Hitelfedezeti biztosítást mikor érdemes kötni?
Ha hitelt veszel fel, akkor azt vissza is kell fizetned – ez egy olyan alapvetés, amivel mindenki tisztában van. Előfordulhat azonban, hogy olyasmi történik veled, amit nem tudsz előre megjósolni, de a következménye az, hogy nem tudod visszafizetni a hiteledet: munkanélküliség, tartós betegség, vagy akár a legrosszabb is bekövetkezhet. Az ilyen esetekre találták ki a hitelfedezeti biztosítást, ami nem csak a bankot védi az által, hogy biztosítja a hitel megtérülését, de Téged is.
Hitelfedezeti biztosítást bármilyen hitelhez köthetsz, és vannak olyan hitelek is, amelyeknél ezt bele is foglalják a szerződésbe, vagyis kötelező. A legtöbb típus munkanélküliségre, illetve csökkent munkaképességre biztosít fedezetet. De akadhatnak egyéb tényezők is, amire már nem feltétlenül. Ilyen lehet például a haláleset is. Ha a bank, ahol fel kívánod venni a hiteledet, felajánl egy hitelfedezeti biztosítást a szerződés mellé, alaposan nézd át az apró betűs részeket is, hogy biztosan olyan biztosítást köss, ami meg is éri az árát, ellenkező esetben ugyanis előfordulhat, hogy „hiába” fizeted azt.
Jó, ha tudod, hogy hitelfedezeti biztosítást nem csak a banknál köthetsz. Hanem biztosítótársaságoknál is, és hozzá is kötheted a hiteledhez, ám ez nem minden bankra igaz. Éppen ezért azt javasoljuk, hogy ha az adott bank biztosítása nem felel meg, más biztosítókkal pedig nem engedélyezik a szerződéskötést, akkor válassz egy másik bankot, mert a hitel nem csak a kibocsájtónak, de a felvevőjének is komoly kockázatot jelent, és ha komolyabb probléma merül fel, akkor Te és a hozzátartozóid is nagyon rosszul jöhettek ki az ügyletből. Ez sajnos abban az esetben is így van, ha amúgy rendben fizetted a biztosítás havi díjait.
Mindenképpen érdemes tehát hitelfedezeti biztosítást kötnöd, hiszen biztonságot nyújt, és mindezt rendkívül alacsony havi díjazásért cserébe. Ha kérdésed lenne a témával kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.