További blogbejegyzések
A megtakarítás újra fókuszban: egyre több magyar félretesz
2025.03.17.A magyarok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a megtakarításokra, amelyet a gazdasági bizonytalanság, az infláció és az állami támogatások is ösztönöznek. A lakosság egyre tudatosabban keres biztonságos és hosszú távon is jövedelmező pénzügyi megoldásokat.
Tovább olvasomMilyen önerő szükséges lakáshitel felvételéhez
2025.07.16.A lakáshitel felvételéhez szükséges önerő mértékét jogszabályi minimum (ált. 20% a banki értéken) és a bankok saját, gyakran szigorúbb elvárásai határozzák meg. A banki értékbecslés is befolyásolja a szükséges összeget. Az önerő származhat megtakarításból, ajándékból, ingatlaneladásból, CSOK támogatásból és Babaváró hitelből. A cikk részletezi a tényezőket, számítást, és tippeket ad az önerő gyűjtéséhez.
Tovább olvasomAutóátírás – mi történik, ha kicsúszunk a határidőből?
2021.12.16.Az autó átíratása az adásvételi szerződés megkötése után kötelező. Nem maradhat a régi tulajdonos nevén az autó. Mint minden hivatali ügyintézésnek, ennek is szigorú határideje van. Ha ezt nem tartjuk be, büntetésre számíthatunk. Megnéztük, mi történik, ha kicsúszunk a határidőből.
Tovább olvasomHogyan hat a kamatemelés a lakáshitelekre?
2022.09.27.A kamatemelés a lakáshitelekre is hat, méghozzá nem is akárhogyan – tudj meg mindent a témával kapcsolatban alábbi cikkünkből!
Tovább olvasom



