Ezért érdemes jövedelempótló biztosítást kötnöd!
Sokan nem tudják mit jelent a jövedelempótló biztosítás, pedig egy egyre népszerűbb és egyre szélesebb körben elérhető termékről van szó. A szakértők közül szintén egyre többen mondják, hogy érdemes jövedelempótló biztosítást kötni.
Érdemes rugalmasnak és nyitottnak lenni
Érdemes jövedelempótló biztosítást kötni? Mielőtt a kérdésre válaszolunk, érdemes megismerni a részleteket, miről és kinek szól ez a típusú biztosítási termék. A koronavírus-járvány sok változást hozott az életünkbe, számos munkahely vált bizonytalanná, sokaknak kellett szembenézniük állásuk megszűnésével, többen pedig váltani kényszerültek. Ilyesmi nemcsak járvány idején fordulhat elő nagyobb számban, egy-egy válság, gazdasági visszaesés hozhat olyan helyzetet, amely sok munkavállalót érint anyagilag negatívan. A világ egyre gyorsabban változik, és sajnos gyakoriak a válságok is, rugalmasnak kell lenni és nyitottnak az újdonságokra.
Mekkora kiadást jelent a jövedelempótló biztosítás havonta?
Visszatérve kérdésünkhöz – érdemes jövedelempótló biztosítást kötni? – muszáj előbb megvizsgálni a részleteket és az ezzel kapcsolatos lehetőségeket. A jövedelempótló biztosítás arra szolgál, hogy segítsen azoknak, akik valamilyen okból keresőképtelenné, munkanélkülivé válnak. Például egy baleset miatt. A biztosítási összeget addig kapjuk, amíg újra munkába nem állunk. Mekkora kiadást jelent a jövedelempótló biztosítás? Ez változó, havi egy-két ezer forinttól kezdve ez nagyobb összeget is takarhat, amennyit vállalunk. Természetesen egy később biztosítási összeg függ attól mekkora összeget fizetünk havonta.
Létezik várakozási idő
A biztosítók úgy vállalják a jövedelempótló biztosítást, hogy megszabnak egy várakozási időt, amely a szerződéskötéstől kezdve ketyeg. Ez az idő általában 3-6 hónap, a várakozási idő alatt nem térít a biztosító. A szolgáltató azt is megszabja, hogy milyen munkaviszony az, amelyik mellé lehet jövedelempótló biztosítást kötni. Fontos az életkor is, 60-62 év felett például általában már nem lehet ilyen biztosítást kötni, de van olyan biztosító, amelynél néhány esztendővel lejjebb van a felső életkori határ.
Nyugodtabban kereshetünk új állást
Érdemes jövedelempótló biztosítást kötni? Ha a feltételeknek megfelelünk, úgy érezzük a jövőben veszélyben lehet munkahelyünk, szeretnénk bebiztosítani magunkat, illetve tudunk havi néhány ezer forintot nélkülözni, akkor mindenképpen. A jövedelempótló biztosításhoz kiegészítő szolgáltatások is köthetőek, a havi biztosítási összeg pedig elérheti a havi 200 ezer forintot is, ami nagyon jól tud jönni, ha keresőképtelen az ember. A biztosítási összeg tudatában nyugodtabban keresgélhetünk új állást a piacon, annyira nem sürget az idő, mintha a mindennapi megélhetésünk lenne veszélyben.
Szabad felhasználású a biztosítási összeg
A jövedelempótló biztosítással kapcsolatban érdemes tudni, hogy a biztosítási összeg általában szabad felhasználású, ellentétben néhány más szolgáltatás biztosítási összegével, például a hitelfedezeti biztosítást – ahogyan azt a neve is mutatja – csak hiteltartozás kiegyenlítésére lehet költeni. A jövedelempótló biztosítás összege általában maximum 6 hónapig tart. Természetesen előfordulhat, hogy a biztosító nem teljesíti a kifizetést, érdemes arra figyelni, hogy ne próbaidő alatt szűnjön meg a munkaviszonyunk, ami ne legyen határozott idejű, a távozás ne közös megegyezés alapján történjen. Ezek mellett kizáró ok lehet, ha a keresőképtelenséget okozó betegség már fennállt a szerződéskötéskor.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.