Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

A hitelmoratórium folytatódik

2020.09.21.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. október 26. 16:57

A hitelmoratórium bevezetése a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzetben a gazdaságvédelmi intézkedések egyike volt tavasszal, mely az év végével ért volna véget.

A hitelmoratórium folytatódik

Közös álláspontot képviseltek a pénzintézetek a moratórium folytatásának tekintetében, mely szerint azok számára legyen biztosított a törlesztések szüneteltetésének lehetősége, akiknek valóban szükséges.

Nem kell külön bejelenteni

Orbán Viktor miniszterelnök a hétvégén jelentette be, hogy bizonyos társadalmi csoportoknál 2021. január 1-től további hat hónappal kitolják a hitelmoratóriumot, így a gyermeket nevelő családok, a munkanélküliek, a közfoglalkoztatottak, valamint a nyugdíjasok esetében. Ha a törlesztés szüneteltetését tovább kívánják folytatni, akkor nem kell külön bejelenteniük a banknak, automatikusan maradnak a moratórium hatálya alatt. Amennyiben újra szeretnék fizetni törlesztésüket, akkor azt viszont jelezni kell a pénzintézet felé.

A vállalkozóknak viszont kérni kell

A vállalkozók továbbra is csak abban az esetben tudnak élni a hitelmoratóriummal, amennyiben igazolni tudják, hogy a koronavírus-járvány következtében csökkentek bevételeik, minimum 25 százalékkal. Nekik minden esetben be kell jelenteni, ha élni szeretnének 2021. január 1-től is a törlesztés szüneteltetésének lehetőségével.

2021 júniusának végéig a járvány előtt felvett hitelek felmondásának tilalma is érvényben lesz, legyen az vállalkozói kölcsön, vagy lakossági hitel.

Kétezer milliárd forint

Orbán Viktor beszédében jelezte, hogy a kormány el fogja fogadni a Gazdaságvédelmi Operatív Törzs ezen javaslatait. Facebook videójában arról is beszámolt, hogy a hitelmoratórium eddig 1,6 millió családnak és 60 ezer vállalkozásnak adott segítséget, ami azt jelenti, hogy decemberig 2000 milliárd forint marad a családoknál és a vállalkozásoknál.

Lehetőségek a hitel törlesztésére

A szakemberek felhívják a figyelmet arra is, hogy a hitelmoratóriumon kívül is akadnak lehetőségek, melyek segítséget nyújtanak az ügyfelek számára, hogy a hiteltörlesztésük folyamatos legyen. A szerződés átütemezése, a törlesztés időszakos szüneteltetése, meghatározott ideig csak kamatfizetés, jövedelempótló-, vagy hitelfedezeti biztosítás kötése, vagy akár egy olcsóbb hitel választása is biztosíthatja a hiteltörlesztés folyamatosságát. Nagyon fontos, hogy az ügyfél időben jelezze pénzintézete felé, ha rövid vagy hosszútávon fizetési nehézségei támadnak, s ezt követően együtt keressenek megoldást.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

2020.12.04.

Abban az esetben, ha valaki idén március 18-ig kapott hitelt – beleértve a kölcsönöket és a lízinges megállapodásokat is –, a kormány által kihirdetett moratórium hatása, illetve érvényessége kiterjed a következőkre: személyi kölcsön, lakásra felvehető hitel, Babaváró-támogatás, lízingelt autó, vagy a jelenleg is népszerű CSOK. Fontos viszont tisztában lennünk azzal, hogy a halasztás nem azt jelenti, hogy nem kell majd fizetnie az adósnak. Nézzük, mire érdemes odafigyelni.

Tovább olvasom
Ki maradhat a moratóriumban?

Ki maradhat a moratóriumban?

2020.10.16.

Mint nyilván Te is tudod – sőt, talán a részese is vagy –, a kormány idén tavasszal bevezette a lakossági hitelekre az úgynevezett hitelmoratóriumot, ami 2020. december 31.-ig él, 2021 januárjától azonban minden visszaáll a régibe, vagyis folytatódnak a törlesztések a korábbiak szerint. Most azonban felmerült a lehetőség ennek meghosszabbítására, ám nem mindenki számára, így adott a kérdés, hogy ki maradhat a moratóriumban.

Tovább olvasom
Hogy fizethetem tovább a hitelem, ha nem szeretnék élni a moratóriummal?

Hogy fizethetem tovább a hitelem, ha nem szeretnék élni a moratóriummal?

2020.05.13.

Azt a kérdést, hogy hogy fizethetem tovább az adott hitelt, ha nem kívánok élni a fizetési moratóriummal, amit a kormány ajánlott fel a koronavírus-járvány idejére. Számos helyen fejtették már ki, ám mégis rengetegen kérdezik meg tőlünk. Éppen ezért az alábbiakban olvashatóak az ezzel kapcsolatos tudnivalók.

Tovább olvasom
A moratóriumot igénybe vettem, így is kérhetek másik kölcsönt?

A moratóriumot igénybe vettem, így is kérhetek másik kölcsönt?

2020.09.25.

Többen is kérdezték tőlünk az utóbbi időben, hogy ha a moratóriumot igénybe vették, vehetnek-e fel másik kölcsönt. Ennek okán úgy döntöttünk, hogy bővebben kifejtjük, mi is a hivatalos helyzet ezzel kapcsolatban.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával