CIB bannerCIB bannerHirdetés

Jelzáloghitel és a fedezet nélküli kölcsön között, mi a különbség?

2017.12.28.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2020. szeptember 16. 10:35

Ha szabadon felhasználható pénzhez szeretnél jutni, akkor nem mindegy, hogy személyi kölcsönt, vagy szabad felhasználású jelzáloghitelt igényelsz. Ugyan mindkettőnél szabadon elkölthető a felvett összeg, azonban van pár lényeges különbség.

Jelzáloghitel és a fedezet nélküli kölcsön között, mi a különbség?

Jelzáloghitel és a fedezet nélküli kölcsön között, nézzük meg mi a különbség!

Először a személyi kölcsönt vegyük górcső alá. A személyi kölcsön alapvető tulajdonsága, hogy a felvételéhez nem szükséges ingatlanfedezetet biztosítani. A hitel legfőbb biztosítéka az igénylő rendszeres, igazolható, nettó jövedelme. Emellett a személyi kölcsön kamata magasabb is, mint a jelzáloghitelé. A hitelösszeg is különbözik, hiszen a fedezet nélküli hiteleket lényegesen alacsonyabb összeggel lehet igényelni, itt a maximálisan felvehető hitelösszeg az adós jövedelmének legfeljebb 5-8-szorosa. Van viszont előnyösebb tulajdonsága is: az ingatlanfedezet nélküli személyi kölcsön járulékos költségei jóval alacsonyabbak a fedezetes hitelénél, hiszen csak a folyósítási jutalék merül fel kiadásként! További előnye, hogy az igénylés átfutási ideje általában 4-5 nap, maximum egy hét!

Az ingatlanfedezetes jelzáloghitelnél egész más a helyzet! Legfontosabb tulajdonsága – ahogy a nevéből is kiderül – az, hogy itt kötelező az ingatlanfedezet bevonása, és a hitelbírálat szempontjából lényeges a fedezetül felajánlott ingatlan értéke, állapota, valamint földrajzi elhelyezkedése is! Ugyanezek fontosak a felvehető hitelösszeg szempontjából is, mert az a fedezetül felajánlott ingatlan értékének meghatározott százaléka, ami bankonként változik! Emellett a jelzáloghitel igénylése esetén egyéb jogszabályi előírásoknak is meg kell felelni! A szabad felhasználású jelzáloghitel járulékos költségei is magasabbak, ez esetben az értékbecslés, a közjegyzői okiratba foglalás, a földhivatali dokumentumok és az eljárás illetéke, valamint a folyósítási jutalék is megfizetendő. Az átfutási ideje is jóval hosszabb, legalább három hét!

Látható, hogy a jelzáloghitelek felvétele sokkal több procedúrával és magasabb költségekkel is jár, viszont a felvehető hitelösszeg magasabb, mint a személyi kölcsönöknél. A szükséges pénzösszegtől függ, hogy végül melyiket választod, de bármelyik is legyen végül a befutó, oldalunkon össze fogod tudni hasonlítani a bankok legjobb ajánlatait!

Egy helyen összehasonlíthatod a bankok aktuális személyi kölcsön ajánlatait!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Időnyerő Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 23,2%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Munkanélküli segély – tudnivalók

Munkanélküli segély – tudnivalók

2020.05.27.

A koronavírus-járvány alaposan átrendezte a munkaerőpiacot, és ez egy darabig még így is marad. Annak, akinek nem sikerült az elmúlt hetekben munkát találnia, munkanélküli segélyért kell folyamodnia. Az alábbiakban a legfontosabb tudnivalókat foglaltuk össze.

Tovább olvasom
Lakáshitelhez általános dokumentumok – mit kell beszerezni?

Lakáshitelhez általános dokumentumok – mit kell beszerezni?

2019.12.16.

Ha lakáshitelt szeretnél felvenni, akkor már most készülj fel egy hosszadalmas procedúrára, és arra is, hogy számos dokumentumot kell majd beszerezned annak érdekében, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. A lakáshitelhez általános dokumentumok listája igencsak hosszú, és az alábbiakban fel is soroljuk őket, nehogy kimaradjon valami, és ezért elutasítsák a kérelmedet.

Tovább olvasom
Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

2020.12.04.

Abban az esetben, ha valaki idén március 18-ig kapott hitelt – beleértve a kölcsönöket és a lízinges megállapodásokat is –, a kormány által kihirdetett moratórium hatása, illetve érvényessége kiterjed a következőkre: személyi kölcsön, lakásra felvehető hitel, Babaváró-támogatás, lízingelt autó, vagy a jelenleg is népszerű CSOK. Fontos viszont tisztában lennünk azzal, hogy a halasztás nem azt jelenti, hogy nem kell majd fizetnie az adósnak. Nézzük, mire érdemes odafigyelni.

Tovább olvasom
Mi is pontosan a Provident Otthoni Szolgáltatás?

Mi is pontosan a Provident Otthoni Szolgáltatás?

2018.08.12.

A Provident Otthoni Szolgáltatás gyorssá és kényelmessé teszi a hitelfelvételt. Ugyanis nem csak a hitelbírálat, hanem a szerződéskötés, a kifizetés, valamint a törlesztés is az otthonunkban zajlik, tehát ki sem kell mozdulnunk ahhoz, hogy hitelt kapjunk!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával