Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól?

2023.09.05.
Szerző: Mogyorós Kinga
Utoljára módosítva: 2023. szeptember 5. 14:34

Az egészségpénztár nem egészségbiztosítás. A két fogalom bár hasonló, és az élet azonos területén nyújthat segítséget, mégis két nagyon különböző dologról van szó. Közérthetően mutatjuk meg, hogy miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól.

Miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól?

Az egészségpénztár

Az egészségpénztár egy megtakarítási forma. Ilyenkor az ügyfél egy számlára fizet összegeket, amit különböző egészségügyi kiadásokra használhat majd fel.

Amikor készpénz vagy bankszámla helyett így gyűjti az egészségügyi kiadásokra a pénzét valaki, az jól jár, mert az egészségpénztári befizetések 20 százalékának megfelelő összeget jóváírhat a személyi jövedelemadójából.

Ha a pénztári számlán két évre lekötött pénz van, vagy prevenciós szolgáltatást vesz igénybe valaki, akkor további 10 százalék adó-visszatérítést is igénybe vehet.

Fontos, hogy évente legfeljebb 150 ezer forintot lehet visszaigényelni a személyi jövedelemadóból. A 150 ezer forintos maximumba az önkéntes nyugdíjpénztári és önsegélyező pénztári befizetések jóváírása is beletartozik.

Az egészségpénztári pénzből finanszírozhatók orvosi kezelések, gyógyszerek, optikai termékek és egyéb gyógyászati segédeszközök, csecsemő és babaápolási cikkek.

Az egészségpénztáraknál, ami önsegélyező pénztár is, már a gyermekek iskoláztatási kiadásait is el lehet számolni.

Az egészségpénztárhoz egészségi állapottól függetlenül, orvosi vizsgálat nélkül lehet csatlakozni. Az egészségpénztári számlán lévő pénzből nem csak a saját, de a család egészségügyi kiadásait is el lehet számolni.

Az egészségbiztosítás

Az egészségbiztosítás más, mint az egészségpénztár.

Akkor, ha egészségbiztosítást köt valaki, nem számlát és egyenleget hoz létre, hanem egy biztosítótársasággal szerződik, és ezért cserébe előre meghatározott betegségek esetén nyújthatnak szolgáltatást.

Amikor szükségünk lesz valamilyen kezelésre, esetleg valamilyen szűrővizsgálatot szeretnénk elvégeztetni, akkor a biztosító a rendszeres díjért cserébe kifizeti ezek költségét a velük szerződésben álló orvosoknak.

Az egészségbiztosításért havi vagy évi fix összeget kell fizetni.

Az egészségbiztosítás díját befolyásolja az egészségi állapotunk, emiatt a szerződéskötést megelőzheti egy orvosi vizsgálat.

Az egészségbiztosítás a biztosított személy, vagyis saját magunk kezelésének költségeit állja, más nem használhatja fel azt helyettünk, de lehetőség van családi csomag vásárlására is.

Az a legjobb, ha mindkettő van – mert az egészség a legfontosabb

Az Expresszkölcsön szakértői szerint az egészségünk rendkívül fontos, mert meghatározza, hogy milyen életet élünk.

Az egészséges emberek teljesebb és boldogabb életet élhetnek, mint a betegek. Több energiájuk van, és jobban tudnak koncentrálni. Az egészséges embereknél kisebb a kockázata a betegségeknek és a korai halálnak.

Az egészségünket számos tényező befolyásolja, beleértve a genetikánkat, a környezetünket és az életmódunkat. A genetikánk nem változtatható meg, de a környezetünkön és az életmódunkon javíthatunk.

Az egészségünk megőrzése érdekében fontos, hogy egészséges táplálkozást folytassunk, rendszeresen mozogjunk, és eleget aludjunk. Emellett fontos, hogy kerüljük a dohányzást, az alkoholfogyasztást, és ne legyünk túlsúlyosak.

Fontos, hogy rendszeresen ellenőrizzük az egészségi állapotunkat. A rendszeres ellenőrzések segíthetnek megelőzni a súlyos betegségeket egy korai diagnózissal.

Ha egészségesek vagyunk, teljes életet élhetünk.

Az egészséges embereknek több energiájuk van, és jobban tudnak koncentrálni. Ez azt jelenti, hogy hatékonyabban tudnak dolgozni, tanulni és játszani.

