Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Így működik a lakásbiztosítás felmondása

2022.08.16.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2022. augusztus 16. 13:00

A lakásbiztosítás felmondására bármikor szükséged lehet; az alábbiakból megtudhatod, milyen módon oldhatod meg.

Így működik a lakásbiztosítás felmondása

A lakásbiztosítás felmondására sokféle élethelyzetben lehet szükség: eladod a lakást, jobb ajánlatot kaptál egy másik biztosítótól, vagy épp nehéz anyagi körülmények közé kerültél, és ott spórolsz, ahol csak tudsz. A lakásbiztosítás felmondása azonban szigorú szabályokhoz kötött folyamat, amelyekkel érdemes tisztában lenned, mielőtt belevágsz.

A lakásbiztosítás felmondásának leggyakoribb okai

A leggyakrabban azért történik meg a lakásbiztosítás felmondása, mert az ügyfélnek már nem fűződik érdeke ahhoz, hogy fenntartsa azt – ezt nevezzük érdekmúlásnak. Ennek oka lehet a lakás eladása, illetve a költözés, hiszen egy albérlő is köthet lakásbiztosítást az ingóságaira.

A második leggyakoribb ok a kedvezőbb ajánlat: a biztosítótársaságok versenyeznek egymással, aminek következtében mindig lehet az aktuálisnál jobb ajánlatokat találni, a lehetőségekkel pedig élni kell, hiszen éves szinten több tízezer forintot is spórolhatsz, ha egy kedvezőbb ajánlatra váltasz.

A harmadik, szintén gyakori ok, amikor nem fizeted a lakásbiztosításod díját; ebben az esetben a biztosító részéről történik meg a lakásbiztosítás felmondása, ám a hátralék megfizetése alól nem mentesülsz, azt a biztosító törvényes eszközökkel behajthatja rajtad, akár az egész évre vonatkozóan is. Érdemes még tudni, hogy akkor is a biztosító mondja fel a szerződést, ha az ingatlan megsemmisül – például leég .

A lakásbiztosítás felmondásának menete

Mielőtt belemennénk a részletekbe, fontos tudnod, hogyha azért mondanád fel a szerződésedet, mert nem vagy vele elégedett, akkor akadnak más lehetőségeid is: a biztosítók többféle opciót kínálnak a különféle biztosítások aktualizálására, illetve kiegészítésére.

Az első lépés, hogy egy írásbeli felmondónyilatkozatot kell küldened a biztosítónak, amiben szerepelnie kell a nevednek, lakcímednek, születési adataidnak, a szerződés-, vagy kötvényszámnak, továbbá a biztosítás típusának és a biztosítótársaság nevének, valamint annak, hogy igényt tartasz-e írásbeli visszaigazolásra, vagy sem. A nyilatkozatot letöltheted a biztosítótársaság honlapjáról, és akár e-mailben is beküldheted, de a postai út is járható.

A következő lépés az új biztosítás megtalálása – már ha vannak ilyen irányú terveid. Ehhez szükséged lesz a lakás és az ingóságaid adataira, és minden esetben a valódi értékeket kell megadnod. Fontos, hogy az új biztosítás időpontjának egybe kell esnie a régi megszűnésével, ellenkező esetben ugyanis folytonossági hiány alakul ki.

Érdemes tisztában lenned azzal, hogy a szerződéskötésre online is lehetőséged van, ami ráadásul egyszerű is: csupán meg kell adnod néhány információt, például az ingatlan méretét, építésének évét, elhelyezkedését, stb. Fontos, hogy sokféle lakásbiztosítás létezik, amelyek között az egyik lényeges különbség, hogy csak az épületben keletkezett károkat fedezik, vagy a benne lévő ingóságokra is kiterjednek.

A határidők

A lakásbiztosítás felmondásának határideje alapesetben a szerződéskötés évfordulója; ettől eltérni nem lehet. Fontos, hogy a felmondási nyilatkozatnak az évforduló előtt legalább 30, legfeljebb 60 nappal kell megérkeznie a biztosítóhoz.

Ha érdekmúlás miatt történik meg a lakásbiztosítás felmondása, akkor viszont nem az évforduló számít, hanem az ingatlan adásvételi szerződésének hatálybalépése. Ebben az esetben a felmondási nyilatkozat mellé csatolnod kell az adásvételi szerződés másolatát is.

Mint láthatod, a lakásbiztosítás felmondása kifejezetten egyszerű, az új biztosítás megtalálása is nehezebb ennél. Azonban ez utóbbit is megkönnyítjük neked, méghozzá weboldalunkkal: nálunk a különböző biztosítótársaságok legjobb ajánlatait hasonlíthatod össze, így pedig egyszerűen megtalálhatod az elképzeléseidnek és igényeidnek leginkább megfelelő lakásbiztosítást!

Böngészd ajánlatainkat, majd, amikor megtaláltad, amit kerestél, indítsd el a szerződéskötési folyamatot mindössze néhány kattintással, online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Ezért érdemes jövedelempótló biztosítást kötnöd!

Ezért érdemes jövedelempótló biztosítást kötnöd!

2022.01.26.

Sokan nem tudják mit jelent a jövedelempótló biztosítás, pedig egy egyre népszerűbb és egyre szélesebb körben elérhető termékről van szó. A szakértők közül szintén egyre többen mondják, hogy érdemes jövedelempótló biztosítást kötni.

Tovább olvasom
Miért kössünk lakásbiztosítást a nyaralónkra?

Miért kössünk lakásbiztosítást a nyaralónkra?

2021.11.15.

A nyaralónkba pihenni járunk, és gyakran hetekig vagy hónapokig is üresen áll. Szeretnénk mindig úgy viszontlátni a nyaralónkat, ahogy azt otthagytuk. Ez nem mindig sikerül, és a távollétünkben keletkezett károk plusz költséget és bosszúságot okozhatnak. Egy nyaralóra kötött biztosítás megtérítheti ezeket a károkat. Mutatjuk, hogy miért kössünk lakásbiztosítást a nyaralónkra.

Tovább olvasom
Milyen esetekben nem fizet az életbiztosítás?

Milyen esetekben nem fizet az életbiztosítás?

2022.05.13.

Nem fizet az életbiztosítás bizonyos helyzetekben, hiába fizetted azt éveken át – érdemes tudnod róla, hogy mire kell figyelned!

Tovább olvasom
Hitelfedezeti biztosítást mikor érdemes kötni?

Hitelfedezeti biztosítást mikor érdemes kötni?

2020.04.29.

Ha hitelt veszel fel, akkor azt vissza is kell fizetned – ez egy olyan alapvetés, amivel mindenki tisztában van. Előfordulhat azonban, hogy olyasmi történik veled, amit nem tudsz előre megjósolni, de a következménye az, hogy nem tudod visszafizetni a hiteledet: munkanélküliség, tartós betegség, vagy akár a legrosszabb is bekövetkezhet. Az ilyen esetekre találták ki a hitelfedezeti biztosítást, ami nem csak a bankot védi az által, hogy biztosítja a hitel megtérülését, de Téged is.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával