az okok többfélék is lehetnek: KHR negatív adóslistán való szereplés a jövedelem nem elegendő, vagy nem igazolható a minimális munkaviszony ideje még nem telt le az életkor […]
Tovább olvasom
2020.09.01.
Ha a befizetés késedelmes, akkor késedelmi kamatot terhelnek be, amikor pedig hosszú időn át egyáltalán nem történik befizetés, akkor a felmondási időpontban a bank felmondja a hitelszerződést, és a teljes hitelösszeget egy összegben követeli.
Tovább olvasom
2020.09.01.
A KHR listán való szereplés a legtöbb banknál elutasítást von maga után, ám a Cofidisnél passzív, a Providentnél pedig aktív státusz esetén is lehet kölcsönt igényelni, bár ezek nem feltétlenül akciósak.
Tovább olvasom
2020.09.01.
Amennyiben hosszabb ideig nem tudod fizetni a törlesztőrészleteidet, akkor a bank felmondja a hitelszerződést, a teljes tőketartozás egy összegben válik esedékessé, és értékesítik a fedezetül szolgáló ingatlant. Ha 90 napnál tovább tartozol az aktuális minimálbér összegével, akkor az adataid a KHR negatív adóslistára kerülnek, és minden további hitelfelvétel lehetetlenné válik. Érdemes jelezni a banknak a […]
Tovább olvasom