További blogbejegyzések
Riasztás az értékpapírszámlák körül: egyre több a csalási kísérlet – így védd meg a befektetéseidet
2026.03.04.Egyre több figyelmeztetés érkezik az értékpapírszámlákhoz kapcsolódó csalási kísérletekről. A digitális befektetési rendszerek terjedésével a kiberbűnözők is új módszereket alkalmaznak, különösen az állampapírszámlák esetében. A támadások többsége nem technikai feltörés, hanem az ügyfelek megtévesztésére épül. Érdemes tudatosan kezelni a hozzáférési adatokat és ellenőrizni minden gyanús megkeresést.
Tovább olvasom5+1 tévhit az áfa-visszatérítéssel kapcsolatban
2021.04.09.Új lakás vásárlása vagy építése után remek lehetőség kínálkozik ma Magyarországon: visszaigényelhető az áfa. De mikor és milyen mértékben? Kell-e az áfa-visszatérítéshez valamilyen egyéb támogatással élnünk? Járjuk körbe a témát.
Tovább olvasomLakáshitel: fedezetként bevont ingatlan értékbecslése
2021.08.17.Egy ingatlan értékbecslése sarkalatos pont a lakáshitel igénylése során – mutatjuk, hogy mire kell számítanod.
Tovább olvasomNyugdíjbiztosítás és adózás
2021.09.23.A nyugdíj-előtakarékosság egyik formája a nyugdíjbiztosítás. A boldog, anyagilag is biztos nyugdíjas évek előrelátást igényelnek. Az állam által nyújtott nyugdíjas jövedelem kiegészítésre szorulhat. Ennek egyik népszerű formája a nyugdíjbiztosítás. Lássuk, hogy adózik ez a biztosítási forma, és mivel jár, ha nyugdíjba vonulás előtt felvesszük.
Tovább olvasom



