További blogbejegyzések
Személyi kölcsön temetésre - amikor gyorsan kell a pénz!
2017.04.03.Személyi kölcsön temetésre? Bizony, nagy segítség lehet! Mostani bejegyzésünk egy „nem szeretek írni róla” témáról szól. A temetésről, pontosabban annak anyagi finanszírozásáról. A legtöbben beszélni sem szeretnek erről a témáról, pedig fontos, hogy ha egy ilyen helyzet előáll, legyen valamennyi információnk róla kiindulópontként.
Tovább olvasomLakáshitel mellé, önerőként személyi kölcsön?
2018.03.15.A lakáshitel közös jellemzője, hogy a néhány éve bevezetett adósságfék-szabályozás egyik eleme miatt a felvett hitel összege a megvásárolni kívánt ingatlan piaci értékének maximum 80%-a lehet, tehát 20% önerőre mindenkinek szüksége van, aki hitelből szeretné megoldani az ingatlanvásárlást. De mit tehet az, akinek nem áll a rendelkezésére a megfelelő összeg, tehát lakáshitel mellé igényelhető-e kölcsön?
Tovább olvasomOtthontámogatás közalkalmazottaknak 2026-tól: így működik az évi nettó 1 millió Ft lakástámogatás
2025.11.26.Közalkalmazottként 2026-tól évente akár nettó 1 millió forint vissza nem térítendő otthontámogatást kaphatsz. A támogatás meglévő lakáshitel törlesztésére vagy új lakás vásárlásához, építéséhez szükséges önerőre használható. Cikkünkben részletesen bemutatjuk, ki jogosult, hogyan zajlik az igénylés, mikor kell visszafizetni, és hogyan kombinálható az Otthon Starttal vagy más lakástámogatásokkal.
Tovább olvasomJelentős növekedésben a személyi kölcsönök
2025.03.20.Az elmúlt években a magyarországi személyi kölcsönök piaca jelentős változásokon ment keresztül, melyek közül kiemelkedik az átlagos hitelösszegek folyamatos növekedése. Míg korábban a személyi kölcsönök átlagos összege 2 millió forint körül mozgott, mára ez az érték meghaladta a 3 millió forintot. Ez a tendencia számos gazdasági és társadalmi tényező eredménye, melyeket érdemes részletesebben megvizsgálni.
Tovább olvasom



