CIB bannerCIB bannerHirdetés

Mekkora jövedelem szükséges egy lakáshitelhez?

2019.12.28.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 21. 09:51

Amikor felteszik nekünk a fenti kérdést, vagyis hogy mekkora jövedelem szükséges lakáshitel esetén, mindig visszakérdezünk: milyenhez? Nem mindegy ugyanis a felvett összeg, és persze a futamidő is meghatározza a havi törlesztőrészletet. A JTM szabályozás alapján pedig ezekből, illetve a jövedelem mértékéből számítják ki a folyósítható hitelösszeget.

Mekkora jövedelem szükséges egy lakáshitelhez?

Ahhoz, hogy mekkora jövedelem szükséges a lakáshitel felvételéhez, először is szükség van a megvásárolni kívánt ingatlan értékére. Majd ennek minimum 20, de inkább 30%-át elő kell teremteni önerőként. Hiszen a JTM szabályozás szerint a bankok maximum az ingatlan értékének 80%-áig hitelezhetnek. Ha ez nem áll rendelkezésre, akkor egy személyi kölcsönnel is megoldható a dolog, de lényeges, hogy ez tovább csökkenti az ingatlanhitelként felvehető hitelösszeg mértékét.

Tegyük fel, hogy az önerő rendelkezésre áll; ebben az esetben Újra elő kell venni a JTM szabályozást, mégpedig azért, mert a havi törlesztőrészlet maximum 40%-a lehet a hitelfelvevő nettó jövedelmének, illetve 500.000 forintos havi jövedelem esetén 60%-ig lehet ezt növelni. Ez máris közelebb visz ahhoz, hogy kiszámolhassuk, mekkora jövedelem szükséges a lakáshitel igényléséhez. Ha kevés, mindenképp be kell vonni egy adóstársat, de plusz fedezetet is hozzáadhatunk a hitelügylethez.

A futamidőnek annyi a szerepe, hogy minél hosszabb, annál alacsonyabb havi törlesztéssel lehet számolni, így pedig az adható hitelösszeg is magasabb lesz. Ehhez még hozzájön a felvenni kívánt hitel THM értéke, és máris belezavarodhatunk az egészbe. Érdemes épp ezért használni a bankok által rendelkezésünkre bocsátott hitelkalkulátorokat, hiszen ezek segítségével nem csak a havi törlesztőrészletet kalkulálhatjuk ki, de azt is, hogy mekkora jövedelem szükséges majd ahhoz az adott hitelhez, amit kiválasztottunk.

Amennyiben ingatlant szeretnél vásárolni, és ezt hitelből oldanád meg, tekintsd meg oldalunkon a pénzintézetek legjobb lakáshitel-ajánlatait, és válaszd azt, amelyik a leginkább közel áll az elképzeléseidhez, majd a választott bank hitelkalkulátorát igénybe véve bizonyosodj meg róla, hogy meg is kaphatod! Ha kérdésed lenne, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!

Tekintsd meg partnerünk ajánlatait is itt!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Lakáshitelkonstrukció-váltás – miért érdemes?

Lakáshitelkonstrukció-váltás – miért érdemes?

2019.12.30.

Ha régóta törlesztesz egy ingatlanhitelt, akkor valószínű, hogy a konstrukciója elavult, és sokkal kedvezőbbet is találhatsz, ha alaposan utánanézel. Érdemes elgondolkodnod a lakáshitelkonstrukció-váltáson, hiszen így az nem csak korszerűbb lesz, de a törlesztőrészleteket és a THM-et is csökkentheted!

Tovább olvasom
2020 minimálbér változás – mennyi a garantált bérminimum?

2020 minimálbér változás – mennyi a garantált bérminimum?

2020.02.19.

Először is fontos tisztázni, hogy a minimálbér és a garantált bérminimum nem ugyanaz, az utóbbi ugyanis az úgynevezett szakmunkás minimálbér, vagyis szakképesítéssel rendelkezőknek ez magasabb, mint a végzettséggel nem rendelkezőknek. A 2020-as minimálbér-változás esetében a bruttó összeg 161.000 forintra, a garantált bérminimum pedig 210.600 forintra emelkedik; a bérnövekedés mindkét esetben 8%-os.

Tovább olvasom
Nagy a választék szabad felhasználású hitelekből, hogyan válasszunk közülük?

Nagy a választék szabad felhasználású hitelekből, hogyan válasszunk közülük?

2025.04.30.

A szabad felhasználású hitelek napjaink egyik legnépszerűbb pénzügyi termékei közé tartoznak. A bankok, pénzintézetek és alternatív finanszírozók széles kínálatot nyújtanak a különféle igényekre szabva, így legyen szó lakásfelújításról, autóvásárlásról, utazásról vagy akár váratlan kiadásról, könnyen találhatunk számunkra megfelelő ajánlatot.

Tovább olvasom
Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

Minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön – mit jelent?

2020.02.24.

Szögezzük le még a cikk legelején: minősített fogyasztóbarát személyi kölcsön egyelőre nem létezik, ezzel a minősítéssel csak lakáshitelt lehet jelenleg igényelni, viszont a Magyar Nemzeti Bank tervezi a bevezetését. Ezt azért fontos tudni, mert a továbbiakban nem tényeket olvashatsz, hanem a mi véleményünket arról, hogy miért is lehetne ez előnyös, illetve milyen lehetne maga a konstrukció.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával