CIB bannerCIB bannerHirdetés

Önerő pontosítása a lakásvásárláskor – pontosan mi fogadható el?

2020.05.18.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 22. 10:57

Lakáshitelt, illetve gyakorlatilag bármilyen fedezet alapú, azaz jelzáloghitelt csakis akkor igényelhetsz, illetve abban az esetben fogják folyósítani a számodra, ha rendelkezel önerővel – ez egy olyan, alapvető információ, amit mindenki ismer, akit akár csak egy minimális szinten is foglalkoztat a hitelezés, illetve szeretne valamilyen kölcsönt felvenni. Az önerő pontosítása viszont már sokaknak nincs meg, pedig érdemes tisztában lenni egyrészt a fogalommal, másrészt azokkal a kiskapukkal, amelyek abban az esetben is lehetővé teszik a hitelfelvételt, ha nem áll rendelkezésre a bankok által elvárt alaptőke.

Önerő pontosítása a lakásvásárláskor – pontosan mi fogadható el?

Az önerő pontosítása, amit érdemes magával az önerővel kezdeni, hiszen sokan nincsenek tisztában ennek mibenlétével. A JTM szabályozás szerint a bank a megvásárolni kívánt ingatlan értékének maximum 80%-át finanszírozhatja egy jelzáloghitel folyósításával, a maradékot pedig Neked kell önerőből megoldanod. Lényeges tudnivaló, hogy a 80% csupán a legfelső határ, ám a legtöbb pénzintézet maximum 60-70%-ot folyósít az ügyfeleinek, ennél többet viszont szinte soha nem hiteleznek meg. Ebből levonható a következtetés, hogy az önerőnek legalább a megvásárolt ingatlan értékének 30, de inkább 40%-át kell fedeznie annak érdekében, hogy a bank a maradékot biztosítani tudja egy hitel formájában.

Van azonban többféle lehetőséged is, ha nem rendelkezel egy ekkora összeggel: egy személyi kölcsön, avagy egy másik, sőt, akár több ingatlan pótfedezetként való bevonása. Manapság már akár 10.000.000 forint is elérhető fedezet nélkül, és mivel egy személyi kölcsön szabad felhasználású, akár önerő is lehet belőle. Fontos azonban, hogy a JTM szabályozás szerint a havi törlesztőrészleted nem lehet több a jövedelmed 50%-ánál, illetve ha magasabb, mint havi nettó 500.000 forint, akkor a 60%-ánál, és ezt az összes meglévő hiteledre kell vonatkoztatni. Ha a személyi kölcsön törlesztőrészlete eléri ezt, akkor ingatlanhitelt már nem tudsz felvenni, viszont ekkor megoldást nyújthat a pótfedezet bevonása, melyből – banktól függően – akár három is lehet, de kettő biztosan. Ilyenkor a jelzálogot az összes bevont ingatlanra bejegyzik, és ez által ráadásul magasabb hitelösszeg is elérhető.

Amennyiben kérdésed lenne az önerővel kapcsolatban, keress bennünket elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Váratlan kiadás merült fel? Akkor egy gyorskölcsön segíthet!

Váratlan kiadás merült fel? Akkor egy gyorskölcsön segíthet!

2020.11.16.

Bárkinél becsúszhat, hogy váratlan kiadás merül fel, elég csak egy hűtő, vagy mosógép meghibásodására gondolni, és akkor egy orvosi kezelés költségéről még nem is beszéltünk. Ezek azok a helyzetek, amikor még egy megtakarításokkal rendelkező család is megtorpan egy pillanatra, hogy mitévő is legyen, pedig még a legsürgősebb esetekre is van megoldás: a gyorskölcsön!

Tovább olvasom
A törlesztőrészlet – pontosan miből tevődik össze?

A törlesztőrészlet – pontosan miből tevődik össze?

2019.03.12.

Mindenki tudja, hogy ha hitelt veszünk fel, akkor azt törlesztenünk is kell; hiteltípustól és az igényelt hitelösszegtől függ, hogy mennyi is lesz a törlesztőrészlet. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy miből is tevődik ez össze. Lássuk kicsit részletesebben!

Tovább olvasom
Személyi kölcsön OTP – mit kell tudni róla?

Személyi kölcsön OTP – mit kell tudni róla?

2019.02.26.

Személyi kölcsönt szeretnél felvenni? Érthető, hiszen nem véletlenül ez a legkedveltebb hiteltípus: nem szükséges hozzá fedezet, gyorsan és egyszerűen hozzáférhető, és kedvező a kamatozása is. A személyi kölcsön OTP által kínált változata online igényelve azonban még egy szinttel feljebb emeli ezt az amúgy is sikeres terméket!

Tovább olvasom
Cetelem személyi kölcsön – mit kell tudni róla?

Cetelem személyi kölcsön – mit kell tudni róla?

2019.03.16.

A személyi kölcsönök piaca egyre csak bővül és bővül, hiszen ez a legnépszerűbb hiteltermék az ügyfelek körében. Nem véletlen, hiszen egyszerűen és gyorsan hozzáférhetőek, a kondícióik pedig kedvezőek. Magyarországon manapság szinte minden banknál találhatunk olyan hitelkonstrukciót, ami megfelelhet az igényeinknek, így a Cetelem Banknál is.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával