Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Érdemes most kilépni a moratóriumból?

2021.06.04.
Szerző: Expresszkolcson
Utoljára módosítva: 2021. június 4. 13:05

Kilépnél a moratóriumból, de nem tudod, érdemes-e? Alábbi cikkünkből mindent megtudhatsz a témáról!

Érdemes most kilépni a moratóriumból?

Ha a lejárata előtt kilépsz a moratóriumból, azzal spórolhatsz – ez teljesen biztos. Más kérdés azonban a megspórolt összeg mértéke, hiszen a moratórium a nyár folyamán véget ér, és már a kapujában állunk. Az, hogy megéri-e, attól is függ, hogy milyen hiteled van, illetve mekkora a törlesztőrészleted.

Miről szól a moratórium?

A koronavírus-járvány, illetve az általa okozott egészségügyi és gazdasági problémák ellensúlyozására vezették be még 2020 tavaszán, és a lejárati dátumig mentesít a törlesztőrészletek megfizetésének kötelezettsége alól. Hátránya viszont, hogy a moratórium időtartamával meghosszabbodik a hitel futamideje, aminek „köszönhetően” a hitel összköltsége is növekszik. Ennek oka, hogy a moratórium nem jelent sem hitel-, sem kamatelengedést, emiatt pedig az ez idő alatt összegyűlő kamatot utólag kell megfizetni. Mivel a havi törlesztőrészlet összege nem nőhet a moratórium miatt, a bankok a futamidőt kellett hosszabbították meg, így viszont a teljes visszafizetendő összeg nő meg.

Kik éltek a moratórium lehetőségével?

Gyakorlatilag mindenki, hiszen a rendelet kötelezővé tette a bankok számára az összes hiteles ügyfélen történő alkalmazását – kivéve a 2020. március 18. után kötött hitelszerződéseket –, de természetesen sokan rövid időn belül ki is léptek a moratóriumból, hiszen az ügyfelek számára nem volt kötelező érvényű. Ezzel együtt is sokan voltak azonban, akiknek nem lett volna szüksége a moratórium nyújtotta segítségre, mégis maradtak.

Megéri most kilépni a moratóriumból?

Ha tudod törleszteni a hiteledet, és szeretnéd, ha valamivel rövidebb lenne a futamidő, akkor érdemes. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy most már szinte minimális a hátralévő idő, tehát nem sokat nyersz a dolgon, ráadásul a kilépéshez intézkedned is kell, ami banktól függően mehet egyszerűen, de akár úgy is, hogy be kell menned miatta a bankfiókba. A döntés a tiéd, de, ha azt választod, hogy megvárod a moratórium végét, akkor sem fogsz vagyonokat veszíteni.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Hirdetés

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,95% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

1.000.000 - 15.000.000 Ft

Hirdetés

MBH Személyi Kölcsön

THM

12,9% - 23,5%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Hirdetés

További blogbejegyzések

Ki maradhat a moratóriumban?

Ki maradhat a moratóriumban?

2020.10.16.

Mint nyilván Te is tudod – sőt, talán a részese is vagy –, a kormány idén tavasszal bevezette a lakossági hitelekre az úgynevezett hitelmoratóriumot, ami 2020. december 31.-ig él, 2021 januárjától azonban minden visszaáll a régibe, vagyis folytatódnak a törlesztések a korábbiak szerint. Most azonban felmerült a lehetőség ennek meghosszabbítására, ám nem mindenki számára, így adott a kérdés, hogy ki maradhat a moratóriumban.

Tovább olvasom
Moratórium után emelkednek a törlesztők?

Moratórium után emelkednek a törlesztők?

2020.06.24.

A magyar kormány gazdasági intézkedéscsomagjának részeként március derekán jelentette be, hogy fizetési moratóriumot hirdet. A hitelek tőke-, és kamatfizetési kötelezettségét érintő moratórium azokra a kölcsönökre vonatkozik, amelyeket a bejelentés előtt kötöttek, a felfüggesztés határideje pedig 2020. december 31. Mi lesz a moratórium után?

Tovább olvasom
Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

Fizetési moratórium hatása a törlesztőrészletre

2020.12.04.

Abban az esetben, ha valaki idén március 18-ig kapott hitelt – beleértve a kölcsönöket és a lízinges megállapodásokat is –, a kormány által kihirdetett moratórium hatása, illetve érvényessége kiterjed a következőkre: személyi kölcsön, lakásra felvehető hitel, Babaváró-támogatás, lízingelt autó, vagy a jelenleg is népszerű CSOK. Fontos viszont tisztában lennünk azzal, hogy a halasztás nem azt jelenti, hogy nem kell majd fizetnie az adósnak. Nézzük, mire érdemes odafigyelni.

Tovább olvasom
Ismét meghosszabbította a kormány a törlesztési moratóriumot

Ismét meghosszabbította a kormány a törlesztési moratóriumot

2021.06.21.

Meghosszabbították a törlesztési moratóriumot, azaz tovább halaszthatod a hiteled törlesztését – mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával