További blogbejegyzések
Forradalmi javaslat a Bankszövetségtől: jöhetnek a 15 perces lakáshitelek
2023.11.15.Negyed órán belül lakáshitel? Ezt ígéri a Bankszövetség. Nem kell több hetet várni a bírálatra. A javaslat annyira jól hangzik, hogy utánajártunk annak, hogy most mennyi az elbírálási idő egy lakáshitelnél, és annak is, hogy miért lesz jó az mindenkinek, ha 15 perces lakáshitelt igényelhetünk.
Tovább olvasomMiért jó a babaváró kölcsön?
2019.10.30.Gyakorlatilag biztosak vagyunk benne, hogy ha jogosult vagy rá, akkor már biztosan hallottál a babaváró kölcsönről, hiszen erről szóltak a hírek az elmúlt hónapokban. Ha viszont valamiért elkerülte a figyelmedet, akkor röviden összefoglaljuk neked, hogy miért jó a babaváró kölcsön!
Tovább olvasomKözmunkásként van lehetőség személyi kölcsönre?
2019.01.20.A Budapest Bank Hűség Hitelének igényléséhez 70.000 forintos nettó jövedelemre van szükség, legalább fél éves munkaviszonnyal. Ezt a jelenlegi átlag közmunkás-bérrel nem lehet felvenni. De folyamatos munkaviszonyban álló, szakképzettséggel rendelkező közmunkásként már van esély a hitelszerződés megkötésére.
Tovább olvasomMi a különbség a nettó és bruttó jövedelem között a hitelbírálatban?
2025.12.23.A hitelbírálatnál sokan abból indulnak ki, ami a munkaszerződésükben szerepel: a bruttó bérből. A bank azonban a rendszeresen érkező, igazolható és tartósnak tekinthető bevételeket veszi figyelembe, és levonhat belőle olyan tételeket, amelyek csökkentik a valós mozgástered (például már meglévő törlesztők). A cikk részletesen bemutatja, mi a nettó és bruttó különbsége a hitelbírálatban, mire jó a jövedelemigazolás és a bankszámlakivonat, és gyakorlati példákon keresztül megmutatja, miért kaphat két azonos bruttó bérű ügyfél teljesen eltérő hitelajánlatot.
Tovább olvasom



