Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mire figyeljünk az életbiztosítás megkötése előtt?

2022.09.13.
Szerző: Mogyorós Kinga
Utoljára módosítva: 2022. szeptember 16. 09:34

Az életbiztosítás megkötése felelősségteljes feladat, amelynek során számos szempontot kell mérlegelned; az alábbiakban ezeket ismertetjük.

Mire figyeljünk az életbiztosítás megkötése előtt?

Az életbiztosítás megkötésével többféle helyzetben is biztonságban tudhatod magadat és a szeretteidet: baleset, műtét, tartós betegség, vagy haláleset után segít az anyagiak terén, emellett az öngondoskodás is megoldható vele, de befektetésként is kiváló.

Az életbiztosítás megkötése akár már havi néhány ezer forintért is megoldható, és a szerződésben meghatározott káreseményeken túl kiegészítő szolgáltatásokat is igénybe vehetsz, például bizonyos betegségekre, keresőképtelenségre, vagy egy meghatározott kor elérésére.

A kockázati életbiztosítás a következő káresemények után fizet:

  • haláleset
  • baleseti csonttörés
  • baleseti égés
  • baleseti halál
  • kórházi napidíj
  • baleseti műtét térítése
  • baleseti rokkantság
  • egészségkárosodásból származó rokkantság

Befektetési életbiztosítással a lejáratkor nagyobb összeghez is juthatsz, míg a kockázati életbiztosítás a lejáratkor nem fizet, ezért ez az első, amit alaposan át kell gondolnod, ám itt még nincs vége.

Számít, hogy mikor kötsz életbiztosítást

Fontos tisztában lenni azzal, hogy az életbiztosítás megkötése előtt a biztosító egészségi állapotfelmérést végez, és az eredmény alapján állapítja meg a biztosítási díjat. Éppen emiatt nem érdemes sokáig húzni az életbiztosítás megkötését, sőt, minél előbb el kell indítani a procedúrát, hiszen, ha addig vársz, amikor már közel a baj, a szerződéskötési igényedet minden biztosító el fogja utasítani.

Amint belép az életedbe valaki, akiről gondoskodni szeretnél – azaz házasságkötéskor, vagy a gyermeked megszületésekor –, már kezdd is el az életbiztosítás megkötéséhez szükséges teendőket.

A biztosítási védelem időtartamának helyes meghatározása

Ha a biztosítási védelem időtartama túl rövid, akkor nem véd igazán, ha pedig túl hosszú, az extra költséget jelent amellett, hogy felesleges is. Az időtartam helyes meghatározása tehát alapvető fontosságú az életbiztosítás megkötése előtt.

Ha a gyermekeid anyagi biztonsága lebeg a szemed előtt, akkor érdemes a biztosítási időtartam meghatározásakor a nagykorúságuk utáni időszakra tenned annak végét, hiszen ekkor az önálló keresőképességüknek köszönhetően már nagyobb biztonságban lesznek.

A biztosítási védelem mértékének meghatározása

Hasonló a helyzet, mint az időtartamnál: sem a túl kicsi, sem a túl nagy összeg nem megfelelő, tehát ezt is alapos megfontolás után kell meghatározni. Az alacsony biztosítási díj alacsony védelemmel párosul, ami nem sokat ér baj esetén, ha pedig túl magas, akkor lehet, hogy feleslegesen és túlzottan terheled meg a havi költségkeretedet.

A biztosítási összeg meghatározásakor legalább 3 évi átlagos nettó jövedelmedet kell alapul venned; ez a legkisebb összeg, ami segítséget nyújthat a kieső jövedelmed pótlásában. Persze magasabb összeget is meghatározhatsz, ám ez az anyagi lehetőségeidtől függ.

Ha hitelt is fizetsz, elengedhetetlen egy hitelfedezeti életbiztosítás is

Egy hitel alaposan megterheli a családi kasszát, méghozzá akár évtizedekre is. A hitelfedezeti életbiztosítás mentesíti a szeretteidet a törlesztés alól, ez által biztonságban tudhatod őket.

A hitelfedezeti életbiztosítás időtartama a hitel futamidejével, a biztosítási összeg pedig a felvett hitelösszeg nagyságával lesz egyenlő. Van lehetőséged arra is, hogy a biztosítási összeg ne csökkenjen az aktuális hiteltartozás szerint, hanem a futamidő végéig állandó maradjon, így, ha tragédia történne, a biztosító kifizeti a banknak a hiteltartozásodat.

A fentiekből is látható, hogy az életbiztosítás megkötése nem csak fontos, de felelősségteljes dolog is. Ha szeretnél gondoskodni a szeretteidről, akkor mindenképp érdemes foglalkoznod ezzel a kérdéssel, és a szerződés aláírása előtt alaposan átgondolnod az általunk megadott szempontokat.

Ha pedig elhatározásra jutottál, hasonlítsd össze oldalunk segítségével a biztosítótársaságok legjobb ajánlatait, majd indítsd el a folyamatot online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?

Minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás – mit jelent?

2020.05.25.

A „minősített fogyasztóbarát” minősítést eddig csupán lakáshitel kaphatta meg, ám már egy ideje lehet arról is hallani, hogy a biztosításoknál, elsősorban a lakásbiztosítások esetében be fogják vezetni. Ez nemrég meg is történt: megjelent az első minősített fogyasztóbarát lakásbiztosítás, amit hamarosan a többi is követni fog, hiszen csak a Magyar Nemzeti Bank jóváhagyására van szükség hozzá, így minden biztosítótársaságnak megvan a lehetősége arra, hogy maga is előálljon egy ilyen konstrukcióval.

Tovább olvasom
Miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól?

Miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól?

2023.09.05.

Az egészségpénztár nem egészségbiztosítás. A két fogalom bár hasonló, és az élet azonos területén nyújthat segítséget, mégis két nagyon különböző dologról van szó. Közérthetően mutatjuk meg, hogy miben különbözik az egészségpénztár az egészségbiztosítástól.

Tovább olvasom
Ne spórolj az utasbiztosításon: százezreket takaríthatsz meg egy kis összegért!

Ne spórolj az utasbiztosításon: százezreket takaríthatsz meg egy kis összegért!

2023.11.09.

Utasbiztosítást utazáskor kötünk. Ha kötünk. Gondolkodhatunk úgy is, hogy biztos nem lesz rá szükség. És inkább nem költünk rá. De jó ötlet ez? Utánajártunk, hogy miért érdemes utasbiztosítást kötni, és hogy bizony érdemes egy kisebb összeget kifizetni, mint egy nem várt eseménykor esetleg egy hatalmasat. Érvek az utasbiztosítás megkötése mellett a cikkben.

Tovább olvasom
A teljes casco biztosítás miért jó választás?

A teljes casco biztosítás miért jó választás?

2020.10.22.

A teljes casco biztosítást új és használt gépjárművekre egyaránt lehetséges megkötni, és meg is éri annak ellenére, hogy nem kötelező, mivel egy esetleges káresemény jóval nagyobb anyagi megterhelést jelent, mint egy teljes casco biztosítás havi díja. 

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával