További blogbejegyzések
Maximalizálja a kormány a betéti kamatokat
2022.12.09.A betéti kamatok maximalizálása a kormány legújabb, ilyen jellegű intézkedése, ami minden bizonnyal elkerüli majd a kamatstop népszerűségét.
Tovább olvasomOtthon Start és CSOK Plusz november 15-től: új kiskapuk első lakásra – kinek éri meg most lépni?
2025.11.14.November 15-től rugalmasabbá válnak az Otthon Start fix 3%-os lakáshitel és a CSOK Plusz szabályai. Többek között az első közös lakásszerzők köre bővül, kedvezőbb lesz az örökölt ingatlanrészek, osztatlan közös tulajdon és önkormányzati bérlakások megvásárlásának finanszírozása. A cikk gyakorlati példákon keresztül mutatja be, hogy az új szabályok milyen előnyt adnak az első otthonra készülőknek, és hogyan viszonyulnak ezek a lehetőségek a piaci lakáshitelekhez.
Tovább olvasomSzemélyi kölcsön igényléséhez elfogadott jövedelem típusok
2016.08.23.Milyen típusú és mekkora jövedelem szükséges a személyi kölcsön igényléséhez?
Tovább olvasomA CSOK Plusz kockázatai: ekkora büntetésekre lehet számítani
2023.12.27.A CSOK Plusz, mint minden állami támogatás, feltételekhez kötött. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, a támogatás elveszik, és az addig kapott támogatást vissza kell fizetni, ráadásul kamatokkal együtt. Utánajártunk, hogy milyen veszélyeket rejt a CSOK Plusz, és annak is, hogy hogyan kerülhetjük el ezeket. Mutatjuk, hogy mit találtunk.
Tovább olvasom



