Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

A törlesztőrészlet – pontosan miből tevődik össze?

2019.03.12.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 18. 09:36

Mindenki tudja, hogy ha hitelt veszünk fel, akkor azt törlesztenünk is kell; hiteltípustól és az igényelt hitelösszegtől függ, hogy mennyi is lesz a törlesztőrészlet. Azt azonban már kevesebben tudják, hogy miből is tevődik ez össze. Lássuk kicsit részletesebben!

A törlesztőrészlet – pontosan miből tevődik össze?

A törlesztőrészlet fogalma a következő: az a meghatározott időközönként fizetendő pénzösszeg, amit a hitelező a hitelért cserébe kér. A felvett hitelt nyilvánvalóan vissza kell fizetni, és azt, hogy a visszafizetés milyen ütemben történik, a pénzintézet és az adós között megszületett kölcsönszerződés határozza meg. Jelzáloghitel, vagy személyi kölcsön esetén a leggyakoribb törlesztési mód a havi gyakoriságú. Tehát ilyenkor havi törlesztőrészletről beszélhetünk, léteznek azonban kivételek, mégpedig az úgynevezett türelmi idős hitelek, amik esetében a türelmi idő alatt egyáltalán nem történik tőketörlesztés. Sőt, bizonyos esetekben a kamat és a kezelési költség is csak a türelmi időszak végén válik esedékessé. Lényeges tudnivaló még, hogy a törlesztőrészletet abban a devizanemben határozzák meg, amiben az ügyfél felvette a pénzintézettől a hitelt. Olvass tovább a kölcsönökkel kapcsolatos írásainkat, kattints ide!

A törlesztőrészlet három részből áll össze: egy része a tőketörlesztés, egy része a kamat és egy része a kezelési költség. A tőkerész a hitelezés során felvett összeg futamidő szerint leosztott hányada, a kamat pedig tulajdonképpen a bank nyeresége, amit a hitelezéssel nyer az ügyleten. A kezelési költség a legkisebb tétel ezen a listán, gyakorlatilag néhányszáz forint, a jelentése pedig egyértelmű, így nem is mennénk bele a magyarázatba. Partnerünk ajánlatait itt tudod megnézni. 

Ha hitelt szeretnél felvenni, akkor törlesztőrészletet is fizetned kell, és azt is érdemes tudnod, hogy miből tevődik ez össze. Most, hogy ez is megvan, már bátran nekiláthatsz a dolognak. De először is keresd meg azt a hitelt, amelyik a leginkább megfelel az igényeidnek és a pénztárcádnak! Oldalunk segítségével ezt könnyedén megteheted, és ha kérdésed van, akkor sem hagyunk cserben, csak vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

OTP Gépkocsinyeremény betét – mit kell tudni róla?

OTP Gépkocsinyeremény betét – mit kell tudni róla?

2019.05.07.

Ha azt mondjuk, gépkocsinyeremény betét, akkor az idősebbek lelki szemei előtt megjelennek a Zsigulik és Trabantok, a fiatalabbak meg talán azt se tudják, mi fán terem az ilyesmi. Vajon akkor mi történik, ha azt mondjuk, manapság is van ilyen, sőt: az OTP Gépkocsinyeremény betéten manapság már nem a KGST országok műszaki csodáit lehet megnyerni, hanem minden szempontból modern autókat, ráadásul ez egy megtakarítási forma is. Lássuk a részleteket!

Tovább olvasom
JTM szabály változott, pontosítjuk a részleteket!

JTM szabály változott, pontosítjuk a részleteket!

2018.10.27.

Aki hitelt vesz fel, annak tudnia kell azokról a szabályokról, ami alapján ezt megteheti; a JTM szabályozás például ilyen.

Tovább olvasom
Babaváró támogatás – mit érdemes tudni róla?

Babaváró támogatás – mit érdemes tudni róla?

2019.05.22.

A kormány egyre újabb támogatási módokat mutat be a demográfiai problémák orvoslására; ennek első képviselője volt a CSOK, amit bemutatása óta folyamatosan finomítanak és kiegészítenek. Erre a legújabb példa a babaváró támogatás, ami tulajdonképpen egy kedvezményes hitelkonstrukció. Lássuk a részleteit!

Tovább olvasom
Miért érdemes gyorskölcsönt felvenni?

Miért érdemes gyorskölcsönt felvenni?

2018.03.08.

Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy minél gyorsabban szüksége lenne készpénzre. A legtöbbször nem áll rendelkezésre elegendő mennyiségű megtakarítás, vagy egyéb, mozgósítható összeg, ha viszont azonnali megoldásra van szükség, akkor a gyorskölcsönt érdemes megpróbálni!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával