További blogbejegyzések
Fogyasztóbarát személyi kölcsön – miben különbözik a többitől?
2020.09.02.A Fogyasztóbarát személyi kölcsönök csak nemrég jelentek meg, de mind a hitelezők, mind a hitelt felvevők felkapták rá a fejüket. Ez érthető is, hiszen a Fogyasztóbarát lakáshitelekkel a Magyar Nemzeti Bank megmutatta, milyennek is kellene lennie egy, az ügyfelek érdekeit szem előtt tartó hitelkonstrukciónak, és ha ezt egy személyi kölcsönnel is meg lehetne oldani, az nagyot szólhatna a magyar pénzpiacon.
Tovább olvasomDiákhitel: állampapírba fektetve akár nyereséges is lehet
2023.04.11.A diákhitel sokak számára lehetővé teszi a felsőoktatási tanulmányok elvégzését, azonban kevesen tudják, hogy a diákhitel állampapírba fektetve lehetőséget kínálhat nyereséges befektetésre is. Az állampapírba fektetett diákhitel ugyanis az egyik legbiztonságosabb befektetési lehetőség, ami jövedelmet hozhat a diákok számára. Utánajártunk, hogy miért érdemes a diákhitelt állampapírba fektetni, és miért érdemes még akkor is felvenni diákhitelt, ha nincs rá szükségünk.
Tovább olvasomNövekedett a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításának átlagos éves díja
2024.12.19.Az elmúlt években a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) díjszabásában jelentős változások történtek Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024-es kimutatása szerint a KGFB átlagos éves díja a kárráfordítások növekedését meghaladó ütemben emelkedett. Ez a tendencia felveti a kérdést, hogy a díjnövekedés milyen tényezőkre vezethető vissza, és milyen hatással lehet a biztosítási piacra és a gépjármű-tulajdonosokra.
Tovább olvasomMikor érdemes ingatlant vásárolni hitelből?
2019.05.01.Szögezzük le még a legelején. A címben feltett kérdésre nincs jó, vagy rossz válasz. Egy gyors, internetes keresés, és órákig lehet olvasni a különböző cikkeket arról, hogy most érdemes ingatlant vásárolni, illetve ennek az ellenkezőjét is.
Tovább olvasom