Az egészséges emberek hosszabb életet élhetnek, és több időt tölthetnek szeretteikkel.

Az egészséges emberek boldogabbak és elégedettebbek az életükkel. Jobban tudják élvezni a mindennapi életet, és kevésbé aggódnak a betegségek miatt.

Az egészségünk az egyik legfontosabb dolog az életünkben. Az egészségünk megőrzése érdekében fontos, hogy egészséges életmódot folytassunk, és rendszeresen ellenőrizzük az egészségi állapotunkat.

Az egészségpénztár és az egészségbiztosítás is hozzátehet az életünkhöz. Szűrővizsgálat, orvosi ellátás, gyógyszer. Ha szükségünk lesz ezekre, könnyebben fizethetjük ki a költségeket. Ha nem lesz rá szükségünk, akkor is vannak lehetőségeink.

Az egészségpénztár és az egészségbiztosítás nem védi meg az egészségünket, de ha előrelátó módon gondoskodunk magunkról, mindkét pénzügyi termék ott lehet a portfóliónkban.

Vigyázzunk magunkra, óvjuk meg az egészségünket, és persze készüljünk fel minden eshetőségre. A kor, amiben élünk, lehetővé teszi ezt a számunkra. Éljünk vele.

Ha tenni szeretnénk valamit magunkért, érdemes szakértőhöz fordulni, aki segít eligazodni a lehetőségek útvesztőjében.

Összefoglalás

Az egészségpénztár és az egészségbiztosítás két különböző pénzügyi termék, melyek az egészségügyi kiadásokra koncentrálnak. Az egészségpénztár egy megtakarítási forma, ahol az ügyfelek pénzt gyűjtenek egészségügyi kiadásokra. Ezen befizetések bizonyos része jóváírható a személyi jövedelemadóból, és a pénzből többféle egészségügyi szolgáltatás vehető igénybe, beleértve a család egészségügyi kiadásait is. Az egészségbiztosítás esetében a biztosított rendszeres díjat fizet, és cserébe a biztosító különböző egészségügyi szolgáltatásokat fedez. Az egészségünk rendkívül fontos, hiszen meghatározza életminőségünket és boldogságunkat. Az egészségpénztárral és az egészségbiztosítással is érdemes foglalkozni, hogy felkészülten kezelhessük az egészségügyi kiadásokat.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Tervező kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft - 1.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás?

Miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás?

2023.05.26.

Sokféle biztosítás van. Az életbiztosítás és a balesetbiztosítás is ismert a biztosítások között. Ez két biztosítás bár hasonló, más és más élethelyzetben nyújthat segítséget. Ha biztosítást akarunk kötni, fontos, hogy ismerjük őket, tudjuk, hogy milyen védelmet biztosítanak számunkra és szeretteink számára. Utánajártunk, hogy miben különbözik a kockázati életbiztosítás és a balesetbiztosítás. A különbségek nem nagyok, mégis fontosak. Mutatjuk, mit találtunk.

Tovább olvasom
5+1 érv az egészségbiztosítás mellett

5+1 érv az egészségbiztosítás mellett

2021.02.09.

Az egészségbiztosítás mellett számtalan érvet lehet felsorakoztatni, amelyeket megosztunk Veled alábbi cikkünkben.

Tovább olvasom
Melyik a legjobb lakásbiztosítás?

Melyik a legjobb lakásbiztosítás?

2020.06.04.

Azt, hogy melyik a legjobb lakásbiztosítás, szinte lehetetlen megválaszolni, hiszen mindenkinek mások az igényei, nincs két egyforma ingatlan sem, és persze az anyagiak is meghatározzák azt, hogy kinek milyen lakásbiztosítás lesz a megfelelő. Ha az alábbi cikkben nem is fogjuk megmondani, melyik a legjobb lakásbiztosítás, de igyekszünk iránymutatást adni arra vonatkozóan, hogy mire érdemes figyelned akkor, ha szeretnéd biztonságban tudni az otthonodat és az értékeidet.

Tovább olvasom
Miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

2020.08.17.

A hitelfelvétel nem csak a számodra, de a banknak is kockázatos lépés, és mint mindennél, itt is érdemes a lehető legnagyobb biztonságra törekedni, amihez a hitelfedezeti biztosítás kínál megoldást. És hogy miért érdemes hitelfedezeti biztosítást kötni?

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával